| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti voi ca un baiat/barbat devine misogin? E gresit sa cred ca din cauza fetelor? Nu am zis ca stiu sigur am zis sa cred, faceti diferenta.

De ce zic asta. Cum si in realitate auziti mereu dar si aici pe site, sunt multe intrebari penibile cu " ce baieti prefera fetele" si fetele care raspuns dau exemple si exemple dar 95% din ele nu le plac timizi sau baieti de genul. Nu zic ca e bine sau rau fiecaruia ii place ce ii place, problema lor nu a mea. Dar faza e urmatoarea, referitor la baietii astia timizi cand cresc si sunt luati de prosti de toti nu ajung ei asa? Si eu am fost mai timid sa zicem pana la 14 ani, eram luat de prost de baieti (nu multi ) dar de fete o gramada laughing. Asta mi se intampla doar in ROmania, in Italia nu am avut probleme cu fetele, poate pentru simplu fapt ca " comportamentul meu s-a schimbat foarte mult, cine stie. Dar ma uitam si la baiatul de 19 ani care acum cateva luni a ucis 5 baieti si 2 fete pentru simplul fapt ca a ajuns la 19 ani virgin si nici o fata nu s-a aratat interesata de el, dar a fost luat de prost si de fete si de baieti.

Deci ma intreb, numai din cauza fetelor ajung acesti baieti misogini sau sunt si alti factori?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Spirit de gasca/bascalie si ramin asa. happy

| LoveSleep a răspuns:

E vina lui, "dragostea cu forța nu se poate".
Dacă te refuză toate persoanele de sex feminin din oraș ai o problemă (pe lângă că ești urât), de fapt, ai mai multe și e posibil să "țintești și prea sus".
Am văzut de multe ori băieți care se dau la fete care "nu's de nasul lor" și nu pricep de ce fac asta. E clar că o să fie refuzați. Problema cu atracția asta e că nimeni nu se uită la el, iar mai apoi să se uite la o fată, toți o caută pe cea care arată cel mai bine. Devii misogin după foarte multe refuzuri, formându-ți o părere proastă despre fete.
P.S: Vorbeam în general, nu mă refeream la tine.

| Doub a răspuns:

Din cauza prostiei.

Răspuns utilizator avertizat