| anonim_4396 a întrebat:

am o problema. Am doua prietene care trag de mine ( ele nu se suporta ). Daca stau prea mult cu x, y se supara pe mine si invers. Si x cand ii suparata zice sa nu o mai deranjez niciodata sa ma duc cu y si sa stau cu ea ca imi este mai bine, si invers. Poate caci eu sunt problema, caci nu stiu cum sa-mi impart timpul. Ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| 541730 a răspuns:

Cine a fost cu tine mereu? Le spui totul şi lui x si lui y sau vorbeşti mai mult cu una din ele? Părerea mea este să te hotărăşti asupra celei pe care o consideri o mai buna prietenă sau dacă amândouă îţi sunt egale, ceea ce nu cred, atunci poţi începe prin a le face să se accepte, cine ştie poate vor deveni prietene, poate se vor suporta. happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce prietene capricioase și încăpățânate, ți-e dat să ai!
Sărmana de tine, te afli la mijloc, încercând să le împaci, iar ele trag de tine, te manipulează, te "șantajează", fiecare cum poate...
Dar la tine, cu siguranță, nici una nu ar renunța de bunăvoie.hee hee
Înciudate, te pasează în direcția rivalei, așteptând să-ți vadă reacția, dacă ții mai mult la una (adică la ea!), sau la cealaltă.
Tu, dacă poți, fi prietena amândurora! De unde știi că nu ești singura lor cale de împăcare?!
Cunoscându-le bine, vei găsi tu o metodă inteligentă să împaci și capra, și varza! ))

| Hombre a răspuns (pentru floresdemayo):

"Cunoscându-le bine, vei găsi tu o metodă inteligentă să împaci și capra, și varza! ))"
Capra nu se impaca cu varza, musai sa o manance.winking Povestea continua.

| floresdemayo a răspuns (pentru Hombre):

Atunci să își ia un țap!hee hee

| Rakanishuu a răspuns:

Fă-le să se înţeleagă. laughing Sau măcar să înţeleagă situaţia, care este destul de complicată. Spune-le că ţii la ele în mod egal şi nu te poţi certa cu una pentru cealaltă. Daaamn!

| Biancaalone a răspuns:

Eu in locul tau le lasam pe aamandoua, ca sa nu se supere niciuna! Simplu nu?!