| XyZloVeYou a întrebat:

De ce oameni nu gandesc cand fac unele lucruri?crying(

Răspuns Câştigător
| Азбука a răspuns:

Unii oameni nu gandesc niciodata.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca nu au chef sa realizeze ceea ce fac.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Gândesc,dar prea departe.Tu eşti mai presus, nu trebuie să decazi pentru greşelile altora. Dacă ştii că nu e vina ta pentru ce s-a întâmplat, nu te învinovăţi.Lasă lucrurile aşa cum sunt şi mergi mai departe.Fiecare obstacol reprezintă o nouă treaptă spre maturitate.Nedreptăţile ne fac mai puternici şi mai încrezători în forţele proprii.Este posibil să te întorci cu gânduri de răzbunare, dar vei constata că răzbunarea nu va şterge durerea ta din suflet.Toate lucrurile pe lume se întâmplă cu un scop anume.Lacrimile de acum îţi vor fi compensate de fericire la momentul potrivit.Ai încredere în tine şi în ziua de mâine.

| n3bunatica a răspuns:

Pentru ca de cele mai multe majoritatea lucrurilor sunt facute sau spuse la nervi si nu trebuie luate in considerare, iar cele care nu sunt facute inseama ca asa gandesc in momentul ala desi mai tarziu e posibil sa regrete ce au facut/spus atunci dar timpul nu se mai poate da inapoi sau poate chiar nu gandesc in momentul ala si asta vor sa fac.

| emiitzzy a răspuns:

Gandesc dar nu cum trebuie se intampla deja de multe ori ca cineva sa faca cate ceva ce crede ca e cel mai bine dar problema este ca e cel mai bine pentru el s i nu si pentru restu.nu isi dau seama ca unele lucruri chiar i pot afecta pe cei din jurul sau...

| Colla a răspuns:

Pai ia gandeste'te cat de mult te'ai gandit sa pui intrebarea asta stupida aici si poate cand te maturizezi o sa-ti dai seama ce tampenie ai facut.

| Adina_4270 a răspuns:

Pentru ca sunt oameni!straight face Cu totii gresim, alteori facem lucruri fara a ne gandi prea bine.Sunt sigura ca orisicare dintre noi a trecut printr-o faza in viata pe care a regretat-o.Dar la un moment dat, analizezi situatia respectiva si iti dai seama ce bine e sa gandesti de doua ori inainte de a face ceva!