| RAY a întrebat:

De ce exista zona prieteniei?

Daca ar conta doar personalitatea nu ar exista zona aia ca doar nu ai vre ca prieten un om de care personalitate nu iti place, deci ce lipseste acelor baieti?

Răspuns Câştigător
| GirlOnline81 a răspuns:

" Dar fetele (cel putin pe TPU) spun ca..., iar fizicul are importanta ZERO".

Ray, da-mi voie sa te intreb ceva: tu cand vezi pentru prima data o femeie, ce observi mai intai la ea? Exclami in sinea ta " Moa, ce suflet/caracter frumos are" sau " Ce tâțe/cur/craci/ochi/ privire misto are"?
Cam asa gandim si noi, femeile. Cand vedem un tip pentru prima data, cu siguranta nu ne gandim la personalitatea lui, ci la modul cum o sa ne scoata chilotii. Aia cu potrivirea pe alte planuri si altele vin mult mai tarziu.
" Fetele de pe TPU spun...". Da, da, ele nu gandesc asa. Ba o fac, dar nu recunosc!

58 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu exista nicio zona, ea reprezinta doar oamenii care nu ti plac de sex opus in principiu.

Fetele de obicei iti mai vorbesc la modul amical, baietii in schimb ignora pentru a nu se complica.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ce inseamna nu iti plac?

| Drimmero a răspuns:

Nu te atrag, nici fizic, emotional, mental.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Tu nu ai fost in zona aia?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

In sinea fetei probabil am fost, dar cand una nu ma atrage, ma retrag singur, e pierdere de vreme sa vorbesc cu una mult timp si sa nu am vreo legatura cu ea/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Dar atunci de ce iti pierzi timpul vorbind cu o fata fara sa faci nimic?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt adeptul grabitului pentru ca strica treaba, trebuie sa fiu sigur de ceea ce simt si daca e ok alegerea facuta si daca merita, am si eu orgoliul meu de hranit nu doar acea femela!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Dar de ce daca iubesti o fata nu faci nimic in privinta asta?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Cine zice ca nu fac? Iar vorbesti ca sa te aflii in treaba?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ai grija ce pierzi, ce sa spun, tu stii mai bine

| Freya1 a răspuns:

De ce există zona prieteniei? Din 2 motive.
Nu ii place de tine indiferent ca fizic sau de tine ca om, pentru faptul că nu vrea o relație dar simte nevoia sa aiba un prieten cu care sa vorbeasca sau sa se sfătuiască doar.

| RAY explică (pentru Freya1):

Si daca nu are iubit si va intelegi super dar lipseste chimia aia, oare de ce e asta? daca doar sufletul conteaza

| RAY explică (pentru Freya1):

Dar fata aia nu s-a referit la propiu chiar asa, a vrut sa spuna ca prima impresie conteaza apoi personalitatea

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Iară imi bagi pe gât faza cu sufletul, nu am zis nimic de suflet.Am zis ca poate sa nu ii placa ori fizic, de el ca om ori pur si simplu sa nu vrea iubit.
Dacă există chimie nu au cum sa nu formeze o relație, iar daca ii place de el doar fizic si nu si de el ca om si vrea sa se culce cu el va avea o prietenie cu beneficii.

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

"cu siguranta nu ne gandim la personalitatea lui, ci la modul cum o sa ne scoata chilotii"

| RAY explică (pentru Freya1):

Uite un experiment naty, intalniri pe intuneric, i placea mult personalitatea dar apoi cand l-a vazut s-a dus totul https://www.youtube.com/watch?v=wae4DiqsYlk

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu am spus ca nu este posibil sau ca nu mai sunt persoane de genul.Am spus doar ca poate sa discute in continuare cu el si treptat sa vada ceva bun si in aspectul lui, sau poate sa puna punct atunci si sa caute pe cineva pe placul ei fizic.
Fiecare om cu personalitatea sau dorințele lui.

| RAY explică (pentru Freya1):

Naty prima impresie este aspectul fizic nu personalitate

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu ne intelegem. Poti sa te opresti doar la nu imi place fizic sau sa vrei sa il cunosti totusi.
Acceptă ca mai sunt si oameni de genul.Tot ce incerc eu sa iti spun e ca nu e ok sa băgăm oamenilor sau copiilor ca sunt multi aici in cap o ideile fixa după care sa se ghidează în viața daca pe ei ii îndruma mintea sau sufletul către altceva.

| RAY explică (pentru Freya1):

TPU nu este un ghid de educatie a copiilor de asta se ocupa parinti, revenind la subiect am si afirmat ca ambele conteaza, eu vreau sa intelegi ca prima impresie este aspectul fizic, tu apoi hotaresti ce sa faci, e atat de greu de inteles, e adv ca nu suntem roboti ca avem auto control, e adevarat si asta

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Pai eu nu te-am contrazis, ceia ce ziceam eu e ca exista liberul albitru si ca mai sunt si alte păreri sau alte povești de viața.
Păi nu ar trebui să fie TPU pentru educația copiilor dar in ziua de azi cam de aici se invata multe.

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu l-am vazut ca si pe un iubit pentru ca nu am vrut sa formez o relatie si atunci nu am avut de ce sa ma uit la fizicul lui.Este un bărbat ok, frumos dar nu a fost tiparul meu atunci. Poate am avut eu un fix pe ochii verzi spre exemplu si par săteni, sau o anumită greutate sau înălțime si m-am maturizat si am constientizat ca nu poti sa iti iei un om cu care sa trăiești o viață după un tipar si ca si alti oameni sunt frumoși.

| RAY explică (pentru Freya1):

Naty atractia fizica este involuntara, nu exista tipare =asta e o prostie, cum ar fi sa spun doar blondele imi place ca asa e la moda, e nu suntem oi sa urmam turma, suntem indivizi unici, important este ca tea atrasa si ai continuat sa i descoperi personalitatea, iar acum e totul ok, te-ai mutat in Arad nu?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu m-am mutat încă, is tot la mine aici vrem sa ne luam casa.Mergem in vizita in Arad.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Tu cumoari merele cu perele.
Pentru a exista atasament nu poti intr-o zi, doua. Da i-a placut "personalitatea" lui Dar a primit un turn off când a vazut cum aratã.
Sa-ti dau un exemplu, o tipa te vede de nota 5, prima datã nu are cum sa o impresionezi cu fizicul, dar treptat ii poti adauga atractie daca esti ‘confident’ sau alte rahaturi, sau te chinui mai mult incât sa vrea sa se culce cu tine sau sa vrea relatie. Din cate imi amintesc si Natalia a zis destul de clar ca primele da-ti nu a fost atrasa de prietenul ei.

Din cate stiu una trebuie sa te vada de nota 8 cel putin pentru a accepta ceva de la tine, chiar si pentru tipii care aratã de nota 6-7 trebuie sa compenseze prin personalitate. Doar cei care sunt extraordinar de aratosi pnm intelegi ce zic.

| Plato a răspuns:

Ma dezamagesti cand pui intrebari pe teme pe care le-am concluzionat.
Măi Ray, gandeste-te putin cam cati pretendenti are o fata, in medie. Vrei sa-i ia pe toti de iubiți? Nu are cum. Apoi, prietenia dintre un barbat si o femeie e perfect normala. Romanii sunt intr-atat de încuiati incat repede le zboara gandul. Daca mergeam cu o femeie pe strada mi se făceau reclamatii la Boss. laughing Patam imaginea NTT Data vezi Doamne.
In concluzie, nu le lipseste nimic acelor baieti, doar ca nu exista sentimentul de iubire, atracție de felul ala, conexiune.
De aici si chestia cu "as vrea pe cineva exact ca tine". Adica cineva ca tine, dar pe care sa-l si iubesc.

Apoi ai mai zis ca ce rost are sa vorbesti cu o femeie daca nu vrei nimic. Pai acelasi rost pe care il are vorbitul si iesitul cu alți baieti. E acelasi lucru, aceeasi prietenie. Te bucuri de companie, de aia sa vorbesti, nu trebuie sa se ajunga nicaieri. Desi, o prietenie inseamna ca ai ajuns foarte departe, prietenia e ceva măreț.

| RAY explică (pentru Plato):

Man tu fiind asexual nu ma vei intelege niciodata, e ca daca ai cauta sa aprinzi lumina intr o gaura neagra

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Eh na acum esti ridicol. Tot pe a ta o tii.

| RAY explică (pentru Plato):

Eu cred ca esti asexual, pentru a crede nu ai nevoie de dovezi

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Dar nu ti-am cerut dovezi, doar ca din moment ce am negat nu mai vad rostul sa insisti pe ideea aia.

| RAY explică (pentru Plato):

Tu te masturbezi?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Intram prea mult in detalii. laughing

| RAY explică (pentru Plato):

Ti rusine ma

| GirlOnline81 a răspuns:

Teoretic, nimic.
Practic, acel tip nu-ti starneste atractie.

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Dar fetele ( cel putin pe TPU ) spun ca doar personalitatea conteaza iar fizicul are importanta ZERO

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Tu esti o fata foarte sincera, te apreciez

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Draga mea as fi ipocrit sa spun ca nu ai dreptate,ba da ma gandesc la asta, din moment ce sunt hetrosexual, nu asexual nu ma pot gandi la altceva, dar pentru o relatie conteaza si personalitatea ei, e na nu-mi doresc una frumoasa si una care sa ma atraga, asta nu inteleg multi ca eu nu vorbesc de fotomodele de oameni normali

| Emma30555 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Poti vedea frumusetea dar nu inseamna ca vrei sa te culci cu el. E doar o observatie.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Emma30555):

Emma, eu faceam referire la acel tip cu care intri intr-o relatie, nu la toata populatia masculina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Adevarat, sunt diferente intre persoane. Unii pun accent mai mult pe fizic, Altii pe caracter.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Totul tine de autocontrol care il posedam, poti ignora toate fetele care te atrag, dar asta duce la frustrare si complexe

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

" cu siguranta nu ne gandim la personalitatea lui, ci la modul cum o sa ne scoata chilotii."
Ughh, puteai mai mult.

| RAY explică (pentru Plato):

Are perfecta dreptate, merita felicitari, macar ea nu cu vrajeala sufletul conteaza sau contul lui bancar

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Problema nu e ca-si spune parerea sau ca are sau nu dreptate, ci ca a folosit o exprimare "panaramica", la care nu ma asteptam din partea ei.

| RAY explică (pentru Plato):

Fata merita felicitari, trebuie apreciata, rar fete ca ea

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Poti ignora tipe care te atrag Dar nu-ti place altceva la ele, deoarece nu salivezi dupã fizic.

Dar asta nu inseamna urata cu spume, majoritatea arata decent

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Romancele sunt frumoase, hai sa fim sinceri, de asta si e plina europa de romance

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Si daca ar fi adevarat ce a zis, se poate folosi o metoda mai... feminina de a explica.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

Mereu ma exprim "panaramic". Tu acum observi? big grin

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Da, n-am mai bagat de seama.

| Freya1 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Scuza-ma ca iti spun dar eu nu ma gandesc cum mi-ar scoate ala chiloți sincer.
Nu zice nimeni ca nu exista momente sau fete ce sunt atrase fizic de un băiat, sau care sa nu se gândească la o aventură sau o noapte cu vriunu, dar daca iti cauti un partener de viață, o relație serioasă sau sa iti faci un viitor cu omul ala nu te gândesti din prima la sex ci vrei sa il cunosti ca om si pe urma restul...

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Freya1):

" Daca iti cauti un partener de viata..."

Serios?! Tu cand vezi un barbat pentru prima data, te vezi deja la curte, crescand pisicute si copii?

| Freya1 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Eu daca nu vreau o relație nu am de ce sa umblu după bărbați decat daca vreau un prieten/amic.
Relațiile mele cele mai serioase a fost una de 8 ani si actuala de 3. Dacă am cunoscut un altul si am vazut ca nu este de hazna si umbla doar după aventuri nu am continuat.
Deci nu suntem toate la fel.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Freya1):

Cu riscul de a pune monopol pe topicul lui Ray...

Natalia, inteleg ca expresii precum " sa ne scoata chilotii" nu sunt pentru o minte "sensibila" ( ca cea a lui Platon). Zau ca inteleg. Ceea ce nu inteleg insa, este de ce raspunzi tu daca nu intelegi despre ce se vorbeste aici. Asa ca lasa-ma sa iti explic.
Ray a pus o intrebare destul de simpla: " De ce exista zona prieteniei?"
Acum, draga mea, daca ai fi vazut mai departe de acea "expresie" care te oripileaza intr-atat de mult, in adancul tau, nu numai ca ai fi inteles la ce m-am referit, dar ai fi inteles si ca zona prieteniei exact asta inseamna: te iubesc de mor, dar pana la sex. In relatiile tale presupun ca ai facut asa ceva... sau ma insel?

Cat despre " nu suntem toate la fel"... Ar fi atat de plictisitor sa fim, ba uneori periculoswinking.

| Freya1 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Acuma ce sa zicem....in fine.
În relațiile mele ne cunoastem, ne potrivim apoi facem sex.
Am intervenit pentru ca a sunat ciudat expresia.Chiar dacă ma stiu cu ray si am am mai vorbit pe aici e deranjant faptul că uneori pune niște întrebări doar ca sa isi întărească el convingerile nu sa afle parerea oamenilor, iar la răspunsul care este exact ca si gândirea lui ii da funda sau il ridica in slavi.

| RAY explică (pentru Freya1):

.Chiar dacă ma stiu cu ray si am am mai vorbit pe aici e deranjant faptul că uneori pune niște întrebări doar ca sa isi întărească el convingerile nu sa afle parerea oamenilor, iar răspunsulu care este exact ca si gândirea lui da funda sau le ridica in slavi.

nu am convingeri,consider ca acel raspuns a fost cel mai bun, dar sa spui ca doar sufletul conteaza e ipocrizie, nu tu ai spus asta, incerc sa te inteleg si pe tine, ai avut parte de un barbat bun care face multe pentru tine, poate ai trecut cu vederea peste fizicul lui si te-ai compromis apoi te-ai obisnuit cu el

| RAY explică (pentru Freya1):

Desigur ca da,exista variatie,nu toti suntem la fel, multi ne compromitem cu cineva stam din interese, plictiseala sa avem pe cineva, putini chiar sunt atrasi de persoana iubita, putini iubesc cu adevarat

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

" Dar fetele (cel putin pe TPU) spun ca..., iar fizicul are importanta ZERO".

Ray, da-mi voie sa te intreb ceva: tu cand vezi pentru prima data o femeie, ce observi mai intai la ea? Exclami in sinea ta " Moa, ce suflet/caracter frumos are" sau " Ce tâțe/cur/craci/ochi/ privire misto are"?
Cam asa gandim si noi, femeile. Cand vedem un tip pentru prima data, cu siguranta nu ne gandim la personalitatea lui, ci la modul cum o sa ne scoata chilotii. Aia cu potrivirea pe alte planuri si altele vin mult mai tarziu.
" Fetele de pe TPU spun...". Da, da, ele nu gandesc asa. Ba o fac, dar nu recunosc!

| Welterweight a răspuns:

Pentru că poți fi prieten cu o persoană plină de defecte, dar dacă treci mai departe cu ea, acele defecte să devină atrocisime și să îți distrugă orice fel de sentiment. Dacă te înțelegi cu cineva nu înseamnă că e un partener bun pentru tine.