| Alnisgiyg102 a întrebat:

De ce pentru unii băieți/bărbați este o problemă faptul ca esti virgină la 18-19 ani? Care-i faza ca nu pricep?

17 răspunsuri:
| Bozgi200 a răspuns:

Nu e o problemă absolut deloc. Chiar ar trebui sa te mândrești cu asta că te-ai abținut din a regula toate "parașutele" si ca aștepți persoana potrivită cu care sa ți-o pierzi.

| Ely1234567 a răspuns:

Mai rar găsești fete de 18-19 ani virgine mândreștete cu asta happy

| Sofer a răspuns:

Problema nu e laughing ci lipsa de experienta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici o faza sau problema, de fapt, doar pentru ca ai auzit unul sau doi prosti spunand ceva, nu trebuie sa generalizezi.
Este foarte normal sa-ti daruiesti virginitatea barbatului pe care-l iubesti si cu care doresti sa-ti construiesti un viitor, nu oricarui mutuflan, care nu vrea decat sex cu tine si face orice sa te convinga.
Nu-i mai baga in seama pe toti curvarii sau mitocanii, care mor de ciuda ca nu pot sa te convinga sa le cedezi sexual, ca nu-i normal sa pleci urechea, la asemenea mojicii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt ei... mai prostuti, saracii. Csf, n-ai csf
Pentru un baiat normal la cap, asta nu ar reprezenta deloc o problema. Mai ales, daca ar iubi fata respectiva. Pentru ca iubirea inseamna respect, intelegere si acceptarea celuilalt exact asa cum este el. Vrand tot ce este mai bun pentru celalalt. Un om de genul nu ar pune sexul, propria lui placerea mai presus de o fata. Nu ar respinge o tipa pentru ca este neexperimentata laughing si nici nu ar incerca sa o forteze in vreun fel sa ajunga cat mai repede in patul lui.
In schimb, pentru donsorii de la polul opus, sta cam invers treaba. Ei vor doar distractie. O distractie pe care nu ar putea, de cele mai multe ori, sa o obtina cu o virgina. Ar trebui sa aiba si ceva rabdare... cu unele thinking Deci, ar fi mai simplu pentru unii sa nu se complice cu o virgina.

| Endoryus a răspuns:

Nu conteaza varsta. Cand crei sa te bucuri de sex nu alegi o virgina, simplu. Daca ai chef de batai de cap, alegi o virgina.

| 70gabriela70 a răspuns:

Ca sa te culci cu o virgina trebuie sa ai multa rabdare și sa o faci sa șef simtă bine, altfel poate deveni un chin pentru amândoi.
Deci răspunsul este ca nu sunt in stare.

| Nume6 a răspuns:

Depinde strict de ce barbati/ baieti intalnesti.

Daca pentru unii o sa fie ceva wow, ca si cum ar fi castigat la loto o suma colosala, atat de special o sa li se pară că gen ei sunt primii din viata acelei fete, ea e ca un trofeu pentru ei, ceva ce nu intalnesti zilnic, exista si barbati/baieti pe cealalta parte, cărora o sa li se para nasol rau, pentru ca fetele de genul se lasă greu, nu sunt pregatite, ei nu vor sa se roage de ele ca e plictisitor, ci vor din prima sa o faca, ele nu au "experienta", o sa le doara in timpul actului sexual, o sa ii "faca de sange" si o sa li se va para scarbos.

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de tip dar iti pot spune de ce nu as vrea eu o tipa virgina.

1. Daca a ramas virgina pana la varsta aia e posibil sa fie destul de conservatoare, chestie care pur si simplu inseamna ca nu suntem compatibili.

2. Oricat de curajoasa ar fi trebuie sa ai rabdare pe ea, e nesigura, o sa o doara deci trebuie sa o iei incet.

3. Sexul nu e vreo chestie instictiva, trebuie ceva practica pana stii ce faci, si nu prea sunt dispus sa fac pe profesorul.

4. Fiind la inceput o sa fie foarte panicata cu sarcini, boli cu transmitere sexuala (pe buna dreptate), dar nu vreau sa stau sa-i explic fiecare aspect.

Nu zic ca as respinge o tipa virgina in fiecare caz, pentru mine cel mai important punct e 1, daca se dovedeste doar ca nu a avut sansa si in rest e deschisa si aventuraoasa (nu in pat) atunci am toata disponibilitatea.

| Adry05 a răspuns:

Pentru ăia care vor doar să ți-o tragă o să fie mereu o problemă că ei vor să-și facă repede treaba să treacă la următoarea, pentru un băiat serios care ține la tine și vrea să fie cu tine o să fie o mândrie și o bucurie

| Andreeush a răspuns:

Pentru că nu toți băieții știu să aprecieze o fată.

| Endoryus a răspuns (pentru Adry05):

Dar ce vrei sa zici, una care si-a inceput viata sexuala nu e o mandrie? E ceva de rau? laughing

| Adry05 a răspuns (pentru Endoryus):

Nu mă, dar e altceva când știe că a fost primul. Nu m-am legat nicio secundă de una care n-ar mai fi, degeaba încerci să-mi întorci și îmi dai eronat, doar am zis că e evident că unu care nu e dispus să aștepte după o virgină și trage de ea așa repede vrea doar sex de la ea și atât

| Endoryus a răspuns (pentru Adry05):

Ti-am dat din alt motiv eronat, 'ma'. M-a amuzat prostia aia cu "un baiat serios".

| Adry05 a răspuns (pentru Endoryus):

Ok, amuză-te în continuare

| LoveSleep a răspuns:

Acum vin toți virginii să-ți zică să te mândrești cu asta.

| Endoryus a răspuns (pentru Adry05):

Am inteles, nu e nimic logic la mijloc. Daca pe unul ca lovesleep il duce capul mai mult ca pe majoritatea la intreabarea asta, e clar cum sta treaba.