| canarita a întrebat:

De ce iubitul meu nu ma cere in casatorie desi suntem de 5 ani? Imi spune ca ma iubeste, stie ca-l iubesc si atunci nu inteleg cand o sa ma ceara ...pt ca deja suntem de ceva vreme...si daca nu imi face propunerea, stand langa el fara a fi casatoriti oare nu risc sa raman fara o familie daca in final se desparte din ma mir ce motive? Eu nu mai stiu ce sa zic...

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Nu te tine o hirtie nici pe tine nici pe el daca va e bine asa ok. POti vb cu el intr un cadru romantic si cu diplomatie poti aborda si acest subiect si vezi ce are de gind. Daca nu si te grabesti atunci sp direct ce doresti tu si daca el taraganeaza dai un timp de repaos dar departe de el ca sa si puna ordine in ginduri si vezi daca ii lipsesti inseamna ca te iubeste si va incerca sa rez si aceasta pb daca nu atunci el tea tinut linga el asa ca sa nu fie singur si tea folosit doar, Astept un semn de la tine. Succes

11 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Cati ani ai? Dar el? Poate nu se simte inca pregatit de responsabilitatile care vor aparea dupa casnicie, poate considera ca sunteti prea tineri, poate el vrea sa fie ai libertin, sa mai umble prin discoteci, una alta, iar odata ce s-a casatorit, orasul si distractia de seara pica, fiind inlocuite cu munca, serviciul, responsabilitati.Mai ai rabdare putin, daca te iubeste te va cere si in casatorie, cand va simti cu adevarat ca isi doreste astahappy

| JustMeFlory a răspuns:

Probabil nu este pregatit! Barbatii sunt mai speriati de chestiile astea care lor li se par mult mai serioase! Desi nu este deloc asa...Ai rabdare, ca toate se vor intampla la vremea lor, si in plus nu cred ca o hartie este asa de importanta fata de relatia dintre voi!

| Encore a răspuns:

Dar de ce nu il iei tu de manutza si vorbesti cu el, ii zici "iubitule tu te-ai gandit sa ne casatorim?" sau poate el planuieste deja acest lucru nu stiu ce sa zic intreaba-l voribiti, doar aveti 5 ani de iubire day dreaming :X

| Ben. a răspuns:

Are motivele lui.

| andreea89 a răspuns:

Am o curiozitate:o simpla hartie iti va imbunatati relatie, te poate face mai fericita?

| julliano a răspuns:

Cere-l tu pe el, se poarta mai nou big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Când este să te desparți o faci și cu copii mari după tine. Nu asta este problema.
Încă nu este pregătit pentru responsabilitățile care apar după căsătorie: copil, rată bancară, pierderea locului de muncă, îmbătrânirea, etc.
Bărbații sunt copii până mor, se despart cu greu de mamă!
Timpul le rezolvă pe toate.
Casă de piatră.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pleca de langa tine chiar daca are hartia la mana. vorba lui legi, nu hartia iti garantizeaza familia, ci sentimentele. de ce nu-i intrebi pe el.trebuie sa facetiimpreuna planuri pentru viitor, daca tu nu faci parte din planurile lui, mai bine cauta pe altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie si stiu cat e de dureros crede-ma. vom avea imediat 7 ani de cand suntem impreuna si nimic. dar anul acesta von fi nasi la niste prieteni si sper ca dupa sa ne vina si noua randul. Eu zic sa mai avem putina rabdare. Succes mult pe mai departe.

| samy_6342 a răspuns:

Poate nu este pregatit, ai rabdare.

| traficantaDebuze a răspuns:

Da dc esti asa de nerabdatoare?
Poate ca nu e pregatit
Ji sint de acord cu fata de joswinking