| AvaAvram a întrebat:

De o luna, il vad pe el, foarte rar dimineata cand merge la scoala ..Am ajuns in punctul in care sa imi placa mult. foarte mult de el.Dar nu il cunosc, nu ii stiu numele, cati ani are, nu stiu nimic... am ajus sa iubesc un strain. Si. nu stiu ..in fiecare zii mi-e tot mai dor de el. Cand il vad sut asa de fericita, iar cand trece de mine, deja ma simt nasol ca nu pot nici acar sa il salut. Si nu stiu cum as putea sa-l cunosc fara ca el sa a creada ciudata. Intru in panica cand il vad, imi bate inima tot mai tare, nici nu prea pot sa ma uit la el, pentru ca daca o fac, nu imi pot lua ochii din ochii lui. Nu-l cunosc dar cu toate astea il iubesc...
Va rog sa imi dati niste sfaturi...

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa "nu fii atenta"winking si sa dai peste el.

| RAY a răspuns:

E doar o simpla atractie atat, poti conversa pe fb cu el

| Lawliet14 a răspuns:

Incearca sa fii draguta cu el! Neaparat. Asa te remarca daca vorbesti cu el.

| UnBroken2016 a răspuns:

Iti cade gura sa ii spui un banal de buna? Stii tu, macar sa stie ca existi.

| AleisterHN a răspuns:

Deși la o astfel de întrebare aș da un răspuns ironic, astăzi mă simt poetică și îți voi spune niște lucruri despre cel pe care spui că îl iubești.
Cu o mică fărâmă de noroc, putem presupune că te-a remarcat și că, pentru el ești la fel, o străină. Nici el nu știe câți ani ai, cum te numești și celelalte pe care le-ai spus.
Lasă-te în voia destinului, e plin ochi pământul de coincidențe. N-ai de unde știi când vei avea șansa vreodată să conversezi cu el, dar crede-mă se vor ivi ocazii. Ține de tine să știi, ca femeie, când va fi momentul oportun, iar atunci să nu îndrăznești să te îndrepți invers. Nu știu pe ce plaiuri intelectuale te-ai plimbat tu, dar totuși sper să ai în tine o esență tare, astfel încât fiecare vorbă pe care i-o vei spune atunci să apară ca o ghicitoare greu de dezlegat. Misterul e esența unei femei și dacă îl ai în tine, îți va fi ușor să îl cucerești, pe el și pe mulți alții. Deci, așteaptă, dacă îți dorești atât de mult să vorbești cu el, universul sigur îți va da această oportunitate. Și ca să te mai încurajez puțin, îți pot povesti în privat, câteva dintre experiențele mele de când sunt studentă și crede-mă am multe de spus.

| NuSuntTroll a răspuns:

Trebuie sa-ti faci curaj. Du-te la el si spune-i ca vrei sex. Sigur te va baga in seama.