| ffkldmlasbvn a întrebat:

De ce unii baieti atunci cand se indragostesc nu isi marturisesc sentimentele pe care le simt pentru acea fata? De ce nu actioneaza si asteapta ca sentimentul sa treaca?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Ne este frică de respingere şi de pierderea persoanei de lângă noi. Suntem atât de îndrăgostiţi încât nu îndrăznim să ne mărturisim sentimentele pentru unele persoanele. După ce ne dăm seama că pierdem persoanele dragi fără să fii făcut chiar nimic atunci ne dăm seama doar că trebuie să îndrăznim dacă vrem să avem ceva iar acel regret ne urmăreşte pas cu pas.

Din greşeli învăţăm până la urmă.

11 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pentru ca acele fete sunt foarte intepate si nu iti da nici un semn ca te place
sa te intrebe odata ce faci, sa se bucure odata ca te vede sa te intrebe ce faci cu zambetul pe buze...
si iti spun eu ca nu ne indragostim chiar asa usor. simti ceva, dar trece repede big grin

| Logout a răspuns:

Ori pentru ca sunt prea mici, ori prea rusinosi ( oo doamne ce-or sa spuna prietenii mei daca se afla?!). Un baiat din acest regn isi va recunoaste sentimentele cam in 6-7 luni de cand sunt intr-o relatie cu o fata, insa daca in toate aceste luni se poarta frumos cu fata lui, si o face sa se indragosteasca de el, totul o sa fie frumos. Am o relatie de 2 ani, si la noi asa a fost! Te pup!

| RAY a răspuns:

Frica de a fi respinsi, frica de a se implica in ceva serios, frica de a se face de rusine in fata prietenilor lui, frica de a iubi din nou, sunt atatea frica si motive

| HueyFreeman a răspuns:

Frica de refuz, nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le e frica de refuz, de raspunsul ''NU''.
Asa ca, prefera sa taca, sa-si ascunda sentimentele, iar peste o perioada de timp, hop, apar regretele.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frica de refuz sau rusinea... cica.
nu stiu eu la altii dar la mine a fost asa// daca ii spun ce simt si dupa pleaca dupa altu crezand ca gata a obtinut ce a vrut schimba placa. abia dupa 9 luni i-am zis cuvintele magige pentru ca nu o stiam inca bine ( chiar daca multi mananca ****** cu gura plina spunand. of doamne o iubesc de numai pot mor dupa ea. si abia se stiu de 2 saptamani, dupa parrerea mea e imposibil sa cunosti o persoana in asa putin timp deci///

| MiruD a răspuns:

Buna intrebare.
Pai, din punctul meu de vedere, cauze sunt mai multe. Rusinea, orgoliu sau teama. Acum depinde si de fiecare, de la caz la caz. Tu in ce categorie te incadrezi? tongue

| Florenta16 a răspuns:

Sa stii ca si baietii isi pun multe intrebari, cum facem si noi.Si ei au sperante, vise si fantezii in legatura cu fata pe care o plac, si se gandesc la tot ce e mai rau, decat bine.
Sau poate sa mai existe o chestie, si anume place pe alta si nu trebuie sa il distraga alta, sau nu are chef de asa ceva. Sunt si baietii la fel de complicati! Bafta!

| Luckan110 a răspuns:

De obicei frica si timiditatea, ne e frica de ce o sa se intample dupa ce vor spune ce simt cu adevaratwinking

| Bambyy a răspuns:

Sunt rusinosi si cred ca nu se simta la fel! Sau asteapta ca fata sa faca primul pas!

| Dutu_Nicolae_Antonio_1998 a răspuns:

Pai, ne este frica ca acea fata nu ne iubeste si nu indraznim sa-i spunem ce simtim deoarece ne este frica, ca sentimentul nu e reciproc si ca am putea sa distrugem si prietenia pe care o avem cu acea fata.