| Kleopatru a întrebat:

De ce toate metodele de agatare a fetelor suna mai degraba ca o umilire pentru baieti? si intotdeauna se pleaca de la prezumtia ca doar baiatul este interesat de fata iar fata de baiat nu? nimic mai gresit, si fetele sunt la fel de interesate de baieti precum baietii sunt interesati de fete, si atunci de ce tot efortul trebuie sa-l depuna baiatul cand vrea sa-si faca o prietena cand de fapt si fata isi doreste acelasi lucru?

4 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Nu sunt toate, agatatul pe facebook insa face exceptie.

| Princess_6005 a răspuns:

De ce toate metodele de agatare a fetelor suna mai degraba ca o umilire pentru baieti?
Pentru ca baiatul care o face e disperat si nu gaseste ceva original cu care sa o agate.

si intotdeauna se pleaca de la prezumtia ca doar baiatul este interesat de fata iar fata de baiat nu?
Crede-ma ca am vazut fete care se uitau dupa baieti mai rau decat baieti dupa fete.

si atunci de ce tot efortul trebuie sa-l depuna baiatul cand vrea sa-si faca o prietena cand de fapt si fata isi doreste acelasi lucru?
Am vazut fete care faceau pasul catre baieti. Uni baieti sunt destul de prosti incat nu isi dau seama ca o fata ii place. Uita-te aici pe TPU cati pun intrebarea "Cum imi dau seama ca o fata ma place?"

| sefata a răspuns:

In general fetele vor sa para "misterioase","greu de cucerit" dar uneori o dau in extrema penibilului si raman cu buza umflata fiindca le ia altcineva inainte. Sau unele sunt invatate de mamele lor gen " sa nu te lasi usorr cu baieti ca ei te vor doar la asternut". Chestii dmle. La urma urmei cred ca in ultima vreme fetele sunt mai interesate de baieti decat baieti de fete!

| GreenEyes_3491 a răspuns:

Mda... rar daca am vazut o fata abordand fata in fata un baiat, poate asa prin "metode indirecte"...