| anonim_4396 a întrebat:

De ce masturbarea excesiva dauneaza psihic, si sexul propriu-zis nu?

10 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Dauneaza fizic pentru ca iti afecteaza potenta. psihic esti deja defect cand faci asta in mod excesiv.

| RalucaTyan a răspuns:

Pentru ca esti masochist.

| VadTot a răspuns:

Hristos A Inviat!

Cine a spus ca sexul in exces nu dauneaza?
Orice lucru in exces Dauneaza grav sanatatii!

| mgtow a răspuns:

Mental nu dauneaza dar cu alte dureri corporale da... daca se traieste fara laba si fara sex viata e mult mai sanatoasa. Sexul ofera momente bune dar in timp ti se duce puterea de aceea dimineata multi bea cafea ca noaptea se tot calaresc si sant mahmuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Masturbarea dauneaza, deoarece mai tarziu nu vei mai simti nimic alaturi de cineva in dormitor.
Te pup!

| UngUrU777 a răspuns:

Dauneaza dar nu stiu dc

| Oana92 a răspuns:

Orice lucru facut in exces dauneaza. Si sportul dauneaza daca exagerezi...si sexul. Sexul in exces aduce, la fel ca masturbarea, rutina si plictiseala. Pur si simplu nu mai ai chef sa faci pentru ca esti plictisit de acea senzatie. Iar cu masturbarea in exces e si mai naspa pentru ca daca obti singur si relativ usor placerea nu o sa iti mai doresti un partener.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma men, din experienta lasa masturbatul, ca te lasa el pe tine cand ti e lumea.mai draga. Moare la intrare. Succes.

| Sexualitate a răspuns:

Tot ce excesiv dăunează... Iar când spui "sexul propriu-zis" la ce te referi, de fapt?

Răspuns utilizator avertizat