| RAY a întrebat:

De ce exista zona prieteniei daca fizicul nu conteaza? Va cunoasteti reciproc foarte bine, e baiatul pe care l-ai dorit si totusi il vezi ca pe un prieten, de ce?

43 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Păi, dacă este bărbatul pe care l-am dorit, nu îl văd ca pe un prieten.

| RAY explică (pentru Ofiintă):

Atunci de ce spuneti ca tipul din zona prieteniei este exact ca va doriti?

| Ofiintă a răspuns (pentru RAY):

Nu îmi amintesc să fi zis asta.
Aveam la un moment dat un așa prieten care era amic, nu iubit.
Amândoi ne raportam la fel unul la celălalt. Ne știam din copilărie.
Ca un sfat, de zis se pot spune multe, mai este nevoie să și filtrezi informatia.
Nu știu de tine, însă după experientele avute, eu sunt mai sceptică.
Nu poti crede doar ceea ce ti se spune sau dacă nu, atunci de recomandat ar fi să nu o faci.

| RoCkKiD a răspuns:

Cine a zis ca fizicul nu conteaza?

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Toate fetele de pe net si uni baieti

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Normal ca fizicul influenteaza atractia, dar atractia trebuie cimentata si intretinuta si de un caracter ca lumea, sa o faci sa se simta diferit si bine fata de altii, trebuie sa iei prim-planul fata de altii, intotdeauna o fata se nu se va simti la fel cu 2, unul mereu va fi pus deasupra si tot asa, asta din ce am observat.

| TFL007 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Eu unul m-am plictisit sa citesc aceiasi chestie in 100 de intrebari puse aparent diferit

| RAY explică (pentru TFL007):

Atunci numai citi, cine te obliga sa citesti

| TFL007 a răspuns (pentru RAY):

Ma plictisesc boss iti citesc intrebarile puse zilnic, ma mir cum reusesti asta, parca erai ocupat cu munca, nu ziceai tu sa nu ies din apartament ca ies degeaba

| RAY explică (pentru TFL007):

Omule is pfa lucrez cand vreau, cat vreau

| RAY explică (pentru TFL007):

Ce e amuzant?

| Drimmero a răspuns:

Nu cred ca va baga fetele acolo, mai degraba cred ca voi intrati

| RAY explică (pentru Drimmero):

Din cauza comportamebtului?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Da, disperaciunea de a te baga intr-o relatie e probabil cea mai mare gafa, sa i te dai total pe tava iar e alta greseala, sau faptul ca iti ascunzi boasele in pantaloni si te face fata pres e alta gafa, in mare parte tine de atitudine.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Mai băgăm și noi când vrem indirect să scăpăm de o persoană.

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

De ce nu scapati direct? Aici e vina voastra ca nu sunteti directe.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Că vrem să vedem cât de mult vreți un lucru, încât să luptați pentru el.

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Auzi @ray, e pentru tine asta ca le acuzai ca te baga in friendzone pentru ca nu le atragi.

Cum e posibil sa vrei sa scapi de o persoana ca in acelasi timp sa ii testezi dorintele? Logica feminina/

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Păi să zicem că persoana aia e un 5/10. Și luptă ca să ajungă chiar și 6/10. Eu de văd asta, altfel văd persoana respectivă.

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Altfel in ce sens?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Adică văd dorința de schimbare, văd că "vrea și face". Și în momentul ăla, eu pot să îl susțin și să reușească. Pe scurt, îl văd mult mai bine.
Bine, să nu fiu nici ipocrită, nu cu oricine fac asta. Adică trebuie să am deja o chimie cu tipul ăla, nu să nu-mi placă de el. Că dacă nu-mi place de el deloc, poa' să muncească oricât, că tot nu o să-mi placă.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Also, eu niciodată nu o să oblig o persoană să se schimbe pentru mine, sau să-și schimbe anumite comportamente sau caracterul. Totul ține de persoana respectivă când vrea să schimbe ceva.

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Dar nu mai bine il placi asa cum este fara sa se mai chinuie sa faca vreo imbunatatire?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Nu. Urăsc chestia asta cu "Ăsta sunt eu, nu mă schimb și trebuie să mă accepți așa cum sunt". Iubirea cere sacrificii. Și dacă eu sunt dispusă să le fac, aștept același lucru și din cealaltă parte.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Multă lupta pentru un vagin

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Practic te contrazici, mai sus ziceai ca nu iti place sa obligi pe cineva sa se schimbe pentru tine, iar aici spui ca astepti sacrificii, schimbari, m-ai pierdut pe drum.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Doar nu primesti pe gratis

| RAY explică (pentru Drimmero):

Sexul e o placere de moment, dar sunt multe care ofera doar sex so atat vor sa fie tratate ca niste printese

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Deci fix ca și cu chestia cu Dumnezeu și liberul arbitru.
Ai liber arbitru, tu alegi, dar dacă nu faci ce trebuie, saluuuuuut

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Bă da chiar suntem complicate, lel

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Pana la urma cum e?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Cum nu o să fim înțelese niciodată?

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

De ce nu sunteti coerente?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Nu-i Crăciun în fiecare zi

| Mosotti a răspuns:

Pai ca ce sa-l vada daca nu atrage acela fizic? Daca o fata si un baiat se inteleg asa ca oameni, pot ramane prieteni si atat. Nu e baiatul care l-a dorit, ca daca era ala dorit, nu il mai vedea doar ca pe un prieten.

| Freya1 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana.Sunt oameni ce sunt atras de fizic, sunt oameni ce sunt atras de bani, sunt oameni ce sunt atras de gandire, caracter, sufletul omului si probabil in functie de asta se ajunge la o relatie sau la zona de prietenie.

| ShaOfHatred a răspuns:

Nu există prietenia dintre un băiat și-o fată.
Îl vedem ca pe un prieten dar în același timp ca pe un posibil partener. Dar din cauză că știm că dacă am intra într-o relație, lucrurile ar putea deveni awkward și apoi să fie ciudat să interacționăm dacă nu mai suntem într-o relație.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Also, cine a zis că nu contează corpul? Pentru mine contează și corpul. Poate să fie compatibil cu mine 100%, dacă nu-mi place cum arată, degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că suntem oameni și nu avem nevoie numai de sex. Avem nevoie de legături sociale.
Cei care intra in zona prieteniei, se baga singuri, aia nu are nici o vina.
Pentru că nu își arata intențiile de la bun început.

| TFL007 a răspuns:

Tu nu ai auzit de prieten cu beneficii...lol, mai vin-o si tu cu ceva nou ca deja iti stii raspunsurile la intrebaribig grin

| RAY explică (pentru TFL007):

Asa cv nu era pe vremea mea

| Ștefaniq a răspuns:

Trebuie să simți atracție sexuală intr-o relație. Dacă nu simți că vrei să sari pe el, nu e băiatul potrivit. happy

| RAY explică (pentru Ștefaniq):

Atractie fizica-iubire-atasament