| Mosotti a întrebat:

De ce se zice ca nu merge sa iubesti doi parteneri sau partenere la fel?!
Eu zic ca merge, asa cum si daca ai doi copii ii poti iubi pe ambii la fel, daca ai doi caini ii iubesti pe ambii la fel.
De ce n-ar fi asa si la parteneri? Ca poate sa-mi placa doua fete la fel de tare, unde e problema? Sau invers, ea sa ma placa si pe mine si pe altul la fel de tare.

95 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai perfecta dreptate. Nimic de zis sau de comentat. big grin

| Mosotti explică (pentru corbulalbrosu):

Si nici nu ma deranjeaza daca mai iubeste si pe altul, daca ma iubeste la fel si pe mine si ma simt bine cu ea, e okey asa cum e.

| SilentRain a răspuns:

Gelozia ar fi o problema

Cata rabdare sa ai sa iti vezi iubita cum și-o trage cu altul in fata ta
N-aș acceptă asa ceva, fie cu mine, fie cu alta dar asa nu ar merge
Imi pare imposibil sa poti iubi doii oamenii o data

| Mosotti explică (pentru SilentRain):

Pe mine nu m-ar deranja, n-am inteles niciodata gelozia asta.
Daca cu mine e f ok si nu imi afecteaza relatia, de ce m-ar deranja? Ca oricum alta gaura nu ii face aleia, tot intreaga vine la mine.

Asa cum mi-a zis mie un medic de nutritie:
"poti sa mananci cat vrei tu si ce vrei, doar ca dupa o luna vreau sa vad cantaru` ca sta pe loc".
Asa si aici, daca treaba e buna, atat conteaza, nu conteaza ce si cum.

| UnDiavol a răspuns:

Dacă iubești cu Adevărată nu mai exista altcineva nu are cum este imposibil doar dacă iubești cu Adevărată

| Gusticel a răspuns:

Poate chiar e adevarat. Eu il iubeam pe X (nu dau nume), si dupa ce l-am descoperit pe Y mi-a placut atat de mult de el incat m-a facut sa il uit complet pe X pe care chiar il iubeam si acum nu imi mai pasa de el, acum il iubesc doar pe Y!

| Gusticel a răspuns:

Am uitat sa ma semnez

~Gusticel

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Esti poligami, ai face copii intr-o relație de genul?
Eu una n-aș suporta sa il vad cu alta, le dădeam in cap laughing)
Daca nu sunt eu acel om special, nu mai are rost

| Mosotti explică (pentru UnDiavol):

De ce e imposibil? De ce e imposibil sa iubesti cu adevarat doi parteneri?! Nu pricep.
Ce, doi copii sau doua pisici nu le iubesti la fel de adevarat? E alt tip de iubire dar principiul e acelasi.
Daca ai 5 copii sau cinci pisici, ii iubesti pe toti adevarat, daca ai unul, unul iubesti.

| Mosotti explică (pentru Gusticel):

Da, se mai intampla si asa sa treci de la unu la altul. Ce user misto ai, si avatarul e misto.

| UnDiavol a răspuns (pentru Mosotti):

Eu așa sunt Mosoti nu știu cum sunt alți

| Mosotti explică (pentru SilentRain):

Toti suntem speciali in felul nostru, nu pot fi eu unicat, e absurd, ma place pe mine pentru ceva, pe celalalt pentru altceva. Si de ce n-as face si copil in asa relatie?
Tot ce conteaza este finalul, adica sa ma inteleg bine, sa ma simt iubit, dorit, sexat, si daca-mi da astea, nu mai conteaza ca mai da unuia la fel. In momentul cand nu imi mai da astea, atunci da, devine o problema.

| Gusticel a răspuns (pentru Mosotti):

Multumesc! happy

| Mosotti explică (pentru UnDiavol):

Da, am inteles ca asa esti, eu am zis cum vad eu treaba. Doar nu as fi eu buricu pamantului, fi serios, toti sunt okey in felul lor, si la fel de interesanti in felul lor oamenii, si daca nu eram eu ala specialu`, era altul tot special, asa ca.

| UnDiavol a răspuns (pentru Mosotti):

Chiar nu știu cum să-ți răspund

Eu așa sunt asta sunt nu pot simți de 2 ori ce simt la mine este o singura dacă cu Adevărată și așa rămâne pe veci eu nu am simți pentru nimeni așa ceva nici nu pot explica nu pot defini de asta ma Mir rău de tot și ma șoceaza cum tu poți Mosoti sa iubești 2 nu înțeleg

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Bravo tie ca poti rezona cu asa ceva

| RAY a răspuns:

Mann simti atractie fata de ele dar nu iubire, iubirea e cand e in mintea ta mult timp, asa placeri carnale e cv de moment, cand iubesti cu adv si e altceva, din pacate nu ai ce sa iubesti in ziua de azi

| Mosotti explică (pentru UnDiavol):

Pai e simplu de inteles, ca-s oameni si altfel decat esti tu, si creierul lor este altfel.
Asa esti, poate inca nu s-a intamplat, nu stim sigur daca tu nu ai putea iubi doua gagici la fel, pana la proba contrartie nu se stie. Dar pana acum, asa esti, asta da.

| UnDiavol a răspuns (pentru Mosotti):

Prima iubire este singura iubire Adevărată Mosoti alta nu exista și nici nu exista

| Mosotti explică (pentru SilentRain):

Da, eu si cand puteam face relatie cu unele femei care ma placusera (ca nu le-am placut eu pe ele e altceva) pe la 30-33 ani, eu am zis "poti sa faci ce vrei cu cine vrei DAR cu mine sa fi bine si sentimental si sexual, atat timp cat esti f ok cu mine, altceva nu ma intereseaza".
Le ziceam asa ca principiu de viata cand vorbeam. Zambeau si le convenea ce auzeau, cica erau satule de gelosi posesivi, si ziceau ca daca vor sa insele inseala cu barbatul de mana la o adica.

| Mosotti explică (pentru RAY):

Ai ce sa iubesti, depinde de peste cine dai.

| Mosotti explică (pentru UnDiavol):

Nu sti ce ar putea fi la o adica, nu poti fi sigur ca nu exista, n-a existat pana acum la tine, asta e altceva. Nu uita ca f putini ne cunoastem ca lumea pe noi insine, de uneori ramai masca cum reactionezi in anumite situatii.

| UnDiavol a răspuns (pentru Mosotti):

Ia este doar una happy atât

| Mosotti explică (pentru UnDiavol):

De unde esti asa sigur? Doar ca nu ai trecut tu prin experienta opusa (inca)?

| UnDiavol a răspuns (pentru Mosotti):

Singur pe veci happy ia este doar una

| UnDiavol a răspuns (pentru Mosotti):

Dece sunt așa sigur?

Așa sunt eu asta sunt eu nu exista alta sau mai multe la mine eu ma cunosc știu ce vreau de la viața cu Adevărată știu ce simt cu Adevărată și o viața de ar trece tot ia happy

| Mosotti explică (pentru UnDiavol):

O fi asa daca zici tu.

| UnDiavol a răspuns (pentru Mosotti):

Așa este tot restul vieți mele happy O_O

| danaieladaniela a răspuns:

Este complet normal.
Dar intervine gelozia la mijloc...si dintr-un motiv s-au altul...o sa iti placa mai tare de una.

| Mosotti explică (pentru danaieladaniela):

Nu vad de ce ar interveni gelozia! Poate doua femei sunt la fel de misto fizic, la fel de ok cum se comporta, sau mai bine, are una ce n-are alta si se completeaza in ce vrei tu.