| BananaZambareata a întrebat:

De la ce varsta ar trebui sa creasca un penis peste 11 cm?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se apreciaza ca penisul ajunge sa aiba lungimea de 11 cm in stare erecta aproximativ din momentul intrarii baietilor in perioada pubertatii care incepe in jurul varstei de 10-11 ani. Dar din nefericire exista destul de multi barbati adulti al caror penis are lungimea maxima si definitiva de numai 10 - 12 cm fiindca zestrea lor genetica inscrisa in ADN, prevede doar atat.

| Edyy5555 a răspuns:

Dragul meu la fie care este diferit nu creste la fel dwpinde de persoana hormonii etc

| Alexz61 a răspuns:

Din cate stiu, pana la varsta de 16 ani iti creste penisul, nu sunt 100% sigur, restul depinde de corpul tau