| CοnstruimCatedrala a întrebat:

De ce nu e bine sa facem sex inainte de casatorie?

Răspuns Câştigător
| Correct a răspuns:

A saptea porunca.
,, Sa nu fii desfranat,, sau,, sa nu precurvesti,,.

| CοnstruimCatedrala explică (pentru Correct):

Bravo tinere ucenic.

| Correct a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Da, forta fie cu mine.

| CοnstruimCatedrala explică (pentru Correct):

Mai ai multe de invatat. Insa cu mine alaturi ai sa ajungi un bun crestin.

| Goete a răspuns (pentru Correct):

Preacurvesti eventual dupa ce esti compromis, nicidecum inainte

52 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pentru ca omul NU este proiectat sa fie monogam

| mihai69 a răspuns:

Păi... nu suntem nici desfrânați, nici nu preacurvim. Doar facem dragoste. Care-i problema voastră?!?

| Doub a răspuns:

Nu-mi vine să cred ce aberaţii zici.
"Are voie sa o bata dar cu conditia ca ea sa nu moara."- Doamne fere'.

| CοnstruimCatedrala explică (pentru Doub):

Dumnezeu nu ne ingaduie sa luam viata altei persoane indiferent daca ea ne este nevasta sau chiar sclav.

| minrest a răspuns (pentru Doub):

Ce e DOUB, iti e frica de bataie?

| Doub a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Aham, dar îi îngăduie soţului să-şi bată nevasta, nu?

| Doub a răspuns (pentru minrest):

Mai frică îmi e de modul de gândire al unora.

| CοnstruimCatedrala explică (pentru minrest):

Foarte buna întrebarea.
O femeie care se teme de bataie il are pe necuratul in ea.

Tu si cu Correct sunteti niste invatacei de isprava. Sunt mandru de voi.

| Doub a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Sper că nu vorbeşti serios. Eşti troll, nu?

| CοnstruimCatedrala explică (pentru Doub):

Domnul Dumnezeul meu a lasat aceasta lege. Si e si Dumnezeu tau caci dintr-o coasta te-a creat.
Bataia curateste si invata. De ce parintii isi bat copii când nu asculta?

| Doub a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

PEntru că nu sunt în stare să-i educe altfel.

| Jessica007 a răspuns (pentru Doub):

Da stiu, si eu am ramas la fel de bulversata.

| Jessica007 a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Ii e frica de bataie numai daca se stie vinovata de ceva anume dar daca nu este vinovata cu nimic de exemplu, tot pe necurat il are?

| Doub a răspuns (pentru Jessica007):

Meeehh, face mişto.

Ps. Tipule, mai ai de lucrat. ####

| anonim_4396 a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Şi dacă femeia îl bate cu un par pe soţ, asta înseamnă că e bună credincioasă?
Sau dacă femeii îi este frică de injecţii(ca şi bătaia, astea-s dureroase) tot pe necuratul îl are?

| DonaldTrump a răspuns (pentru Doub):

"Eşti troll, nu?" este cam evident. Cam multi trolli pe aici nu mai pot predica islamul in liniste;-;

| minrest a răspuns:

Buna idee. Dar cum sa o bat ca sa fiu sigur ca nu moare? Daca o sfintesc prea tare? Sau e suficient sa nu moara pe loc? Alta intrebare: Daca sunt smardoi, nu e mai intelept sa bat oameni straini? Stii, nevasta face treaba prin casa, creste copiii, astea. Adica, vreau sa externalizez costurile.

| CοnstruimCatedrala explică (pentru minrest):

Eu nu recomand bataia decat atunci când e cazul. Poti incerca sa vorbesti cu ea.
Care e mai exact problema?

| minrest a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Nu am nici o problema, e cinstita, buna gospodina, chiar zilele astea i-a crescut salariul cu 15% (la toti cei din invatamant dealtfel). Multumesc lui Dumnezeu. Problema ma intereseaza in principiu.

| Jessica007 a răspuns (pentru minrest):

Trebuie sa ai grija sa nu moara laughing dupa cum a precizat. Dupa cum suna si proverbul "bataia este rupta din rai".Nu conteaza ca ea intretine gospodaria, astea sunt doar fleacuri, trebuie sa o bati ca sa simta dragostea mai profund dupa parerea lui.

| minrest a răspuns (pentru Jessica007):

Pai stiu cum sa ma asigur ca nu moare, nu numai ca nu o sa o bat (sa dai intr-o femeie e supremul act de lasitate), dar o sa ma si port cu ea cat mai frumos. Si daca prin asta pacatuiesc, asta e, nimeni nu e perfect. Asta sa fie pacatul meu.

| Jessica007 a răspuns (pentru minrest):

Nu este deloc un pacat, mi-a placut comm-ul tau de aceea ti-am raspuns.Nu sunt de acord cu ei.Sunt socata!

Răspuns utilizator avertizat
| alexandrualind a răspuns:

Pentru ca nu esti casatorit si nu il iubesti pe acela chiar asa.

| EneCristian a răspuns:

Pai e bine e oke sa nu faci sex inainte de casatorie mi se pare ca e un pic cam ciudat adica era o credinta veche, acum suntem in secolul 20.

| e1xtz a răspuns:

Desi in mod normal nu trebuie sa ne mai surprinda nimic la rasa umana, ma bulverseaza uneori creierele unora, si ma intreb cum dracu exista, respira, castiga bani sa aiba net in casa, isi gasesc si femei sa traiasca cu ei, se si perpetueaza.
De fapt la ce sa te mai astepti la retarzii din 'curtea' noastra, cand aia in Norvegia, cu 5 secole de civilizatie inaintea noastra, rapesc copiii emigrantilor cu motive marsav-naziste.

| PogChamp a răspuns:

Se strica bunurile inainte sa fie achizitionate.

| Jessica007 a răspuns:

Nu este vreo lege scrisa care impune treaba asta.Era odata pe vremuri cand se respecta acest obicei, mai ales la tara pe vremea lu Ceausescu.Dar de atunci lucrurile s-au schimbat. Dupa parerea mea nu conteaza neaparat virginitatea ci dimpotriva intelegerea in cuplu.Ca sa iti dau un exemplu concret si adevarat, bunica mea a fost obligata de parinti sa se marite cu bunicul, nu l-a ales ea.A fost virgina dar nu a contat pentru ca niciodata nu s-au inteles.

| CοnstruimCatedrala explică (pentru Jessica007):

Cum sa nu fie lege scrisa bai? E scrisa si in piatra pe tablitele lui Moise.
Parerea ta e **** in ochii DOMNULUI.

| Jessica007 a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Eu nu m-am referit la religie, stiu si eu poruncile Domnului, doar ca daca se intampla sa nu te intelegi cu partenerul preferi sa suferi o viata intreaga? Bun intretii raporturi intime dupa casatorie, nu am zis ca nu sunt de acord dar daca printr-un absurd vorbind nu te intelegi in cuplu, sau daca te inseala unde mai este teoria ta atunci?

| Correct a răspuns (pentru Jessica007):

Daca tu consideri ca fericirea ta e mai importanta decat Domnul Dumnezeul tau continua cu aceeasi gandire.

| Jessica007 a răspuns (pentru Correct):

Bun.Atunci inseamna dupa parerea ta,ca barbatul sau femeia pot sa se si bata,sa se insele unul pe altul ca nu mai conteaza,eu tot cu tine raman ca tu esti sotia mea sau tu esti sotul meu, sa mai aiba si copii cuplul respectiv ca au ce invata. Bunica mea a ramas cu bunicul meu in toti acesti ani, a fost batuta, inselata si ce a castigat, doar suferinta si vanatai.

| CοnstruimCatedrala explică (pentru Correct):

Foarte bine punctat.

| CοnstruimCatedrala explică (pentru Jessica007):

Dumnezeu e mai presus de orice.

| Correct a răspuns (pentru Jessica007):

Conform cartii noastre sfinte, Biblia, barbatul are voie sa-si bata sotia si sa insele.

| Jessica007 a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Ok,fiecare isi exprima punctul de vedere asa cum doreste. Vreau sa te intreb ceva si sa imi raspunzi la intrebare daca doresti.Sa zicem ca femeia a fost virgina inainte de casatorie.Stii ca in Biserica se depun niste juraminte la casatorie si unul din ei le incalca dupa casatorie, ce raspuns imi dai? Ce noima mai are virginitatea in teoria ta?

| CοnstruimCatedrala explică (pentru Jessica007):

Potrivit Bibliei, daca ea si-a pierdut virginitatea dupa prima casatorie, nu e pacat. Dar cu conditia sa isi faca operatie de recapatare a virginitatii in cea de a doua casnicie.

| Jessica007 a răspuns (pentru Correct):

Superb.Ai reusit sa ma lasi masca cu raspunsul tau.Am citit Biblia pana la pagina 200, dar o sa imi fac timp sa o citesc pana la capat sa vad daca este adevarat.Deci dupa parerea ta conform Bibliei barbatului ii este permis sa faca orice iar femeia sa taca si sa indure o viata intreaga.Frumos!

| Jessica007 a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Precizeaza asta in Biblie? Pe bune? Daca isi face operatie femeia se sterge pacatul, nu? E ca si cum ar renaste ca pasarea phoenix din propria cenusa.Tu te auzi ce gandesti?

| Oana92 a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Misto atitudine! Asa ai invatat tu ca e crestineste, sa arunci cu vorbe in toti cei care nu sunt ca tine! Afla de la mine ca e o uriasa diferenta intre a crede in Dumnezeul autentic(adica intr-un Dumnezeu bun si iertator) si a fi extremist, cum esti tu. Cand ti-am vazut numele am crezut ca e la misto, din pacate imi dau seama ca esti doar un alt spalat pe creier. Tu nu gandesti singur, lasi pe unul ca extrem de fericitul (a se citi nesimtitul) Daniel sa gandeasca pentru tine!

Si citind toate comenturile de la aceasta intrebare imi dau seama ca sunteti norocosi ca nu am putere in tara asta. Ca v-as inchide la nebuni, pe tine si pe toti cei care gandesc ca tine! Sunteti limitati! ''Bataia sfinteste'', ''barbatul are dreptul sa insele'', ''scrie in Bbiblie ca isi poate face operatie de himenoplastie''. Bai frate, cat de batut in cap trebuie sa fii pentru a gandi asa? Unde naiba sunteti indoctrinati in halul asta?

| Jessica007 a răspuns (pentru Oana92):

Nu vezi cat imi batui capul cu ei? Dar nu ai cu cine.Am avut multe socuri in viata dar asta le intrece pe toate.

| Correct a răspuns (pentru Jessica007):

Daca te face sa te simti mai bine, imi cer scuze in numele celor ce au scris-o, dar vei fi surprinsa de cata discriminare vei gasi, mai ales in Vechiul Testament.
Oops, cred ca am dat prea multe spoilere laughing Te las sa descoperi singura.

| restuleistorie a răspuns (pentru Correct):

Esti prost rau de tot laughing))) barbatul are voie sa insele? asta nu e pacat nu? laughing))) si sa o si bata? sa o lase aproape moarta de bataie. nu e deloc pacat. doamnee ce oameni laughing))

| Jessica007 a răspuns:

Vine barbatul betiv croit sa bata femeia ea nefiind vinovata cu nimic, ce explicatie imi dai? O bate din simpatie, din dragoste?

| CοnstruimCatedrala explică (pentru Jessica007):

Barbatul simte nevoia sa se descarce si are tot dreptul sa o faca.
In timp ce femeie gateste in bucatarie el aduce banii in casa.

| Jessica007 a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Nu stiu in ce epoca traiesti tu, dar in secolul 21 femeile ca si barbatii sunt independente financiar si casatorite si se inteleg superb.

| DonaldTrump a răspuns (pentru Jessica007):

"dar in secolul 21 femeile ca si barbatii sunt independente financiar si casatorite si se inteleg superb." *Tuseste* Africa de Nord, Orientul Mijlociu, Romania (intr-o oarecare masura), India, Iran si exemplele continua

| minrest a răspuns (pentru DonaldTrump):

Omule, nu vreau sa risc sa te supar iar, dar daca iti pasa de Africa de Nord si Orientul Mijlociu nu esti un nazist destul de bun. Rasializeaza-te mai mult, ce maica masii!