| f2ff2fl12f a întrebat:

De ce ne plac atat de mult fetele ce se imbraca "sexy", cu parul lasat pe spate si frumoase? Eu daca vad o fata pe strada iar acea fata nu are parul lasat pe spate, nu mai conteaza nimic Eu unul ma uit pentru prima oara la par, dupa la fata ei, dupa la corpul ei iar dupa
la caracterul ei.
Nu stiu dar de foarte multe ori as vrea sa fiu fata, una frumoasa si sa-mi las parul lasat pe spate
Fetelor, voua ce va place la un baiat? Eu unul sincer, nu vad nimic dragut la un baiat (e si normal) dar ce va atrage? Pe noi, cel putin pe mine, parul lasat pe spate, frumusetea si corpul. (Ma refer la slabe, cred ca nici voua nu va plac baietii grasi)
P.S, lasati-va parul pe spate, sunteti foarte frumoase. Conteaza si parul foarte mult cum il lasati, cel putin la mine.

Ce va atrage la noi, baietii? Eu ador fetele cu parul lasat. Parca as vrea sa fiu fata, mi se pare mult mai "interesant".

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parul definieste feminitatea, e logic ca te atrage cum si vaginul daca il vezi penisul intra in erectie sau sanii

| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar, parul lung si frumos este un simbol de feminitate si gingasie la o fata.

Dar si noi fetele selectam baietii dupa cum isi poarta parul. Personal nu-mi plac cei care se rad in cap, sau poarta mot ori creasta in frunte, ori cei care isi dau cu gel, de arata parul a fii murdar si slinos.
Evident ca ne uitam dupa un baiat/barbat care arata bine, nu-i nici slab si nici gras, care nu are burta, care nu poarta chilotii sau pantalonii lasati, care nu-si poarta pantaloni scurti, la nivelul gleznelor, ori mulati, precum balerinii in izmene.
Prefer un baiat imbracat decent, decat unul gen maimutoi.

| aXy99 a răspuns:

Ai o obsesie cu parul lasat pe spate laughing

E normal sa nu fii atras de nimic la o persoana de acelasi sex.
Si ca sa iti raspunde la intrebare (la prima, la cea de-a doua nu sunt calificat): pentru ca este normal. Desi frumusetea este subiectiva, cred ca majoritatea impartaseste (aproape) aceleasi criterii cand vine vorba de ce ne atrage la o persoana, desi parul lasat pe spate e o slabiciune de-a ta.

| nobodynowhere a răspuns:

Eu incep sa cred ca ai mai multe probleme. Prima fiind faptul ca ai niste conceptii de copil de 12 ani, faptul ca tu crezi ca fetelor nu le plac persoanele mai corpolente (grasii, pe limba ta), dar de fapt este chiar opus. Depinde de persoana, frumusetea fiecareia este subiectiva. A doua problema ar fi ca incepi sa vorbesti cacaturi la plural gen ''ne plac; noua'', inutil. A treia problema ar fi ca te concentrezi doar pe aspect si tot ce este material la o femeie, apoi pe ceea ce iti poate oferii sentimental si spiritual, iar din aceasta pricina o sa ajungi in acea groapa de ratati fuckboy, tristi si deprimati ca nu gasesc persoana potrivita.winking Si ca sa iti raspund la intrebare: Mie nu imi plac fetele cu parul ala lins pe spate. Prefer tipele cu parul prins in doua coculete simpatice stil Japan. Prefer tipele cu breton fain sau chiar cretele.winking