| no name a întrebat:

De ce iubim si nu suntem iubiti la fel? dc doare dragostea si despartirea ...stiu poatei o intrebare prosteasca dar vreau sa aud si parerea voastra

Răspuns Câştigător
| Sabyynna a răspuns:

IUbim pentru a ne simti fericiti. Chiar si ultimul om, chiar si cel ce le-a pirdut pe toete poate fi fericit iubind. Dar nu toti sunt iubiti. Sa iubesti e usor sa fii iubit e mai greu sad. In atatea cazuri iubirea nu este purtata de ambele persoane. De ce? Asta as vrea si eu sa stiu. Ma gandesc ca e vina aspectului, vina caracterului, sau simplu fapt ca nu te vreacrying. Dragostea in sine nu doare, dar despartirea da. De ce? Pentru ca ai iubit si nu vrei sa pierzi acea persoana atat de speciala pentru tine, desi stii ca sentimentele ei nu erau ca ale tale.
Vrei sa stii cum am inceput sa vad si eu iubirea de la un timp? O vad cam asa: IUBIREA este condamnarea de bunavoie la SUFERINTA si LACRIMI.
Ce rost are sa spui te iubesc daca niciodata nu il primesti inapoi...

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca,de obicei,unul iubeste si unul e iubit.
Daca ai nenorocul sa fii cel care iubeste,pleaca cat esti inca "in glorie",nu spera sa se schimbe lucrurile, nu se vor schimba.
Mai bine o amintire frumoasa, decat o suferinta continua!
Parerea mea.

| superdorex a răspuns:

Iubim pentru ca viata e frumoasa si e un sentiment fara de care nu putem trai! Despartirea doare atunci cand punem suflet iar sentimentele noastre nu sunt apreciate in acelasi mod in care noi le apreciam iubitului sau iubitei! Dar trebuie sa ne gandim ca viata e frumoasa si chiar daca suferim trebuie sa trecem peste aceste incercari care ne cicatrizeaza si ne face mai puternici!

| carminaburana43 a răspuns:

Aceeasi parere cu greece12

| lucik93 a răspuns:

Pentru ca asta e dragostea.te indragostesti si apoi... uneori ba fata se plictiseste de el.ori el de ea.ori vor altceva.de aceea e bine sa cunosti o persoana inainte sa te bagi intr-o relatie.cu cat cunosti mai bine sunt mai multe sanse ca relatia sa mearga

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Pentru ca asa trebuie sa fie.

| oOoRubyoOo a răspuns:

Viata este dura, dar asta e ea...

We're born alone, we live alone, we die alone. Only through our love and friendship can we create the illusion for the moment that we're not alone.