| cristinaanamaria a întrebat:

De ce suferinta doare?

11 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Pentru ca pe lume nu exista doar bine, indiferent cine esti.Pe tine nu te-a invatsat nimeni ca dupa suferintsa urmeaza fericirea? Nu cred.La fel cum fiecare sfarsit e un nou inceput.

| Razvan a răspuns:

Pentru ca in spatele unui vis se ascunde mereu un cosmar

| Elena1234456 a răspuns:

Pentru ca daca ne-ar placea, toti am fi sadiciwinking.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Suferi pentru ca asa vrei tu sa suferi
uite iti las id-ul meu laura_maria17
daca vrei imi dai add si vorbim acolo dar cand intri sa imi spui cine esti si de unde ai id-ul meuwinking pa pa

| Crisstina a răspuns:

Daca nu ar exista suferinta, nu am stii ce e fericirea. happy

| Ana_6509 a răspuns:

Oare pentru ca suferinta prin definitie se percepe ca fiind o durere de ordin fizic sau moral?

| lindsay a răspuns:

A suferi=a te durea ceva sunt cam acelasi lucru.

| rocky26 a răspuns:

E ciudat cum facu unele greseli pe care le ascunzi de cei dragi si uite cum ajungi sa iti deschizi sufletul si sa ceri parerea si incurajarile unor necunoscuti... dar oameni la fel ca si tine, care sufera si traiesc, gandesc si simt la fel de intens...Trebuie sa avem curajul atunci cand apare un nou inceput.
Visele se pot indeplini daca noi credem cu adevarat in ele. Asta este greseala multora, ca prefera sa traiasca in trecut decat in prezent.
Cand ne vom putea detasa complet de trecut, vom avea sansa sa fim fericiti. Asta este realitatea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta-i retorica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. Dar ma gandesc ca, atat timp cat vor exista oameni rai va exista si suferinta si durere.

| dreaming a răspuns:

Numai cand te gandesti la cuvantul asta''SUFERINTA'' doare...mai ales cand si simti asta. e un sentiment ca toate celelalte si din pacate face parte din viata fiecarui om.