| CrucifiedCountess a întrebat:

De ce multi, atunci cand se despart de persoana iubita, cred ca toata lumea s-a sfarsit la acea persoana?

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Pentru ca atunci cand esti cu cineva, iti imaginezi viitorul alaturi de acea persoana. Faci asta chiar si involuntar. Te gandesti cum o sa fie peste trei luni cand vrei sa iti dai demisia si stii ca va fi langa tine sa te sustina, visezi la vacanta aia pe care ati planuit-o impreuna, in tot ce iti propui apare si imaginea omului pe care il iubesti. Pentru ca nu poate fi alfel.

Si daca totul se termina, atunci nimic nu mai e la fel. Parca nimic nu mai are sens fara el acolo.

Normal ca lumea asa cum o stiai pana atunci se sfarseste si ai impresia ca nu o mai poti lua de la capat singura, fara ca cel de langa tine sa te tina de mana si sa-ti spuna ca totul va fi bine.

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Pt k poate aceea pers a pus mult suflet, a iubit foarte mult ca mine de ex...cand te obisnuiesti cu cineva si il iubesti mult, normal ca atunci cand te desparti ai sentimentul ca fara cel iubit nimic nu are sens, dar cu trecerea timpului constati ca nu e deloc asa cum parea sa fie...

| Flav a răspuns:

Pentru ca a simtit ce inseamna dragostea!

nony
| nony a răspuns:

Dureaza pana intalnesc persoana cu care va incepe o noua lumewinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Din lipsa de experienta;
Din cauza unei minti fragile;
Din cauza iluziei pe care posibil a trait-o;
De ciuda.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pentru ca a iubit foarte mult acea persoana si inca o mai iubeste love struck
Asa am crezut si eu vara trecuta.Credeam ca totul s-a dus si de fapt nu era asawinking
Dragostea asta...straight face

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E normal sa gandesti asa, pentru ca universul tau era el(ea). La finalul relatiei simti ca totul in jurul tau se prabuseste, nimic nu mai este la fel si ai nevoie de o perioada pentru a te adapta situatiei.La unii dureaza mai putin la altii mai mult, in functie de intensitatiei relatiei si verticalitatea fiecaruia.

| xibalba a răspuns:

De prosti, ca sa aiba de ce sa regrete mai incolowinking

| M.J. a răspuns:

Pt ca au iubit si inca mai iub acea pers

| Instinkt a răspuns:

Pt ca oameni se gandesc mai mult doar la ziua de maine si uita ca un viitor in fata

| bluerose a răspuns:

Pentru unii asa este. Eu m-am despartit de barbatul pe care-l iubeam, acum patru ani. De atunci nu am mai intalnit pe nimeni atat de frumos, destept, tandru, cum era el cand ne iubeam. Fara sa vreau compar fiecare barbat cu el, este un fel de etalon pentru mine.

| pinkpanther_4414 a răspuns:

Poate pentru ca sunt mai sensibili, si nu reusesc la fel de bine ca altii sa treaca peste probleme, si depinde si cat suflet a pus in relatia cu persoana respectiva

| parampam a răspuns:

Pentru ca oricum a intervenit obisnuinta.Cand esti cu cineva si te trezesti dimineata, te gandesti ca a 2-a zi te vei trezi si vei fi tot cu acea persoana.Stii ca ea va fi acolo pentru tine, mereu te gandesti la un viitor alaturi de persoana iubita. Iar cand totul se sfarseste, pare ireal. E greu sa te inveti sa traiesti iarasi fara iubit(a).

| alina_1192 a răspuns:

Pentru ca au iubit-o cu adevarat pe acea persoana iar cand a venit momentul despartirii a fost ca un soc pentru ei, nu si-au dat seama pe moment de ceea ce s-a intamplat si in acel timp ei considera ca viata nu mai are nici un rost fara persoana iubita.
Pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca un om este un univers.numai bun de explorat pe toate planurile. daca ramai cu exploratu la jumatate... e jale. daca se unesc cele doua universuri si la un moment dat unul trage tare si pleaca ...fiecare ramane cu mici parti din celalalt.si iar e jale.sa gasesti jumatatea care sa se potriveasca perfect nu mai e posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off, buna intrebare...cred ca enormal sa suferi si sa simti ca lumea se sfarseste...intr-o relatie investesti niste sentimente, pui suflet, suferi, te bucuri, iti faci vise, planuri, realizari...Cand vine sfarsitul ramai doar cu acest sentiment de singuratate si inutilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o stare de moment probabil.

| . a răspuns:

Trei cuvinte: "de prosti". laughing

| mondo.it a răspuns:

Nu chìar multi cred asa ceva, numai cei care au iubit acea persoana cu adevarat

| andrada_6213 a răspuns:

Pt atunci cand iubesti o persoana... e mai complicat in cuvinte... o sa aflii cand o sa ti se intample...