| Izabelaisa a întrebat:

De ce unele persoane iubesc cu atata profunzime si cel care este iubit isi bate joc in ultimu hal? De ce nu poate iubi si el la fel cu aceeasi pasiune?
De ce iubirea este frumoasa pentru putin timp iar apoi devine o dezamagire totala si tie frica sa mai iubesti, pe altcineva din cauza ca ai fost dezamagit de atatea persoane? Simt ca numai pot fi fericita, parca sunt stearsa de pe pamant am incercat orice sa imi revin sa ies sa fac dar ma simt singura in orice ipostaza sad ce sa mai fac sa imi recapat increderea in cineva?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Pentru ca noi gresim indragostindu-ne de persoane nepotrivite pentru noi, care se prefac ca ne iubesc cand de fapt nu este asa si nu realizam ca vom avea de suferit de pe urma lor.Stii ca este si o vorba"iubim persoanele care nu trebuie,iar persoanele potrivite pentru noi nu le aceptam si le ranim".Asa este in viata,sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate jocsad,este destul de greu sa iubesti pe cineva si aceea persoana sa nu iti impartaseasca aceleasi sentimente ca si tine,este destul de greu si doare enorm de mult.
Poate ca intr-o buna zi se va intoarce roata si vor suferi si ele asa cum am suferit si noi,si poate isi vor da seama cum ne-am simtit noi cand ele ne raneauhappy.
Iubirea poate fi frumoasa si pentru o perioada lunga,chiar si pentru totdeauna,totul este sa gasim persoana piotrivita pentru noi,pentru ca atunci cand o vom gasi,cu siguranta ea nu ne va mai rani si va tine la noi exact cum tinem si noi la ea.
Stiu ca te doare,dar trebuie sa fi optimista, si sa nu iti pierzi speranta, sa speri la mai bine mereu si ai sa vezi ca daca ai si putina vointa ai sa reusestihappy. Totul este sa ai rabdare si ai sa vezi ca va veni si ziua in care vei gasi persoana potrivita pentru tine si care te avuta sa iti recapeti din nou increderea si care te va face fericita.
Numai binehappy

8 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Ideia cea mai buna? **** si dispari, ca de aia sunt barbati cei mai mari magicienitongue

| Arthur a răspuns:

În dragoste, întotdeauna, unul va da mai mult decât celălalt.

| Rockart a răspuns:

Problema este că mereu ne îndrăgostim de cine nu trebuie.

Dar ştii cum e, prima dată ai încredere în tine, apoi în ceilalţi.

| DCSHOE a răspuns:

Pai noi, majoritatea, facem cam asa : alergam dupa tramvaiul care nu ne asteapta, iar cel care ne asteapta ii spunem "da-l dracu".

| BloodyBlade a răspuns:

Da...stiu... e ingrozitor.

| papusikk a răspuns:

Cand esti bun esti luat de prost, normal este dupa prima dezamagire sa te inveti minte si sa nu mai fi asa buna si credula.

| petaluda a răspuns:

Pentru ca fara durere ar insemna k nu a existat iubire, dar cel mai mult tu trebuie sa realizezi k esti cea mai importanta inainte de ceilalti si singura sa te ridici si sa le arati celorlalti k vrei si k poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea doare,te face sa suferi,sa nu mai suporti pe nimeni, sa vrei sa mori...e un sentiment extrem de placut can e impartasit, dar cand nu e, iti vine sa te sinucizi