| Chawki a întrebat:

De ce ne indragostim de persoane nepotrivite?

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Sa o luam altfel, fetele in general spun ca nu se uita la aspect, ca vor doar iubire etc etc si totusi se uita dupa tipi "bad boys" mai mari, doar pentru ca sunt "buni" desi e clar ca aceia nu sunt tocmai "printi", astfel baietii mai "cuminti" sunt exclusi de pe lista. E chestia ca da, opusii se atrag, dar persoanele asemenatoare fac "casa buna impreuna", cand cauti un baiat/o fata nu incearca sa va asemanati cat mai mult prefacandu-te, vad des cazuri cand un baiat timid place o fata ca el (timida), iar aceasta place un "Bad boy" care place o "bunaciune" si uite asa, doar ultimii doi au parte de relatie, chiar daca fara sentimente, iar timizii sufera, daca vrei sa nu te mai indragostesti de persoane nepotrivite, deschide larg ochii si priveste in jurul tau, ce baiat/fata ti se aseamana?

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ssshit happens.

| madyddd a răspuns:

Pentru ca asa suntem noi. Ne trezim mereu in ultimul moment ca, vezi Doamne ne pica cerul in cap si incepem sa jelim si suferim de zici ca-i sfarsitu'.
N-ai ce face, cica-i soarta care ne baga mereu in belele.
Din greseli inveti se zice, nu? Invata sa nu mai acorzi atat de multa incredere celor ce nu merita.

| Doηηa a răspuns:

Asta e pur ghinion si eu nu mai scap de el!

| studenta a răspuns (pentru Doηηa):

Nu esti singurul

| RAY a răspuns:

Buna intrebarea, nici stiinta nu stie de ce

| DarkAndDreary a răspuns:

Dragostea nu are reguli.

| BpBycaBestEVer a răspuns:

SI eu m-am intrebat de foarte multe ori asta, dar inca nu am aflat raspunsul si nici nu sper sa il aflu vreodata.Cred ca e ceva genetic sau pur GHINION.Mi s-a intramplat asta de cateva ori, iar acele persoane nu mi-ai "raspuns" cum ma asteptam.Pot spune ca mi-au raspuns intr-un mod urat.Si nu doar odata, de cateva ori, dar indeajuns sa ma demoralizeze si sa ma faca sa imi pierd increderea in MINE.Deci,nu face aceleasi greseli. Forget the ones that forgot Youwinking

| BpBycaBestEVer a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

Scuza-ti greselile gramaticale...dar nu prea vad tastatura laughing big grin

| Hakuouki a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

Sa o luam altfel, fetele in general spun ca nu se uita la aspect, ca vor doar iubire etc etc si totusi se uita dupa tipi "bad boys" mai mari, doar pentru ca sunt "buni" desi e clar ca aceia nu sunt tocmai "printi", astfel baietii mai "cuminti" sunt exclusi de pe lista. E chestia ca da, opusii se atrag, dar persoanele asemenatoare fac "casa buna impreuna", cand cauti un baiat/o fata nu incearca sa va asemanati cat mai mult prefacandu-te, vad des cazuri cand un baiat timid place o fata ca el (timida), iar aceasta place un "Bad boy" care place o "bunaciune" si uite asa, doar ultimii doi au parte de relatie, chiar daca fara sentimente, iar timizii sufera, daca vrei sa nu te mai indragostesti de persoane nepotrivite, deschide larg ochii si priveste in jurul tau, ce baiat/fata ti se aseamana?

| leFunnyDuck a răspuns:

Pentru ca asa e viata.

| fulgerul090608 a răspuns:

Nu exista

| Terro2029 a răspuns:

Pentru ca extremele se atrag dar in mintea noastra ne facem imaginea opusa si credem ca suntem foarte asemanatori si ca ne potrivim

| Ploieșteanul a răspuns:

Pentru ca ii ignoram pe cei care ne adora, ii adoram pe cei ce ne ignora, ranim pe cei care ne iubesc si iubim pe cei care ne ranesc. Simplu.