| AlinElle89 a întrebat:

De ce ejaculeaza prea repede? Se excita prea tare sau are probleme?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ejacularea rapida este un act neconontrolat, inainte sau la scurt timp dupa penetrare, cu o stimulare sexuala minima si inainte ca respectiva persoana sa si-o doreasca. Ejacularea precoce este una din cele mai obisnuite disfunctii sexuale masculine si poate afecta orice barbat la un moment dat. Este totusi mai des intalnita la tineri (din cauza unei noi partenere, situatii diferite). O cauza precisa nu se cunoaste. Experienta sexuala acumulata poate invata barbatul sa se controleze si sa intarzie orgasmul. pa, pa

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil are ejaculare precoce (o forma de impotenta) de la un exces de masturbare in adolescenta. daca nu ar avea probleme, si-ar putea controla ejacularea (ca orice barbat). Chestia cu excitatul prea tare este valabila daca i se intampla foarte rar. Adica daca la 9 acte din 10 isi poate controla ejacularea cat vrea.

| ruPfashu a răspuns:

Posibil ejaculare prematura.

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Se ejaculeaza prea repede ca si-a facut prea mult laba cand era mikrolling on the floor

| MonicutZZa a răspuns:

Din lipsa de experienta, probabil. Cu timpul asta se va indrepta, va incepe sa reziste mai mult.

| BlackHorse a răspuns:

Posibil sa fie si excitarea prea puternica mai ales daca e la primele dati, sau e posibil sa fie si de la masturbare. Am auzit de ceva exercitii care l-ar putea ajuta. E un muschi care poate fi antrenat numai prin oprirea urinei atunci cand urinezi, iar in timp, muschiul sa fie suficient de puternic sa opreasca ejacularea. Sper ca am fost de folos. Baftawinking

| MiniEmoTion a răspuns:

NU stiu

| george89 a răspuns:

Deci, draga mea Betty, practic, acest specimen, ejaculeaza prea repede in primul rand din vina ta, ca probabil esti foarte "hot" ca sa ma exprim mai bucuresteneste, si na, e tanar baiatul, probabil ca iti mai da vreo 3-4 numere dupa primul numar asa ca nu mai plange, ca o sa invete si el sa tina pasul ca tine, dar doar daca il lasi sa exersezewinking, asa ca spor la exersat laughing

| FreakzoO a răspuns:

Da,se excita prea tare

| SuifanSolutie a răspuns:

Acestea nu sunt probleme de natura sexuale, ci mai degraba de alta natura. Acestea probleme pot fi tratate si nu sunt ireversibile.