| gaby24 a întrebat:

Dece majoritatea femeilor din ziua de azi se uita dupa baieti cu masini si bani,, dar daca dam timpul cu vreo20 de ani inapoi uare dupa ce uitau femeile si le placea de barbati?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Deoarece pe zi ce trece este mai greu sa-ti cumperi haine, sa mananci bine sa-ti cumperi o masina etc. este mai usor sa-ti gasesti unul care sa te "sponsorizeze". eu nu as putea sa stau cu unul doar pe interes, imi imaginez cum ar fi in fiecare seara sa intru cu el in pat, sa ma trezesc cu el, cred ca intr-un sfarsit mi-ar fi scarba. eu acum 20 de ani aveam 6 ani deci nu prea stiu cum se agata atunci, cred ca intotdeauna au existat femei cat si barbati care s-au casatiorit din interes. stii tu. novela Ion de exemplu.

7 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Eu cred ca de mici sunt invatate asa, chiar de mamele lor. Daca dansele, n-au dus-o bine alaturi de barbatii dumnealor, au mentalitatea ca fiicele, alaturi de "bocatani" o vor duce mai bine.

| Marii a răspuns:

Inainte dragostea era pe primul loc (ca si astazi la unele persoane), nu contul din banca. happy

| scumpikkk a răspuns:

Eee in ziua de azi vorbeste banul mai gaby...
este foarte nasol
poate ca inainte femeile se uitau dupa carute laughing
acum sa-u mai modernizat si ele laughinglaughing

| lacrimi a răspuns:

@Cami, se spune ''bocotani''. De aia, ca 'e' vremuri de criza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa-ti spun cum era acum 40 de ani de la bunica mea, fiecare cuplu primea pamant de la stat, ea a fost maritata cu unul care a mai avut o sotie asa ca gandeste si tu cam la ce se gandeau femeile, tot la bani pentru ca aduc o siguranta in viata de cuplu chiar daca iti e scarba de el.Eu nu caut unul cu bani dar nici unu care sa-l intretin eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lolita : "eu acum 20 de ani aveam 6 ani deci nu prea stiu cum se agata atunci " ...Gura pacatosului, adevar graieste! Sa inteleg ca acum sti sa agati?

| gaby24 explică:

In zona la noi se cunostea om cu om asa ca se sfatuiau babele la coda la lapte dao pe fata dupa ala ca e din familie buna si numeroasa eee si vremea aia uite ca s-a dus, o ajuns vremea ca aici se zice acum vb aia moderna; ai masina si casa cu piscina ai si gagica nai nici casa nici masina invacie sa nai nimecalaughing