| Anonimaaaxgar a întrebat:

De ce mama nu mă lasă să mă masturbez? Sunt fată și am 15 ani

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Era ideal sa spui si cum a ajuns sa stie, contextul, momentul. Si poate si cum ai ajuns tu sa o faci.
In librarii sunt destule carti din care poti afla aproape tot ce vrei.
Chiar daca foarte multe tipe o fac - si nu toate o recunosc, evident - cel mai fain este sa iti gasesti un prieten cu care sa faci Petting, adica sa va atingeti, sarutati si mangaiati renitalaeciproc, inclusiv in zona genitala, DAR, FARA pentrarea vaginului de catre penisul lui!
Daca chiar se va plange ca il dor testicolele, il poti stimula/masturba manual pana ejaculeaza, moment in care dispare si durerea si tensiunea sexuala acumulata!
Mare atentie la igiena manuala, adica sa va spalati pe maini imediat ce intrati in casa!
Si nu uitati!
Sexul nu e ciocolata! Doar ciocolata ofera placere imediat, sexul e mult mai complicat!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt foarte curios cum iti poate ea interzice treaba asta. Sta 24/24 ore cu tine?

| corbulalbrosu a răspuns:

Singura explicatie pertinenta poate consta in faptul ca in mod sigur mamei tale ii lipsesc informatiile corecte in aceasta problema privind sexualitatea.

Chiar si in zilele de azi, cand subiectele despre viata intima au inceput sa fie din ce in ce mai des discutate/dezbatute, atat in societate, cat si pe retelele desocializare, etc, masturbarea continua sa fie un subiect tabu in randul majoritatii populatiei. De obicei, oamenii refuza sa discute despre viata lor sexuala, din jena si pentru ca este in continuare considerat un subiect mult prea intim de abordat. De aceea, este lesne de inteles de ce mai apar intrebari unele mai ciudate decat altele legate de masturabare, de genul: „Este bine ca masturbarea sa fie practicata cu regularitate?" sau „Are limite de varsta?" ori, ''Este un pacat de moarte asa cum zice biblia sau preotii?", ''Daca mi-o frec imi va creste par in palma? pot devein balbait? sau pot sa orbesc?"". Astfel de intrebari trezesc/starnesc reacții care mai de care mai diverse si mai diferite. Insa, pe langa toate posibilele dipute, contraziceri, diferende, de regula pareri contrare privind masturbarea, pentru a se putea face o analiza obiectiva a acestei ativitati practicate de foarte multa lume de ambele sexe si de toate varstele, trebuie luate in calcul studiile si cercetarile atat stiintifice cat si cele medicale. Potrivit studiiilor publicate, masturbarea si/sau pregatirea orgasmului determina organismul sa produca si sa elibereze mai multi hormoni, printre care sunt endorfina, dopamina si oxitocina, adica asa numitii hormoni ai dragostei, fericirii sau bunei dispozitii de care mama ta in mod absolut sigur nici nu au auzit in viata ei. happy
Producerea acestor hormoni duce la scaderea cantitatii de cortizon adica a hormonului care este responsabil de starile de irascibilitate, anxietate si/sau de stres inexplicabil care pot sa apara zilnic. Iar in privinta si a altor beneficii care se produc la nivelul psihicului si mintalului fiecarui individ, poti afla informatii mai multe, daca vei accesa si lectura materiale stiintifice si medicale existente pe internet (nu le gasesti in biblie). Iar convingerile potrivit careia se produc toate nenorocirile posibile dar si imposibile, sau ideile ca in cazul barbatilor s-ar pierde energia din cauza elimarii vitaminelor si a mineralelor din corp prin sperma ejaculata reprezinta o convingere a unor imbecili retardati. rolling on the floor Multa sanatate! https://:///......asturbarii

| SG1995 a răspuns:

Pentru ca e fanatica religioasa si crede ca o sa arzi in iad daca o faci.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pentru ca vei descoperi o placere si vei vrea sa faci prostii.

| kar1GaNNN a răspuns:

Dar ce ea trebuie sa stie ca te masturbezi?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Corbulalbrosu ti-a dat explicatia perfecta

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Trebuie sa ii spui cand o faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă te-a văzut și nu e treaba ei să vadă treaba asta...

| gabriielaaa a răspuns:

Finca vrea sa ai o copilarie mai mare si vrea cei bine petru tine, e mama si face ce crede cai bine petru copilu ei.

| tottoshi a răspuns:

Nu-i mai spune si gata.

Răspuns utilizator avertizat
| Mmmm1111 a răspuns:

Pentru ca ea crede ca odata ce ai inceput cu masturbarea vei trece la urmatorul pas si anume sex cu vreun baiat.happy

| Maia2001 a răspuns:

Nu ii spune și fă-o pe ascuns.