| Sara2 a întrebat:

De ce prefera barbatii blondele?

Răspuns Câştigător
| ioanaa a răspuns:

Blondele sunt mai de efect, ies ceva mai repede in evidenta. Insa asta nu inseamnca ca orice blonda e frumoasa. Si depinde de gusturile fiecaruia. Sunt femei frumoase indiferent de culoarea parului, dar eu ma gandesc ca un barbat in loc sa ia langa el o blonda frumoasa, ia o femeie normala cu care are ce discuta si cu care sa se inteleaga.

22 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Crezi ca barbatii au o preferinta anume, eu cred ca te inseli, pentru ca daca unui baiat/barbat ii place o fata, o place pentru ce inseamna ea in integralitatea ei si nu doar pentru culoarea parului.
As fi putut sa raspund cu o gluma. Le plac blondele pentru ca le cred mai naive si ca la pot cuceri mai usor.
Sunt blonde inteligente si desigur ca lor nu li se aplica ceea ce se spune in general despre blonde.
Barbatii merg la "vantoare" si daca le merge cat de usor se poate, atunci le plac in general fetele, pentru a avea o aventura. Daca insa se hotarasc sa gaseasca o fata cu care sa-si intemeieze o familie, deja vor cauta alte calitati, pe care doresc ca ulterior sa le regaseasca in copii lor.
Trebuie sa stii ca, de obicei, barbatii blonzi prefera fetele brunete, iar cei bruneti pe cele blonde pentru ca, in general, contrariile se atrag. Acum sa revenim la aventuri o sa-ti citez urmatoarele versuri celebre:
"Blonde sau brune imi e tot una,
Eu pe toate le iubesc,
Eu pe toate le doresc".
Daca esti bruneta sau satena sa stii ca, ce e al tau e pus deoparte, asa ca vor fi baieti interesati si de tine si te vei convinge de spusele mele.

| Linda a răspuns:

Poate prefera fetele cu partul vopsit interesant...

| Sara2 explică:

Eu sunt roscata naturala dar de cand m-am vopsit blonda... straight face sunt de 10 ori mai observata de aceea intrebam (eram si inainte dar nu ca acum)

| Lorenada a răspuns:

Deoarece cu ele e mai usor de manipulat si cad prada mai repede.

| Mo a răspuns:

De regula barbatii prefera blondele pentru relatiile scurte...doar de distractie. dar pentru casatorie cei mai multi aleg brunetele!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu stiam ca este o regula. Daca este asa, probabil mizeaza pe slabiciunea proverbiala si considera ca ajung mai repede unde vor.(unii barbati).

| Dl.Inginer a răspuns:

Cine a spus ca este o regula, eu unul prefer brunetelewinking

| madonica a răspuns:

Nu trebuie sa ne jignim unii pe altii desi eu nu sunt blonda dar ca sa raspund la intrebarea respectiva un motiv ar fi ca fiecare are gusturile lui. Orice femeie e frumoasa in felul sau.

| marria a răspuns:

Pentru ca dau impresia de fete sensibile care au nevoie sa fie protejate.

| Yly a răspuns:

Uita-te la filmul Blonde & Blonderbig grin

| maiamichel a răspuns:

Este doar chestie de gust! nu toti barbatii prefera blondele!

| gaby_6279 a răspuns:

Ca sunt prostute...

| geo1 a răspuns:

Au charmul lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce crezi asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sunt `buune` dar ProastE tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca barbatii prefera blondele. Inginerul prefera brunetele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jojo: tu de ce crezi ca s-au inventat bancurile cu blonde?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca este chiar asa. Mie, daca as fi barbat, dar chiar si ca femeie, mi-ar placea brunetele. Blondele mi se par,, sterse", artificiale, vopsite, vulgare...nu-mi exprima nimic. Sa stai sa analizezi si ai sa vezi cate femei brunete sunt senzuale, ce exprima ele si cum sunt blondele. Bine ca nu sunt blonda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai frumoase...nu ca brunatewle

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

INdiFFeReNT.Del. Uite, nu neg ca exista blonde proaste.
Mika. Daca vrei sa te casatoresti cu cineva, nu-l alegi dupa culoarea parului. Am multi prieteni care s-au casatorit cu femei blonde, si se inteleg perfect.
Uite, si eu sunt blonda naturala, sunt model si tocmai am absolvit facultatea de medicina.
Deci, am vrut sa spun ca brunetele nu sunt cu nimic mai presus ca blondele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde sh de persoana... dar in general n`ai sa vezi o bruneta din cale afara de frumoasalaughing
cele mai frumoase`s blondele love struck apoi satenelehappy...brunetele nu prea ies in evidentzastraight face

| mika_7592 a răspuns:

Barbatii prefera blonde pentru sex si BRUNETE pentru casatorie