| laura_7359 a întrebat:

De la ce varsta se poatra sutienul? Sau este mai buna bustiera? Care la ce varstabig grin

Răspuns Câştigător
| Teo_4002 a răspuns:

Sutienul nu prea este recomandat si nici bustiera. Totusi ele se poarta pentru ca sar vedea nasol sfarcurile daca ai avea sani marii si nai purta sutien sau bustiera. Le porti la orice varsta daca ai sanii mari ca sa ai ce baga in ele. Daca iti gasesti un sutien pe marimea ta si iti vine la sani. De ce sa nu il poti purta? Daca toate iti sunt mari poarta o bustiera, de obicei ele sunt lucrate maii mici. Sper ca te-am ajutat. Bafta :*

8 răspunsuri:
| Ellenna a răspuns:

Depinde cat de repede te dezvolti. Daca nu esti foarte dezvoltata ar fi bine sa porti bustiera. Sunt fete de clasa a10a care inca poarta bustiere.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Eu am purtat sutien de la 13 ani, dar numai la ocazii.in rest bustiere.

| XK a răspuns:

Se poarta cand nu o-sa mai ai la username "pizdulina" straight face pentru ca asta ar arata o incepere a maturizarii

| bia0000 a răspuns:

Se poarta cand incep sa ti creasca sanii si sunt proeminenti eu am purtat din clasa a 6-7 credthinking! nu am folosit bustiera

| nimiiiiiic a răspuns:

Sutien porti atunci cand ai ce sa bagi in el. De la 14 ani incolo...eu asa am purtat. Dar ca sa nu strici forma...e bine sa porti bustiera daca tii neaparat sa porti ceva.

| TheLocaKid a răspuns:

Eu am 13 ani. big grin Si nu port inca sutien, port doar bustiera de la 11 ani.Si sutienul se poarta cand vezi ca esti mai dezvoltata. happy

| UnícáááFátá a răspuns:

Depinde de cat de dezvoltata esti dar eu am purtat de la 11 ani pana la 13. funda?

| Veterinar a răspuns:

Eu la 16 ani am purtat sutien si de la 14 la 15 jumate bustiera tongue