| BambOO_8402 a întrebat:

De ce fetele sunt mai fidele decat baietii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Nu toate fetele sunt fidele, insa cam ai dreptate.
De ce? Pentru ca ele au nevoie doar de un barbat care sa le iubeasca...de ce sa riste sa piarda tot pentru o aventura, cand pot avea iubire mult timp?
Te pupkiss
Lory1995

22 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, in primul rand nu putem generaliza.Sunt si baieti fideli si fete infidele...depinde de fiecare in parte, peste cine dai, ca nu toata lumea e la fel, cunosc multe fete care insala partenerul si el ii este 100%fidel, dar desigur ca baietii sunt pe primul loc la capitolul infidelitate, pentru ca:asa sunt ei, asa e felul lor, chiar daca isi iubeste iubita, pentru o distractie nu o rateaza, chiar daca tot la persoana iubita se intorc, depinde de fiecare baiat, daca li se iveste ocazia, multi nu o rateaza, ca e pacat pentru ei sa o faca, asa gandesc ei, pe cand noi fetele suntem altfel(nu toate). Fetele sunt mai fidele pentru ca stiu sa aprecieze ce au si se multumesc cu partenerul, depinde de conceptia fiecaruia, desigur ca nu toate fetele sunt fidele si toti baieti sunt infideli.Pe de alta parte, fetele sunt mai discrete la acest capitol, baietii se cam dau de gol sau nu se ascund chiar asa tare, nu se arat chiar asa fideli, pe cand unele fete se dau ff fidele si cand colo sunt mai ceva ca baiatul.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ca sa intelegi iti trebuie o abordare mai detasata si mai generala. De ce exista atractie intre barbati si femei? Pentru ca suntem programati astfel incat sa ne reproducem, pentru perpetuarea speciei. Asa cum suntem programati si sa ne ferim de pericole. Factori in perpetuarea speciei: barbatul trebuie sa "insamanteze", femeia trebuie sa "asigure mediul adecvat". La femeie infidelitatea pleaca de la cautarea partenerului potrivit pentru a perpetua specia in conditii favorabile. La barbat infidelitatea pleaca de la dorinta de a "insamanta" in mai multe locuri pentru a obtine o "recolta" mai bogata. De multe ori aceste situatii intra in conflict cu interesele fiecaruia. Si de aici incep si diferente de abordare de genul:
-"Un barbat care face sex cu multe femei este un mascul apreciat iar o femeie care face sex cu mai multi barbati e o curva - cliseu sustinut si de structura sociala de patriarhat"
-"Femeile sunt in general mai obsesive - au nevoie de atentie sporita - pentru ca barbatii trebuie sa le asigure o anume siguranta si stabilitate - insa atunci cand acea siguranta si stabilitate apare o pot refuza creandu-si impresia ca ar putea avea un partener cu mai multe calitati de alta natura"
-"Barbatii se intereseaza prea mult de sani si fund/solduri ca forme si dimensiuni - pentru ca vor sa "insamanteze" sol prielnic.

Evident toate aceste explicatii simplificate reduc fortat omul la statutul de animal care se bazeaza pe instincte - insa omul ESTE asa la origine - chiar daca statutul de animal social modern a schimbat multe aspecte. Spre exemplu, eu personal am fost fidel in relatiile in care am crezut si m-am lovit de nehotararea unor foste prietene - care fie nu credeau ca un barbat poate fi fidel, fie isi imaginau ca fiind foarte tolerant sunt ori o fire slaba ori ascund vreun defect mai mare. Deci in cazul meu statistica nu e valabila - decat in cazul relatiilor pe care le-am considerat de la inceput trecatoare - din cauza ca una e sa iti fie cineva simpatic, alta e sa fii indragostit.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu cred ca exista un procentaj anume de fidelitate intre baiti si fete. in primul rand baietii isi inventeaza fantezii, in al doilea rand daca inseala afla tot cartierul ca doar este un macho. fetele sunt mai istete si nu fac greselile baietilor, si prin urmare nu se afla ca si-a inselat iuibitul.

| fabiola a răspuns:

Din moment ce barbatii au cu cine sa insele, de ce ar fi fetele mai fidele? Apoi ispita feminina e mai puternica decat cea masculina!

cami
| cami a răspuns:

Stai tu linistita laughing sunt unele, inseala mai rau ca baietii. De ce sunt altele, fidele? Fiindca, doresc acelasi lucru si de la el, pur si simplu n-au nevoie de altul, ii e de-ajuns doar iubitul ei.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu este o regula in acest caz, depinde de educatia fiecaruia, caracterul fiecarui individ in parte si ce poate sa îi ofere viata.

| Crs a răspuns:

Chiar crezi?

| lacrimi a răspuns:

Depinde! Nu toate!

| myworldis5784 a răspuns:

Eehhheee eu am intilnit baieti si fideli totul consta in felul de a fi a persoanei, ofera totul unei persoane si atunci va fi mereu fidela, nu are importanta ca e fata sau baiat

| myrazvy a răspuns:

Cine a spus ca fetele sunt mai fidele ca barbati, nu e o regula si barbati sunt fideli. eu de exemplu hahaha.

| death a răspuns:

Nu sunt mai fidele. Doar se laudă mai puţin.

| Linna a răspuns:

Hmm, credeti ca toate sunt fidele happy?
Dar o sa va raspund.baietii sunt total diferiti de fete, gandesc diferit, ei vor sa se distreze cu fetele si cateodata mai pun si cate un sentiment.Nu toti baietii sunt asa.doar 20% Mie asa mi se parehappy.

| bisnitarpunctcom a răspuns:

Si fetele si baietii inseala in aceleasi proportii nu crezi? daca un baiat te inseala.cu cine crezi ca o va face? normal cu o fata.si viceversa

| BambOO_8402 explică:

Poi eu nu m-am referit la modul general.deoarece stiu ca si fetele sunt infidele... dar totusi tot baietii raman pe locu 1 cand e vorba de infidelitate. oare de cethinking poate pentru ca vor ceva nou si din acet motiv.sau din curiozitate. ce credeti ca indeamna pe cineva fie fata/baiat sa faca acest lucru?

| deeutzabr a răspuns:

Ce as putea sa iti spun nu cred ca sunt mai fidele fetele decat barbatii, pot spune ca suntem la fel.numai ca o femeie poate rezista mai mult timp fara sa se culce cu un baiat atata tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut o prietena care, fata de mine, era fidea, fidea rau de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms pentru fundita...Pacat ca nu am primt-o...CAnd se termina cele 5 raspunsuri mai dau si cu anonim laughing

| dany4 a răspuns:

Nu sunt neaparat mai fidele, depinde de caracterul fiecarei persoane

| Pustii a răspuns:

Pentru ca fetele sunt mai sensibile si nu suporta sa vada baietii suparati sau foarte des ca plang

| geronimo a răspuns:

Cred ca va uitati prea mult la PRO-TV la emisiunile lui Maruta.

| Miiia a răspuns:

Pentru ca baietii nu se multumesc nici o data cu ce au laughing

| colorata a răspuns:

Foarte buna intrebarea asta. unele fete sunt foarte fidele baiatului dar baieti mai rar. ar trebui ca fetele astea care sunt asa de fidele sa gaseasca un baiat sa fie sigura ca tine la el nu sa se indragosteasca imediat. si sa inceapa sa iubesc asta e parerea mea. acum depinde si de fata depinde si de baiat sunt uni baieti mai sensibile ca alte fete...winking