| cosmin_2213 a întrebat:

De ce multe persoane nu cred in a doua sansa?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza ca se va repeta greseala inca odata. Omul care greseste o va face din nou asa este.

| Neimportant a răspuns:

Se tem că persoana(care a gresit) iar ar greşi şi nu ar mai suporta încă o lovitură.

| Intelligence a răspuns:

Pentru ca au fost total dezamagiti de prima data pe care celaalalt a *****o`. dar sa stii ca se poate.merge cu a2a sansa.eu am reusit`hee hee! trebuie doar sa fie o minune.in cazurile gravelaughing acum totul e perfect :X

| cupcake02 a răspuns:

Pentru ca viata e prea scurta ca sa o pierzi dand sanse persoanelor care te-au dezamagit happy

| Lorenada a răspuns:

Deoarece s-au dezamagit din prima si nu mai au nici o speranta, funda pls!

| Alexaa_4438 a răspuns:

Poi e simplu daca prima data te-a inselat atunci cand tinea la tine mai mult e imposibil sa nu o faca si a2a oara si daca nu o face at fii recunoscator laughingsau poate iti cere a2a sansa pentru ca nu mai are cu cine sa fie momentan sau sa fie cu tine cat timp e in cautare.

| Doar1îngeR a răspuns:

Daca persoana in cauza tine cu adevarat la tine...va crede si in a mia sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heyla! kiss
Uneori oamenii nu cre in a doua sansa,asa este...thinking
Poate fiindca se bazeaza pe principiul ca,greseala o data facuta,va fi refacuta si a doua oara. De fapt, asa se intampla de cele mai multe ori, din pacate. straight face
Si inca ceva...thinking Poate ca oamenii sunt mult prea raniti de greseala facuta prima data ca sa riste sa mai sufere inca o data din cauza aceleiasi greseli.
Eu cred in a doua sansa. big grin Toti suntem supusi greselii si cred ca avem dreptul la aceasta a doua sansa.
Take care! kiss
♥-Marmelade-♥

| Alenel a răspuns:

Pentru ca cred ca vor suferi din nou fundita happy