| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea barbatilor isi dau seama ca au iubit o femeie abia dupa aceasta i-a parasit? De ce nu fac nimic cand inca mai pot face?

8 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Se intampla destul de des, din pacate, sa pretuim pe cineva, abia dupa ce-l pierdem...

| Damian a răspuns:

Inseamna ca ai avut parte de iubiti cu o personalitate falsa, care nu au vrut sa isi arate iubire de frica, ca o sa iti iei in cap, ca asa fac majoritatea, daca le arati ca esti mort dupa ele isi ia lumea in cap si uita de unde a plecat si cu cine, capata prea multa incredere in ele si pleaca la alti

| Damian a răspuns:

A... si "oany" incearca sa te abti de la comentari daca nu sti pe ce planeta traiesti

| Lexy ♥ a răspuns:

Asta se intampla atat in cazul barbatilor cat si al femeilor, pentru ca cu totii suntem oameni si gresim mai devreme sau mai tarziuwinking

| Ingerasull99 a răspuns:

Pentru ca dupa ce pierzi ce ai avut iti dai seama ce ai avut cu adevarat langa tine, trec prin situatia asta acum si desi incerc sa fac ceva ea nu vrea.

| oany a răspuns:

Pentru ca majoritatea barbatilor sunt niste lasi, nu stiu ce vor, iar in momentul in care au pierdut persoana iubita se "trezesc"ca au ramas uitandu-se in gol si deja situatia ii depaseste. Ei tarziu realizeza ce a insemnat persoana de langa ei, dupa ce o inseala, ii spune in fata ca vrea ceva nou si pleaca fericit spre noua cucerire.Total gresit...pentru ca in scurt timp realizeaza ca de fapt el o iubea pe cea de care si-a batut joc, dar prea tarziu... a pierdut-o! Majoritatea barbatilor sunt niste copii care nu stiu niciodata ce vor de la viata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oany cand o sa treci si tu de pubertate o sa intelegi ca o relatie se "consuma" in doi. Iar atunci cand un barbat(pentru ca din cate vad vorbim de barbati, nu de baieti) nu-si manifesta si nu-si arata iubirea fata de femeia cu care e inseamna ca exista o problema intre ei, inseamna ca are anumite retineri si indoieli in a-si expune cu adevarat sentimentele. Incerca sa nu mai dai vina pe barbatii pentru toate relatiile tale esuate. Atunci cand intr-un cuplu ceva nu merge sa stii ca ambele persoane implicate au o parte de vina. Decat sa dai "sfaturi" cu privire la anumite discutii care te depasesc mai bine te-ai abtine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca de obicei asa este
iti dai seama cat de mult inseamna cineva pentru tine abia dupa ce ai pierdut acea persoana si poate este prea tarziu sa mai faci ceva
si nu e valabil doar in cazul barbatilor
eu sunt fata si vb din proprie experienta sad