| EllaChanLove a întrebat:

De la toamnă voi fi boboacă la liceu. Am câteva colege care mă enervează. Și în generală își băteau joc de mine în continuu... Se cred superioare tuturor și comentează tuturor fără să le pese. Se agață de toată lumea fără motiv. Am încercat deja să le ignor, dar a fost și mai rău. Au început să-și bată joc de mine în ultimul hal. Să profite că nu le ripostez și să îmi dea jos lucrurile de pe bancă, să mă împingă, să-mi pună piedică etc... Mereu a fost așa. Nu vreau să îmi dați soluții gen: Spune directorului, dirigintelui, etc. Nu vreau să fiu o pârâcioasă. Vreau să îmi rezolv singură problemele. Dați-mi sfaturi. Cum să le fac față? Cum să le închid gura?

Scuze pentru categorie, dar aici e mai activă lumea...

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Postează pe Youtube videoclipuri în care să se vadă cât sunt de vaci.
Dacă prin preluări pe FB apar comentarii care să le facă să simtă cât sunt de ultimii omeni, poate se calmează.
În ziua de azi, se pare că statutul pe rețelele de socializare e chiar mai important ca viața reală.

| EllaChanLove explică (pentru mihai69):

Sunt cam bătăușe... E posibil să mă caftească, iar eu nu sunt obișnuită cu bătaia

| mihai69 a răspuns (pentru EllaChanLove):

Cu timpul, te înveți.winking
Nu e musai să ştie cine pune filmele online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignora-le, nu lasa asta sa-ti stea in cale, daca ele sunt proaste. Cei care se cred superiori nu ajung departe. Cand o sa vorbeasca cu tine, doar prefa-te ca nu le auzi.