| Denis6688 a întrebat:

De ce fetele se preacurvesc de la 14 ani si dupa promoveaza sodomia?
Dau funda pentru cel mai sincer raspuns

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lumea a fost dintotdeauna la fel. Acum suferim de o perioadă de eliberare sexuală în raport cu perioadele anterioare când sexul era considerat un păcat, iar mediul electronic în care trăim. Internet, TV, rețele de socializare scoate totul pe val la suprafață, și din păcate și gunoaiele.

61 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca sant proaste.

| RAY a răspuns:

Saraci baieti sunt violati de aceste fete rele

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Denis6688):

Cat de ipocriti puteti fi voi baieti

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Denis6688):

Iti poti schimba preferința sexuala dragule si scapi de noi

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Denis6688):

Esti misogin.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Denis6688):

Dragul meu, misoginismul este la nivelul bolilor psihice.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa mergi la scoala si sa inveti, ca esti prea mic sa intelegi ce porcarii iti ies pe gura.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce exagerezi cu interpretări personale nejustificate?

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru Denis6688):

Sexul nu doar domină oamenii. Oamenii fără sex egal zero. Este cea mai puternică forță din univers. Așa că lasă teoriile cu Satan. Satan are vreo zece mii de ani vechime, sexul cam un miliard.

| sadrian46 a răspuns (pentru Denis6688):

Aici pe TPU vezi o fațetă ascunsă a lumii sub protecția anonimatului. Unii e trolli, alții au imaginație bolnavă dar unele relatări țin de o realitate dureroasă sau bolnavă sau care merită corectată. Aici utilizatorul TPU găsește locul să se confeseze, să își descarce tensiunile, să găsească o opinie un sfat.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Denis6688):

Biologia invinge Ratiunea., N-ai ce face.

| sadrian46 a răspuns (pentru Denis6688):

Sexul e preacurvie doar în Biblie. Dar a propos, Fecioara Maria la ce vârstă s-a întâlnit cu Duhul Sfânt? Ea atunci nu a prea curvit? Sau unele persoane se absolvă de păcat dacă copilul face apoi minuni?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Denis6688):

Prostie? inteligenta? ->Abureli Sexul este instinct primar. Pofta de reproducere este in genele noastre asta inseamna Biologie. Asta este scopul biologic al existentei noastre de a ne reproduce a avea urmasi.

| sadrian46 a răspuns (pentru Denis6688):

Dacă nu ar fi cea mai puternică, tu nu ai fi acum pe lume să poți discuta cu mine. Nu sunt proști bărbații. Ei nu ajung să facă sex fiindcă așa vor ei, ei o fac căci nu pot trăi altfel. Orice ai face, dacă ești bărbat sănătos și normal, tot acolo ajungi. Că mai scapă unii pe de lături, nu intru în amănunte, cu minoritățile sexuale etc, restul fac copii și viața merge înainte. Bei, mănânci, respiri, faci sex și ies copii, asta e viața. Nu ai cum să îmi demonstrezi că e altfel.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa este 100%. bio-logia egal viață-logia, rațiunea vieții nu a lui Denis6688.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Denis6688):

Zici ca ai idee cum era maidemult lumea?
https://youtu.be/jwA1VeYpvaM?t=62

| Lule a răspuns (pentru Denis6688):

Asta sa o crezi tu, prietene Denis
Tocmai din cauza ca era "rusine" sa vorbesti sau sa faci asa ceva au aparut tot felul de dubiosi perversi si obsedati, orgii si tot felul de perversitati.
Da se vorbeste peste tot despre sex pentru a fi informati, pentru a ne proteja. De ce? Pai pentru a nu se mai raspandi bolile cu transpitere sexuala, pentru a nu mai aparea la stiri mame minore, avorturi ascunse sau bebelusi aruncati la gunoi de mamele lor care nu s-au protejat ca na e "rusine" sa vorbesti despre asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Lule a răspuns (pentru Denis6688):

N-ai tu niciun drept sa spui ca femeile sunt curve si chiar daca sunt nu e treaba nimanui, in primul rand.
In al doilea rand spui adevarul pe care-l consideri tu, nu restul barbatilor, ca tu nu te poti considera unul si nici ca vei fi unul vreodata, esti doar un purtator de penis ( asta nu te face barbat, ci doar un individ de sex masculin).
Esti constient "presupun" ca o consideri astfel si pe mama dumitale, pe sora ta ( daca ai), bunica ta etc.
Barbatii sunt niste " prosti care au fost vrajiti de femei", nu cred ca o fata de 10-12 ani are acel sex-appeal incat sa atraga si sa "vrajeasca" un barbat de 30-40 de ani, asa ca te rog frumos vezi-ti de treaba ta si nu mai spune aberatii. Barbatii nu se lasa "vrajiti" decat daca vor, pentru ca le place asta, oricarui om ii place sa primeasca atentie si sa fie iubit.
In final imi pare rau sa-ti spun, dar ai fost nascut de acesta "curva notorie" caruia tu ii spui "mama".

Răspuns utilizator avertizat
| sofisis a răspuns (pentru Denis6688):

In trecut la 14 ani femeile se casatoreau laughing))
Era la fel de mare obsesia doar ca societatea de atunci obliga barbatii sa se casatoreasca cu femeia inainte sa o dezvirgineze. Acum nu mai aveti securea asta asupra capului si deci puteti face zeci, sute de victime dupa care sa plangeti in pumni ca "femeile e curve" laughing)
Sunt asa pentru ca voi nu va mai asumati absolut nici o responsabilitate.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Denis6688):

M-a amuzat ceea ce mi-ai scris,? atunci, calugareste-te,! App am 28 de ani, nu sunt una de 14. Sa mai cresti un pic si vei vedea lumea altfel. Nu am de unde sa te cunosc, ti-am zis doar ce te va astepta, "puiule".

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Denis6688):

Ma copile, unde scrie ca nu am voie sa comentez la anii mei? Puiule era in " " Nu iau apararea fetelor de 14 ani, dar pe vremea bunicii tale, fetele erau deja batrane la 14 ani. Bunica sau strabunica ta te asigur ca a facut s.x de la 14 sau chiar mai mica? Nu stiu ce varsta ai, dar daca ai fi avut o varsta inaintata nu ai fi specificat varsta de 14 la fete, ci ai fi vorbit direct de femeia in sine. Cu ceea ce faci tu faptul ca iti ascunzi instinctele este doar de fatada, in creierul tau iti doresti pe cineva. Asa ca minte pe altcineva " puiule"si app daca erai adult nu te adresai celor minori, pentru ca ai scris cum ca de ce comentez avand 28, inseamna ca esti minor altfel nu te-ar fi interesat varsta mea? La revedere!

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Denis6688):

Exprima-te corect: sa nu preacurveasca. Ce intelegi tu prin preacurvie?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Denis6688):

Daca n-ar fi sexul n-ar exista fiinte vii, deci nici omenirea.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Denis6688):

Cine ti-a spus? Era tot la fel, atat ca in evul mediu, cea mai intunecata era din viata omenirii, aceasta era tinuta sub obroc. Ai citit Patul lui Procust? Sau alte scrieri pe aceste teme?

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Denis6688):

Tu stii la ce varsta se casatoreau femeile acu 40-60 de ani? La 16-17 ani. La 20 de ani erau fete batrane.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Denis6688):

Da, si desfranare ce inseamna?

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Denis6688):

Cred ca este ultima postare pe care o mai fac ca sa te lamuresc ca:
1. Nu toate femeile sunt curve. A avea un prieten si a intretine relatii sexuale cu el nu inseamna ca fata este curva. Mai ales in prezent cand multe familii nu sunt casatorite legal. O femeie care trece prin 3-5 casnicii nu este curva, ca are certificate de casatorie. Dar una care traieste o perioada impreuna cu un barbat fara a avea acel petic de hartie denumit certificat de casatorie, iar popa nu i-a dat cu somoiogul de busuioc cu apa in cap, este curva in acceptiunea ta.
a) Certificatul de casatorie nu este garantia ca o femeie nu este curva. El este pentru reglementarea situatie civile matrimoniale, de apartenenta a copiilor etc. De aceea se si spune: s-au casatorit la starea civila.
b) Cat priveste casatoria religioasa, s-a demonstrat la referendum cat din populatia Romaniei, una dintre cele mai religioase crestine (eu consider fundamentalist-religioase, spre bigotism), cati adepti are biserica.
2. Sexul in afara casatoriei avea loc si in epocile anterioare, dar nu existau mijloacele mass-media care sa-l propage.
3. Sexul sau masturbarea (aceasta creaza si dependenta) sunt recomandate de sexologi inca din adolescenta (dupa 16 ani), asa cum am spus, pentru o minte sanatoasa.
4. Nu putem sa generalizam de la unu sau cateva cazuri particulare.
5. E adevarat ca in prezent tinerii au o viata mai libertina, dar nu putem sa ne intoarcem la evul mediu, cand se facea baie in mare in pantaloni pana la glezna.
6. Preceptele morale s-au schimbat in decursul existentei omenirii si se vor schimba. Nu putem ramane la ce era acum 2000 de ani, asa cum a ramas biserica fundamentalista ortodoxa.
7. Daca Dumnezeu ar fi dorit ca sexul sa se faca doar de la o anumita varsta ar fi creat - in atotputernicia lui - fiinta umana in acest fel. Daca sexul ar fi doar pentru procreere, asa cum sustin fundamentalistii religiosi, ar fi dat si femeii periodicitatea ciclica in care intra in calduri, iar dupa ce ramane gravida sa nu mai aiba chef de sex.

Si acum vreau sa revin la raspunsurile pe care mi le-ai dat la intrebarile mele.
1. Preacurvia este ceea ce fac postituatele: adica fac sex cu mai multi barbati in aceiasi perioada, de regula pentru avantaje materiale sua banesti.
2. Curvia este sexul in afara unei relatii stabile, asa cum este si casatoria.
3. In biblie scrie sa nu preacurvesti, nu sa nu curvesti.
4. Preacurvia este doar o latura a desfranarii. De desfranare tine si betia, incalcarea normelor moralei sociale, lipsa respectului fata de membrii societatii, a parintilor etc.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Denis6688):

Stii care-i culmea metodicii? Sa inveti pe cineva ceea ce nu stii. Cartile sunt pentru a ne largi orizontul de cunoastere si de a ridica probleme in cunostinta de cauza.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru Denis6688):

Lumea a fost dintotdeauna la fel. Acum suferim de o perioadă de eliberare sexuală în raport cu perioadele anterioare când sexul era considerat un păcat, iar mediul electronic în care trăim. Internet, TV, rețele de socializare scoate totul pe val la suprafață, și din păcate și gunoaiele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca au o mancarime in c? De proaste ce sunt, la 14 ani, ce pretentii sa ai de la ele? Abia le-a iesit f..cii la p...a?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Denis6688):

Sunt fata!? Vezi tu, noi oamenii nu suntem facuti sa fim singuri, oricat l-ai dracui tu, candva te vei indragosti iremediabil de o fata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denis6688):

Daca ai suferit, ai suferit din cauza greselilor tale, ai platit pentru ele. Iti vei gasi pe cineva, stai linistit. Sunt fata, si eu n-as dracui niciun barbat. Asa ca n-o mai fa nici tu. Pentru ce crezi, mama ta este Femeie, ai dracuit-o si pe ea, banuiesc ca esti un copil?

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandrionelu a răspuns:

Eu am o contra-întrebare: care e diferența între a curvii și a preacurvii? Adică 1-2 pe zi este curvie, de la 3 in sus e preacurvie? Sau care e limita de la care se adaugă prefixul "prea"?

| sofisis a răspuns (pentru Alexandrionelu):

laughing)))) cred ca de la 2 incolo dupa biserica si fanaticii religiosi