| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Este adevarat ca masturbarea excesiva dauneaza memoriei? Cam de cate ori ar trebui sa ne masturbam pe saptamana?

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Totul tine de tine. Sunt unii care incearca sa nu faca deloc in timp ce altii o fac zilnic.

Problema nu este daca o faci sau nu... problema este pornografia.
Daca esti disperat atunci o sa-ti faci asteptari diferite fata de ce o sa primesti. O sa ajungi sa cauti diverse chestii ciudate, mai "hard" pentru ca lucrurile normale nu te mai afecteaza.

Dupa o sa te gandesti la prietenele tale virtuale chiar si in timpul zilei si implicit o sa-ti afecteze CONCENTRAREA, nu memoria.

Daca nu esti disperat si poti sa traiesti cateva zile fara s-o faci atunci esti in regula. Daca nu atunci este o problema si ar trebui sa faci o pauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt afectat la memorie, de cate ori simti nevoia.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu e adevarat. Depinde cat simti tu, 2, 4, 5 pe saptamana. Eu o fac la 2 zile.

| leapșa a răspuns:

Nu.
De cate ori poti.