| katin a întrebat:

Vreau sa ma mai lamuriti cu ceva.
Tot aud ca merg in statiune cate doua persoane pe un singur bilet. Injumatatind perioada. Asta e alta treaba. Cum se poate?
Din cat stiu, biletul e pentru o persoana. Daca merg doua la receptia hotelului (cum am inteles) eu cred ca una are "sansa" sa fi facut drumul degeaba, sa nu fie primita.

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Astea sunt manevre care nu se spun... Hotelul incaseaza in final aceeasi suma, prefera sa faca asa decat sa incaseze un alt hotel...

| darrio2007 a răspuns:

Poate unul din ei are vouchere de vacanta si achita camera de hotel pentru o anumita perioada. Si se cazeaza amandoi.

| katin explică (pentru darrio2007):

Merg pe un singur bilet "de ohihna si tratament". Asa am auzit eu.

| dullcat a răspuns:

Buna.Merge cu patronii care inchid ochii.Am si eu cunoscuti care procedeaza asa.In loc sa stea o persoana 10 zile, stau 2 persoane timp de 5 zile.

| gabicoo a răspuns:

Nu este în regulă dar se practică! Important, pentru hotelieri, este să nu piardă clienții!

| katin explică (pentru gabicoo):

Pai ori un bilet intreg, ori doua jumatati, tot atat castiga. Nu are clienti in plus.
Ca nu e legal, stiu.
Dar cum se face?

| gabicoo a răspuns (pentru katin):

Cunoști expresia "La mica înțelegere"? Așa se face!

| Yuoia a răspuns:

Mituiesc receptionerii sau pe altcineva pe acolo. Se poate numai daca sunt locuri in hotel. Presupun ca e vorba de biletele de tratament. Dar daca e statiune cautata si hotel plin nu prea au sanse.