| ndc a întrebat:

De ce nu am o iubita?

Răspuns Câştigător
| darktea13 a răspuns:

Pentru ca in loc sa mergi sa socializezi, tu stai pe TPU si intrebi oamenii de ce nu ai o iubitaaa rolling eyes

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ti-a ajuns jumatatea, mai asteapta.

| JeSa a răspuns:

Pentru ca traim vremuri (g)rele...

| Marijuana a răspuns:

Poate pentru ca nu faci nimic in privinta asta?

| ionutzul31 a răspuns:

De fraier ce esti...eu stiu dc dracul nu ai tu "pretena"? laughing

| Yaguar a răspuns:

Deoarece.

| irina_5692 a răspuns:

Toate la timpul lor

| saby26 a răspuns:

Poate ca esti prea timd sau prea prost.cine stie.sau urat cu draci

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Asteapta si tu putin.Am 13 ani si n-am iubita.Multumit? Eu poate ca-s prea mic. Poate si tu. Oricum fi dragut si poarta-te frumos cu fata pe care o consideri atragatoare.Iar la momentul potrivit, incearca sa te cuplezi cu ea.

Sper ca te-am ajutat happy

| cristyblondu a răspuns:

Stai mosule linistit ca o sa aiwinking toti avem pereche pe lume

| ndc explică:

Niciun raspuns care sa ma faca sa rad? Dezamagitor, TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru ca nu esti destul de atragator sau nu sti cum sa cuceresti o fta.Invata sa te porti k ele,fi tu insati, dar cucereste`o prin gesturi si prin complimente fine, fi dulce si interesanthappy

| AndraCB a răspuns (pentru anonim_4396):

Andreeahatelove, inavata sa scrii mama ca mai citesc oameni invatati si te faci de "cacao". nu stii*, tu insuti* (ca el e baiat), fii*... nici la 6 ani nu aveam 3 greseli gramaticale in 3 randuri scrise... si abia stiam sa scriu de o jumatate de an.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndraCB):

Domnisoara AndraCB nu te mai da tu tare inteligenta, ca eu poate am avut motivele mele sa scriu gresit, poate ca era 10 seara si eram obosita si eram interesata doar sa dau un sfat si nu ma intereseaza parerea ta,sunt altii care cu adevarat gresesc foarte mult si nu se apuca una care se crede inteligenta si de fapt cine stie ce analfabeta e sa-i corecteze,sunt constienta ca am gresit si stiam si sa ma corectez doar ca eu pe mess si pe site`uri nu ma intereseaza sa scriu corect ca nu sunt la scoala,acolo sunt printre cei mai buni din clasa la aceasta materie,sunt la filologie si e materia mea preferata, ma pricep chiar foarte bine, dar oricine mai greseste pe internet sau cand e obosit nu esti tu nimeni important sa ma critici sau sa ma judeci.Citesc oamenii invatati si vrei sa zici ca tu faci parte din ei sau incerci sa pari? Nu`mi pasa mie cine citeste,eu am pus acolo pentru intrebarea postata si daca aveam chef ma corectam dar uite ca n`am avut sa te oftici tu.Du`te ''frate'' si corecteaza greselile unora chiar analfabeti,nu mie ca n`am nevoie sa ma inveti tu,stiu foarte bine sa scriu corect gramatical,in societate,la scoala, dar aici scriu cum vreau eu, imi mai pierd si timpul cu tine!

| ndc explică (pentru anonim_4396):

Buna! Cateva recomandari prietenoase:
1) te implor sa pui spatii dupa punctuatie.
2) nu mai folosi backtick-ul ( ` ) pe post de liniuta ( - ) sau apostrof ( ' ). Imi moare cate un neuron de fiecare data cand vad un backtick folosit asa.
3) doar pentru ca suntem pe marele Internet nu inseamna ca nu trebuie sa scriem corect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ndc):

Frate, ce dracu e cu corecturile tale doar ca sa fie? Inteleg ca fata cealalta m-a corectat pentru ca gresisem, dar tu o faci doar ca sa te afli in treaba. Sti ceva scrisai cum vrusasi tu asa sa-ti arat ca pot, dar nu inteleg de ce ar trebui sa nu folosesc eu backtick-ul sau apostroful pe post de liniuta pentru ca mie asa imi place sa scriu aici si asa o sa scriu si in continuare, este decizia mea, problema mea si viata mea si scriu cum vreau eu, asta chiar nu este ceva de corectat decat daca as da un examen la romana acum. Si spatii intre punctuatie nu sunt eu obligata sa pun ca nu se vede ca si cum as scrie impreunat, deci te rog frumos nu mai exagera, eu am vazut un milion de greseli si nu m-am apucat sa le corectez, fiindca aici scriem pentru a da sfaturi, nu stau nu stiu cat timp ca sa pun si spatii si sa nu scriu cu backtick cum imi place mie ca asa imi zice mie ndc ca cine stie cine e el si ma amendeazalaughing

| AndraCB a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai aici esti in societate in cazul in care nu ti-ai dat seama. Eu am scris la 4 dimineata si tot am scris corect. Si eu de unde era sa stiu ca stii sa scrii, dupa cum scrisesei? Eu ti-am spus asa, ca este foarte urat. Iar o persoana care indrageste limba romana nu ar scrie gresit nici daca ar pune-o cineva. Daca eram vreo analfabeta, fii sigura ca nu mai ziceam nimic, dar uite ca nu sunt.

| ndc explică (pentru anonim_4396):

Multumirile mele sincere pentru raspunsul corect gramatical. Tocmai ai scapat de amenda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ndc):

Mai nou toti sunteti niste genii laughing... Aveai nevoie de un sfat, ti l-am dat. Indragesc romana, dar m-am obisnuit sa scriu ca pe mess draga andraCB, oricum multumesc pentru sfaturi, dar stiam sa scriu. Sincer, cam mult tambalau, numai fitosi pe aici!

| ElAdi a răspuns:

Eu iti sugerez sa ii spui.

| ElAdi a răspuns:

Spune-i in fata... depinde si de varsta acu' fii mai sincer...

| corina27 a răspuns:

Oi fii impotent

| ratzaiasi a răspuns:

Nu ti-ai gasit jumatatea, incearca 3 sferturi!