| anonim_4396 a întrebat:

De curand, mai exact o luna si ceva m-am despartit de iubitul meu cu care am avut o relatie la distanta, iar acum am inceput sa ies cu un baiat care este cu 5 ani mai mare ca mine, eu am 19, iar el are 24
Tipul este foarte bine crescut, cu bun simt, stie sa se poarte cu o fata, imi spune ca s-a indragostit de mine si ca ar vrea sa incepem o relatie, dar eu inca nu sunt pregatita pentru asa ceva, parca nu mai am incredere in nimeni.sunt asa debusolata si cred ca toti sunt la fel
Chiar nu stiu ce sa fac.Ma puteti ajuta cu vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| Lovely a răspuns:

Te cred ca ultima relatie ti-a lasat un gust amar si aucm nu mai ai incredere in nimeni, dar. te-ai gandit ca poate acest barbat te va face fericita si te va face sa uiti prin ce ai trecut? Daca el e asa cum il descrii tu eu zic ca nu ai ce sa pierzi. Vorbeste cu el pe larg despre aceste subiecte. Va aprecia faptul ca esti sincera si prin faptul ca ii vei povesti depre tine va arata deja ca ai incredere in el. Este o incercare noua din viata ta. Si orice incercare noua iti ofera experienta iar cue a te poti descurca in viata. Nu fi trista, lasa trecutul in urma si bucura-te de prezent. Ai grija de tine!

2 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Take it slow. nice and easy... cand iti castiga increderea sau ti-o recastigi tu, atunci si relatia va avea sanse. pana atunci, slab...
bafta

| mikuta a răspuns:

Ehe si prietenul meu are 24 de ani dar eu am 18, acum nu stiu ce sa zic explica-i ca inca nu esti pregatita pr o relatie te va intelege