| Marxel a întrebat:

De exemplu, daca o femeie cu o menstruatie neregula intretine relatii sexuale neprotejate exact in ziua in care sangerarea s-a terminat e posibil sa ramana gravida?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ramane, in conditiile spuse de tine.

| cumva008 a răspuns:

Nu!

| DenisaMitrache97 a răspuns:

Normal cele 4 zile de dinainte sa apara, si cele 4 de dupa terminarea menstruatiei, femeia nu poate ramane chiar daca are cm regulat sau nu. Daca are menstruatie neregulata, nu ai cum sa stii ziua ovulatiei deci trebuie totusi sa ai grija, ca inevtabilul sa nu se produca happy Depinde de la femeie la femeie, cel mai bine sa se foloseasca anticonceptionalele pentru ca se iau 21 de zile la aceeasi ora cu pauza de 7 pentru aparitia menstruatiei, si nu ingreuneaza cu nimic.