| alexalx1234 a întrebat:

De ce majoritatea fetelor si femeilor din ziua de azi se uita doar dupa bani si averi?

23 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Nu e adevarata aceasta afirmatie, daca ar fi majoritatea peste 80% din barbati ar fi singuri, acest argument este folosit de persoane care nu atrag fizic sexul opus

| dae1234 a răspuns:

Daca nu au viitor trebuie sa supravietuiasca si ele laughing laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele tinere nu le impresionezi cu bani si averi doar prin imagine, haine, masini, accesorii, apartament etc cum te prezinti.
Cele care cautã stabilitate, soti... sunt multe de spus dar fac asta deoarece cautã un barbat mai stabil financiar ca ea pentru viitorul copil care il are deoarece trebuie sã creascã acel copil, si una e cu un boschetar chiar dacã aratã bine, alta e cu unul stabil financiar.
Dar Daca esti tânãr nu iti face asemenea probleme, nu cautã bani si bogatii, sã nu te puna frasul sã cheltui multi bani cu orice tarfã inainte sã o cunosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Man 80% din barbati trebuie sa aiba bani pentru a face rost de sex, deoarece nu aratã bine, inalti nu stiu sã combine foarte bine fetele(badboys)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fi serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă asta le este scris în ADN... Evoluția, băut-o vina. Și starea societății din ziua de azi.

| mentholinks a răspuns:

Nu majoritatea, doar alea foarte frumoase si bune de pl.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eu cred in Alpha fucks/beta bucks.

| mgtow a răspuns:

In tarile sarace sansele de a forma o familie si de a rezista e mai mare chiar daca stau impreuna pentru interese comune. In tarile din occident e diferit unde nr de familii e scazut si traiesc de pe o zi pe alta cu schimb de parteneri. De ex in tara mea daca ai o nevasta si iti face un copil te da afara din casa pierzi toti banii platiti pe imobil de ex 100.000€ a costat apartamentul adio pentru ca statu le da drepturi apoi apar la tv cu gatu taiat sau aruncate pe geam. Deaia nu se casatoresc multi in cazul asta

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca omul e foarte complex pentru a intra in 2 categorii, omul e rezultatul a 3, 8 miliarde de ani de evolutie

Răspuns utilizator avertizat
| Romanul86 a răspuns:

Nu sunt după bani. Femeile vreau un statut social.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat! Daca te uiti in jur sa vezi cati se casatoresc din dragoste, vei vedea ca generalizarea ta este total eronata.

| sofisis a răspuns:

Ma, din nou, eu nu stiu prin ce cercuri vicioase va invartiti voi dar eu nu am cunoscut nici o femeie care sa stea cu vreunu pentru bani. Nici macar una.

| alexalx1234 explică (pentru sofisis):

Nu stiu cum or fi in alte parti ale tarii, dar in Constanța fix asa sunt majoritatea fetelor si femeilor

| sofisis a răspuns (pentru alexalx1234):

Se poate sa fie si pentru ca voi asa le incurajati si le vreti. Daca ati avea de ales intre o bunaciune care automat se cere intretinuta si o tipa normala, stearsa dar care te iubeste si care ar fi capabila sa construiasca ceva frujmos, garantat 80% vor merge pe varianta pitzi. Asa ca despre ce vorbim? Calitatile reale ale unei femei nu mai conteaza de mult. Conteaza sa aiba curul bombat, sanii ridicati, parul cat mai bogat, toale cat mai roz sau sclipicioase si sa fie mereu machiata si cu fiecare fir de par asezat cu un scop. Voi le-ati creat, nu noi. Femeile doar au vazut oportunitatea si au profitat.

| alexalx1234 explică (pentru sofisis):

Pentru mine daca acea bunaciune are creierul cat o aluna poate sa dispară din fata mea. Mai bine cu o femeie cu care potu realiza ceva decat cu una fara minte.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

De foame?, din cauza saraciei, prostiei si inculturii?

| Victoria18 a răspuns:

Nu toate, crede-ma. Doar ca alea care nu cauta asa ceva, sunt fetele acelea timide pe care nu le bagati in seama. Va uitati doar dupa badgirls si de asta aveti impresia ca toate fetele sunt asa.

| alexalx1234 explică (pentru Victoria18):

În Constanța doar badgirls am văzut până acum

| RAY a răspuns (pentru Victoria18):

Ma copiezi