| anonim_4396 a întrebat:

De ce dragostea e sora cu suferinta?cryingDe ce doare atat de mult. inima imi va cedacrying(

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Medalia in sine e dragostea.
Una din fete e suferinta asta crunta care te lasa fara respiratie si-ti injunghie inima.
Dar cealalta fata e fericirea.Curata,nealterata de nimic, fericirea totala.
De-asta.Toti cautam si vrem sa atingem fericirea asta si speram nebuneste in ea.Cand n-o putem atinge si vedem dragostea tzandari la picioarele noastre,suferim,ne sangereaza sufletul...
Incearca sa rezisti.
Daca reusesti, vei fi mai puternica, pe urma.
Pasarea Phoenix a renascut din propria ei cenusa.

11 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Va multumesc tuturor. sper ca voi rezista. si inima mea la fel. dragostea la distanta. este dificil de pastrat, il iubesc.stiu ce spun. sper ca timpul sa nu schimbe nimic.inca poate ca intr-o zi stresul, durerea, si suferinta, ca nu pot sa-i fiu aproape ma va dobora! sper sa pot rezista.

| elena a răspuns:

Dragoste -Sentiment de afecțiune pentru cineva.
Suferinta - Senzație de durere (fizică sau morală).
Deci, dragostea si suferinta nu sunt surori, desi provoaca aceeasi mahnire, intristare...
Inima nu va ceda la un esec sentimental, inima se va reface ca si pasarea Phoenix, din cenusa si va incepe lupta, cu dragostea, de la capat, pana la ultimul ei tic-tac, tic-tac, tic-tac!

| Barbiiie95 a răspuns:

Din pacate toti trecem prin asta si nu e deloc usor, timpul le rezolva pe toate, cu timpul vom uita desi ne va fi greu.

| Acadeeeaa a răspuns:

Nu stiu dar e naspa raustraight facecrying.

| whatevernvm a răspuns:

Daca nu ar durea nu ar fi dragoste adevarata.
In momentul in care se intampla ceva intre 2 persoane iubite, daca doare si sufera reciproc inseamna ca a fost dragoste. Daca intr-o relatie ai fost si fericit sitrist poti fi mandru ca ai iubit cu adevarat. Stiu si eu cum e, dar nu iti va ceda. Crede-ma si eu am simtit de n ori ca e sfarsitul pamantului, dar o sa realizaezi ca nu e asahappy

Multa bafta!

| BeLLLLLa a răspuns:

Don`t worryyyyy be hapy >big grin

| Bellatris a răspuns:

In momente ca acestea, simti mult mai multe decat faptul ca inima iti va ceda. Suferinta din dragoste este printre cele mai grele. Doar timpul va reusi sa te linisteasca, treptat.

| música a răspuns:

Buna lolly
Nu iti va ceda inima:sunt sigur.doare pentru ca suntem intr-o lume in care sperantele ni le distrugem singuri sau au grija altii sa ni le distruga... oricum iubirea e cel mai de pret sentiment pe care omul il poate avea; fara iubire am avea sufletele pustii nu am fi in stare sa traim in aceasta lume; iubirea dintre voi doi este prea mare ca sa poate fi invinsa.e mai presus de orice si asta se va vedea...incearca sa zambesti si asa ii vei putea da putere si speranta si iubitului lui; incearca chiar daca stiu ca e greu.sa mergi mai departe.nu e prea tarziu. tine minte ca pe cer.e "steaua" ta.prietenul tau care iti va da putere.incearca sa iubesti in fiecare zi cate putin si la randul tau vei primi iubirea.nu iti zic ca altii.ca mai sunt si alti baieti deoarece stiu cum sta treaba la acest capitol.atat iti zic.nu te lasa invinsa.lumea e rea, invidioasa, mincinoasa.insa iubirea pe care o porti prietenului tau o va invinge.vei vedea ca surasul tau va fi si al lui; nu uita. IUBESTE caci asa vei fi cea ma fericita
iti doresc tot binele si toata fericirea din lume.sa ai parte numai de zile cu soare de acum incolo.si nu tine cont de ce zic altii.ci de ceeea ce este in sufletul tau.de ceea ce vrea cu adevarat inima ta; stii ca cineva iti va fi aproape si te va ajuta

O persoana pe care o consideri ca fiind amicul tau

| shummyalberto a răspuns:

Hmmmm ei bine eu m-am taiat la picior si am zgariat osul intr-un ciob de sticla sparta iar acest lucru a durut ingrozitor...dar atunci cand iubita mea s-a mutat permanenst in brasov la 300km a durut mai rau...dc pentru ca durerea piciorului a fost una de 3-4 ore dar cea a despartiri a durat minin 4 luni una e o durere pe care tio simte corpul dar alta e una care tio simte inima deci daca nu esti puternic si cedezi s-a dus totulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trece

| madixXx a răspuns:

Deci no sati cedeze inimioara pentru ca esti doar indragostita inca nu sti sa iubesti astea sunt relatii de experimentat or sa fie mai multe asta nu inseamna sa pui botul la fiecare lingau si sa suferi.