| Speranta12 a întrebat:

De obicei, fetele (intregi la cap) dupa cat timp, dupa cate luni de cand au cunoscut un baiat, accepta sa faca sex cu el? In general intreb.

Dupa cat timp este normal sa faci sex ca fată?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand stii ca acela e partenerul tau de viata. Dar cand stii pe bune, nu ca pitipoancele alea nasoale ce-si gasesc iubirea vietii in fiecare saptamana.
Daca vrei cifre, macar cateva luni, macar vreo 3. Daca e sub 2, poti baga mana in foc ca e curva.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

De ce nu pot sa-ti dau funda si de ce nu pot sa-ti citesc raspunsurile de pe contul vechi? :/
Ce admini...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

L-au banat, de aceea.
Mda, foarte competenți.

50 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multe se arunca dupa 4 sau 5 intalniri. Le mananca si pe ele ca pe noi

| sofisis a răspuns:

Ma, eu vreau sa cred ca am fost si sunt o tipa destul de intreaga la cap. Adica, mi-am vazut mereu de treaba mea, sunt bine crescuta, am bun simt, am prietenii de zeci de ani, am un job super bun, mi-am facut multi ani de scoala, am copii, familie, am proprietati, masini...pana mea, din punctul meu de vedere sunt un om realizat.
Sa mor eu daca mi-am pus vreodata problema asta laughing))))
Da niciodata!
Cu primul meu partener am facut sex dupa o luna jumate. Aveam vreo 18 ani si putin. Stiam ca nu e o relatie d'aia gen suflete pereche dar atractia a fost super mare si nu am regretat nici macar o clipa. Am stat cu el inca vreo 3 luni dupa.
Cu al doilea din prima saptamana am facut sex. Am stat cu el 3 ani. laughing))
Cu sotul meu am facut sex de la prima intalnire.
Sexul e ceva natural, nu e nici o incununare a vreunei iubiri absolute. Ce draq aveti?

| DeathIncarnate a răspuns (pentru sofisis):

Sexul probabil ca Nu e o incununare a iubirii absolute pentru tine, nu vorbi la modul general ca nu toti gandesc ca tine.
Interesant cum ai simtit nevoia sa ne detaliezi aici cat de implinita esti tu madam laughing Nu esti singura care e implinita, nici ultima laughing)doamne cat am mai ras, ma jur ca iti salvez comentariul sa ma minunez de fiecare data cand il citesc iarlaughing))))

| sofisis a răspuns (pentru DeathIncarnate):

O si inca nu am spus tot si in detaliu.
Si te rog, madam e maica-mea, nu eu. Multumesc happy

| DeathIncarnate a răspuns (pentru sofisis):

Nu interesează pe nimeni oricumlaughing
Corect, o -Madam- n-ar avea o mentalitate ca a ta happy
Mulțumesc și eu.

| alina2k18 a răspuns:

Dupa minim 20 de aniwinking de relatie laughing

| Speranta12 explică (pentru alina2k18):

Daca o fata intreaga la cap alege sa faca sex doar dupa 5-7 luni cu un baiat, e ok, e putin, e mult? (Eu sunt fata).

| alina2k18 a răspuns (pentru Speranta12):

Dupa umila mea parere da, crezi ca daca astepti 5 ani esti mai valoroasa sau ce? Ce varsta ai?

| Speranta12 explică (pentru alina2k18):

Am intrebat dupa 5 luni, nu dupa 5 ani, nu divaga.

| Speranta12 explică (pentru alina2k18):

Deci sub 20 de ani sa astepti 5 luni e normal pentru o fata, iar dupa 20 de ani ar fi normal sa se intample inainte sa se implineasca 5 luni de cand va cunoasteti? Intreb ca sa stiu pe viitor. Acum am sub 20.

La peste 20 de ani, cand ar fi de bun simt sa accepti? Dupa 1 luna? 2-3? (In conditiile in care esti intr-o relatie foarte buna cu baiatul respectiv).

| Emma30555 a răspuns:

Fetele cand sunt foarte tinere asteapta mai mult tocmai sa nu aiba o imagine proasta, daca o fata se indragosteste de tine si te place foarte mult poate sa nu astepte prea mult, asta nu inseamna ca asa face cu toti, poate e doar cazul tau de aceea nu e bine sa ai prejudecati, daca stai cu lunile dupa ea e posibil ca de fapt sa nu fie atrasa de tine. Ca sa vezi cum e o fata mai degraba trebuie sa fii atent la comportament, la ceea ce vorbeste, cum e vazuta in societate, partea intima difera de la fiecare la fiecare

| Speranta12 explică (pentru Emma30555):

Daca o fata intreaga la cap alege sa faca sex doar dupa 5-7 luni cu un baiat, e ok, e putin, e mult? (Eu sunt fata)

| Emma30555 a răspuns (pentru Speranta12):

Depinde și vârsta ta. Depinde cum e băiatul. Sa zic mai exact, dacă ai 25 de ani și nu ești la primul, 5, 7 luni ar fi oarecum mult, dacă ai 18, ani nu e nici mult nici puțin, depinde doar ceea ce simți, dacă ai sub 18 poți aștepta oricât (nu pot catagola). Asta e o părere teoretica nu e un etalon.

| Speranta12 explică (pentru Emma30555):

Deci sub 20 de ani sa astepti 5 luni e normal pentru o fata, iar dupa 20 de ani ar fi normal sa se intample inainte sa se implineasca 5 luni de cand va cunoasteti? Intreb ca sa stiu pe viitor. Acum am sub 20.

La peste 20 de ani, cand ar fi de bun simt sa accepti? Dupa 1 luna? 2-3? (In conditiile in care, esti intr-o relatie foarte buna cu baiatul respectiv).

| Emma30555 a răspuns (pentru Speranta12):

Pai cam asa dar nu contează asa mult de fapt. Daca îți place un băiat și el este ok și ajungi sa ai încredere în el nu contează ca se întâmplă mai repede, poate contează și cum e mentalitatea ta și a băiatului respectiv. Nu conteaza nici dacă aștepți adică dacă tu simți ca asta îți dă mai multa încredere sau ai nevoie sa îl cunoști mai bine e ok.

| Speranta12 explică (pentru Emma30555):

Am inteles. Multumesc mult pentru sfaturi!

| Crackman a răspuns:

Totul depinde de tine. Daca ii arati ca o iubesti si alte din astea o sa sara pe tine mai repede decat crezi

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Depinde, nu e o „regulă scrisă". Din câte știu eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simteam sa mai adaug ceva. Ma scuzi dar, de ce vrei sa-ti spuna cineva asta? Adica vei numara zilele si, dupa ce au trecut exact 5 luni, sari pe el? Da' nu asa functioneaza, mai. Nu mai cere date exacte, ca relatiile NU sunt o stiinta.

O fata intreaga la cap ar lasa, cred eu, ca relatia sa se desfasoare normal, fara calcule matematice, fara sa astepte mercur retrograd sau planete aliniate.
Vad ca alina iti spune ce e "de bun simt" sa faci... nu comentez mai mult, ca iti dai seama ce vreau sa spun.

Si e nasol cum ai pus problema: "accepta sa faca sex cu el". Cum adica "accepta"? Banca iti accepta un credit, sexul e pentru ambii parteneri, nu e ceva ce oferi tu, ci ceva ce vine reciproc. Si un barbat cu principii isi pune problema asta, sper ca nu ii vezi pe toti drept tauri comunali ce ar accepta oricand vrei tu.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Eu am intrebat ca sa vad in medie cum procedeaza fetele de obicei, dupa cate luni trec la partea asta mai delicata. Am intrebat ca sa vad dupa cat timp ar fi de bun simt (ca sa nu pari curva sau prea pretioasa). Atata tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Baga la cap: nu exista "prea pretentioasa". Trebuie sa fie perfect tot ce tine de relatie, nu sa "mearga si asa". Deci fii maxim de pretentioasa si faci pasul asta cand vrei si tu pe deplin, nu de dragul cuiva, nu ca sa faci un favor, nu ca ce zice X si Y ca esti tu pretentioasa.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"macar vreo 3. Daca e sub 2, poti baga mana in foc ca e curva."
Deci dacă e 3 luni e perfect. Daca-s 2, e ultima curva.O logica perfecta.
Faci când vrei.In prima zi in care l-ai cunoscut, a doua, dupa o luna, dupa un an, când vrei.Depinde si ce urmărești. Daca vrei doar sex, n-are absolut niciun rost sa aștepți.
Normalul e inventat de persoane mediocre.Nu-ți bate capul cu el.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Eu am intrebat ca sa vad in medie cum procedeaza fetele de obicei, dupa cate luni trec la partea asta mai delicata. Am intrebat ca sa vad dupa cat timp ar fi de bun simt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca sunt o persoana mediocra cu principii, decat o persoana "libera" si depravata, in care isi face cineva nevoile, multumesc.
Uita-te ca am mentionat ca nu e o stiinta si nu pot da numere, am zis doar asa, orientativ, isteato.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Partea asta mai delicata nu e deloc delicata."delicata" e un cuvânt extrem de prost ales pentru sex.
Bunul simt e facultativ

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"in care isi face cineva nevoile"
Gândește-te ca fraza asta are dublu sens.Pentru unii e o insulta, pentru altii e o fantezie...sau o practica obișnuita.Ghici ce e pentru mine.
Aproape orice e mai bine decât mediocru.Chiar si depravat...
Libera? Crezi ca dacă nu am principii sunt libera? As vrea eu.Chiar dacă nu le am eu, le au ceilalți.Constrangerea exista in continuare, doar ca vine exclusiv din exterior.
Apropo de principii, nu le văd rostul.Toți avem un preț, nu neapărat in bani.Toti am renunța la acele principii in anumite circumstanțe.De bunăvoie, nesiliți de nimeni.Principiile alea te fac sa crezi ca ești mai bun, dar le adopți involuntar. Efectul de turma.
Si orientativ crezi ca are mai multă logica?
Ideea e tâmpită in sine.2 luni minim? Aici presupun ca nu e orientativ, mai putin de atat e de neconceput pentru tine.
Ierarhia virtuților tale e greșita in sine.Nu pentru sex merita sa aștepți, ci pentru iubire.Sau mai bine zis, pentru echivalentul ei din realitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt sigur ca aia cu fantezia sunt minoritari. Era un exemplu pentru fata ce a intrebat, am presupus ca nu are fentezia asta.
Observa ca am scris "libera" intre ghilimele. De obicei, oamenii fara principii nu sunt liberi deoarece sunt intr-o temnita de regrete si incercari de a nega faptul ca nu se suporta pe ei.
Nu e un efect de turma, le-am ales personal, nu mi le-a impus nimeni.

E de conceput, ca nu ma mai surprind multe lucruri, dar cum i-am spus fetei in raspunsul initial, daca e sub 2, atunci indubitabil vorbim despre o usuratica. Desi "usuratica" mi se pare un eufemism. O femeie demna nu are cum sa se arunce asa cu oricine dupa o saptamana.
Tu iti rezumi toate afirmatiile si insinuarile la faptul ca sexul ar fi ceva precum privitul la televizor, pe ideea asta extremista, dar trebuie sa iei in calcul ca oamenii din jurul tau mai au si principii, macar unii, si pentru ei nu functioneaza la fel.
In primul rand, dpdv moral/spiritual, nu e doar sex, e desavarsirea iubirii absolute preexistente si uniunea completa a celor doua suflete pereche. Ok, sa zicem ca asta poti nega, poti ignora ca asa vrei tu, etc. Dar mai exista o chestie: cum poti spune ca "e doar sex", in contextul in care o femeie care ramane singura dupa o relatie sexuala, sansele ca ea sa aiba de suferit dpdv social sunt reale iar cazurile sunt dese. Stii bine asta, stie toata lumea.
Dar ideal ar fi sa se bazeze pe primul principiu, cel cu desavarsirea, nu cel cu societatea. Aia ar trebui sa te motiveze si sa te faca sa intelegi ca nu e doar sex, ci o uniune a sufletelor, de care nu ar trebui sa-ti bati joc.

"Nu pentru sex merita sa astepti, ci pentru iubire" - foarte interesanta fraza, si foarte adevarata, insa fiind vorba de Hecate nu am putut fi sigur ca s-a gandit la el in acelasi mod in care m-am gandit eu, asa ca am zis sa nu-l comentez pana nu mi-l explici, daca vrei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are rost sa regret trecutul.Mai ales ținând cont ca multe lucruri nu au ținut (si nu tin) de mine. Daca nu ma suportam, ma sinucideam.Din moment ce trăiesc, ma tolerez.Am momente când ma admir.
Ești sigur ca poți sa afirmi ca le-ai ales tu 100%? Fără nicio influența din exterior? Si știi, contează si motivul.De ce le-ai alea? De ce le respecți in continuare? Pentru ca e mai comod asa? Pentru ca asa a lăsat Dumnezeu? Pentru ca unele lucruri sunt mai simple sa le iei de-a gata, fără sa stai sa-ți mai pui întrebări?
Ba da, are cum.Si nu toate se arunca. Unele prind in plasa. Demnitatea nu are relevanta in contextul asta.Sexul nu ma face mai demnă sau mai puțin demnă, indiferent sub ce forma e, cât de des, cu cine sau in ce circumstanțe are loc.Nu ma face nici pe mine mai puțin demnă, nici pe tine mai demn.
Aici ai dreptate.Sexul chiar e ca privitul la televizor.Singura diferenta e ca la televizor nu m-am mai uitat de câțiva ani.Da, majoritatea au principii.Dar poate nu legate de sex.Si nu atat de rigide.Principiile sunt flexibile, regulile sunt făcute sa fie încălcate.Suna a clișeu, si chiar e, dar e adevarat.
"desavarsirea iubirii absolute preexistente si uniunea completa a celor doua suflete pereche.
Nu cred in iubire(in aia fantezista la care te gândești tu).Cu atat mai puțin absoluta sau preexistentă sau orice alt epitet hiperbolic.Nici in suflete pereche.Asta e o tâmpenie prin definiție.
"contextul in care o femeie care ramane singura dupa o relatie sexuala, sansele ca ea sa aiba de suferit dpdv social sunt reale iar cazurile sunt dese. Stii bine asta, stie toata lumea. "
Da, știu asta.Si de ce suferă? Pentru ca majoritatea sunt tampiti.Mediocri.Cu mentalitatea de acum 3 secole.Da, or sa se trezească câțiva idioți cu 2 neuroni care sa spună ca aia e curva.Cui îi pasa? Ei trebuie criticatu, nu ea.Ea nu a greșit cu nimic.
Sufletul e suflet, materia e materie.Nu e nicio uniune, a nimănui.E doar sex.Ca o masturbare, dar in 2.Echivalentul unei prajituri cu frișcă.
Si ai noroc ca eu chiar cred in existența sufletului. Daca discutai cu un ateu, argumentul tău era invalid din start.
Ai citit si continuarea?"pentru echivalentul ei din realitate".Nu sunt convinsă ca iubirea exista intr-o forma dezinteresată.Ca e ca in filme, ca ești dependent de persoana aia, ca nu poți trai fără ea, ca pur si simplu găsești pe cineva si acel cineva devine mai important decât tine.Ca pentru acel cineva ai fi dispus sa te sacrifici.Pentru mine iubirea e născuta tot din interes.Din egoism.Stam împreuna pentru ca avem amândoi de câștigat.Si ne spunem ca ne iubim pana ajungem sa credem asta.Totul deriva din frica de singurătate, nevoia de atenție, socializare..nu știu.Mi-ar plăcea sa mi se dovedească contrariul.Dar panna atunci, iubirea e un schimb de servicii pentru mine.Pentru care da, merita sa aștepți.Pentru sex nu.
Dar afirmația mea rămâne valabilă si dacă e vorba de iubirea la care te referi tu.Cu atat mai mult atunci.Sexul e ceva banal.Azi îl faci, maine uiti. Iubirea rămâne.Aia e cea mai importanta.Acolo da,merita sa aștepți, sa cunoști persoana, sa petreci timp alături de ea, sa evoluați împreuna, pas cu pas si alte rahaturi de astea.Sexul îl faci si după 5 minute de când cunoști persoana.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Hecate: "Partea asta mai delicata nu e deloc delicata."delicata" e un cuvânt extrem de prost ales pentru sex.
Bunul simt e facultativ"

Eronat!

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Hecate, iti pierzi timpul din viata zi de zi pe TPU scriind numai prostii. Mai ia o pauza, esti penibila.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Numai prostii scrie Hecate, divagheaza total de la subiect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa traiesti e una, sa supravietuiesti e alta. Daca spui ca doar te tolerezi, cred ca mai mult supravietuiesti, nu chiar traiesti. In fine, asta nu pot sti, asta tine de tine, nu asta e subiectul si nu insist pe asta.
Chiar imi trecuse prin cap intr-o zi, te aseaman cu Billie, desi e o remarca puerila, asta imi inspiri. Cu artista, nu cu userul.
E regretabil ca reusesti sa vezi iubirea atat de superficial. Spun iubirea pentru ca asa ai definit tu, dar aia sigur nu e iubire. Iubirea nu e ceva pamantenesc, e ceva divin, doar sufletul o acceseaza, nu omul, nu corpul, nu materialul. Materialul nu are nicio legatura cu iubirea, nu o poate afecta in niciun alt fel decat ala cu sexul care vine ca desavarsire.

Spui ca sex poti face oricand, dar astepti pentru iubire. Hmm, pai, stii cum e? Acum vorbesc in general, nu despre tine, e o exprimare impersonala: nu poti fi sotia cuiva si curva altora. Deci tu spui ca o femeie sa inoate in mizerie si depravare, apoi sa vina unul s-o ia de buna? Au ciocanit-o 3 cartiere apoi eu sa o numesc sotie? Pai stai asa ca nu-i asa, intelegi? Tocmai aia e faza, sau una dintre faze, ca nu faci sex cu oricine ci te pastrezi pentru a te dedica partenerului de viata intru totul. Si asta e valabil si daca esti femeie si daca esti barbat, sa nu crezi ca fac un comentariu misogin. Doar ca la baza discutiei era o fata/femeie, insa tot ce spun se adreseaza, bineinteles, si barbatilor.

Daca il faci dupa 5 minute de cand cunosti persoana, practic esti (din nou, impersonal, nu tu efectiv) o toaleta publica, wc-ul lui, isi face nevoile in tine si pleaca. Am spus mai devreme ca nu toti au fetish-ul de a fi un WC, deci o femeie demna clar n-ar vrea asta, sa aiba rolul de toaleta.

Sexul trebuie sa insemne un moment solemn, votiv, ori daca tu l-ai facut mereu dupa 5 minute de cand cunosti, nu va mai fi nimic special, sau nu chiar asa special, cand e cu partenerul de viata, desi eu as prefera sa-l numim suflet pereche.
Daca ideile tale sunt legate strict de trairi anterioare, eu cred ca ar trebui sa judeci obiectiv si sa nu dai sfaturi proaste altor fete, pentru ca pare o forma de a le trage in jos, ca in Riga Crypto.

Si acum vorbesc despre tine, poate off-topic: e foarte trist ca ai o asemenea parere despre iubire, care e singura cale a omului spre absolut. E naspa ca o banalizezi si o vezi asa de superficial. Daca ai ceva problema, de orice natura, sa stii ca iubirea in adevaratul ei sens chiar poate insemna salvarea, nu-ti faci niciun bine daca ii negi existenta. Si orice s-ar fi intamplat, cu sau fara voia ta, nimic nu e un capat de lume cat timp traiesti. Ma gandesc ca, din moment ce vrei sa banalizezi toate trairile, ce te mai motiveaza? Adica tu chiar nu vezi fericire suprema in nimic?
Nu-i musai sa raspunzi daca nu vrei, dar ma gandeam asa, cum sa traiesti fara sa ai ceva care sa-ti faca ochii sa sclipeasca cand te gandesti la lucrul respectiv?

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

E doar spalata pe creier. Nu sunt opiniile ei; ceea ce a gandit ea a fost sters de mult. Acum doar repeta ceea ce a invatat de la niste no-liferi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Asta nu pot sti...
O fi avand motivele ei.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt persoane in aceste vremuri care nu mai cataloghează curvia, sexul, iubirea cum le cataloghezi tu. Sunt oameni mai moderni, mai independenți cu un stil de viata mai de oraș, nu mai considera lucrurile asa. Dacă sunt persoane inteligente, nu se vor judeca în cuplu. Genul asta de oameni ajung sa formeze cupluri fără se le pese cu cine au făcut sex înaintea lor. Exista genul de oameni open mind. La fel de bine sunt destui de mulți care țin de aparente, țin la anumite principii la fel ca și tine doar ca unii sunt mai exigenți alții mai indulgenți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Da, sunt persoane care nu sunt interesate asa tare de istoric, dar totosi... inteligente? Crezi ca asta te face din start inteligent/a iar restul suntem proști?
Independenți? De unde scoti atributele astea?
Si sa inteleg ca eu sunt de la țară, nu? laughing

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am zis asta, am zis de mentalități diferite. Independenți de ceilalți in sensul ca nu au concepții ca o anumita majoritate. Ca sa fac o comparație vezi un film american versus un film turcesc, sunt mentalități diferite (ma refer la un film care abordează si dragostea)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Ai zis de mentalitati diferite, dar pe una ai ridicat-o la cer.
Pe tema iubirii as prefera Franța, sec 18-19. Adică nu reprezint mentalitatea filmului turcesc.

Eu nu am zis ca nu exista oameni care sa accepte persoane cu istoric, discutia nici macar nu era despre asta. In plus, nu stiu daca avem aceeași definitie pentru iubire.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Definiția pentru iubire o vad la fel ca tine, mai ales dacă o citești în vreo carte. Nu am nimic cu filmele turcești, chiar îmi plac, viata reala e viata reala, aici ne adaptam evoluam și ne schimbam, se pot schimba și anumite principii, ajungi sa cunoști adevărul în mai multe forme, poate se numește maturizare sau înțelegere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar vorbim in GENERAL(despre fete) nu e un termen, poate sa faca cu un tip dupa 5 ore si cu altul dupa 5 ani. In ziua de azi e cam normal asa ceva si majoritatea au trecut cel putin o data prin asta...

Nu prea ai cum sa accepti,, ca nu este decizia ta(poti sa spui nu) dar conteaza enorm tipul.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

E decizia amandurora. Si a baiatului, dar si a fetei.

| Speranta12 explică:

Ti-ai facut cont asa pe repede inainte ca sa-ti reversi resentimentele refulate? Cauta ascultare in alta parte, amatoareo!

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Cand simti tu. Fie dupa o saptamana. Fie dupa o luna fie dupa un an sau 2. Valoarea ta ca femeie nu scade doar daca faci sex. E o chestie normala. Cand te simti tu pregatita. E vorba de incredere si respect. Daca vrei o faci. Daca nu. Nu. Nimeni nu ar trebui sa iti puna sub semnul intrebarii caracterul in functie de viata ta sexuala

| TempAccount092019 a răspuns:

Si Hecate scrie prostii, asta stiu destui pe TPU, dar si tu, aparent, mai ales dupa ignoranta si nesimtirea din privat. Aparent ce predicai despre ea e culmea si doar o proiectie de a ta. PE TINE te intereseaza parerea lumii in relatii si nu esti in stare de o credinta proprie daca trebuie sa intrebi pe altii cand sa faci sex si cat sa stea fraierii sa astepte dupa tine pentru ca "asa ar trebui".
Ba chiar pui botul la ce spune mangina ala de Plato.
Clar daca te culci cu un tip sub doua luni de relatie esti curva. Stii, curvia in adevaratul sens inseamna sa cersesti atentie si validare, resurse, dar tu sa oferi putin sau aproape nimic la schimb. Asta e curvia adevarata. Nu doar inselaciunea si impartirea de parteneri. Alea-s superficialitati pe langa asemenea treaba.
Hai sictir tu pramatie mediocra! big grin
Oricat de josnice sunt postarile lui Hecate, incep sa vad ca exista si lucruri mai josnice decat atat.

| Phantomstranger333 a răspuns:

Daca fata e virgina ar trebui sa acorde timp situatiei si sa se gandeasca bine inainte s-o faca. Parerea mea ar fi minimum 5 luni si daca se poate si mai mult un pic, cu atat mai bine. Trebuie mai intai sa se cunoască mai bine și de abia dupa, dar bine multe nu prea mai tin cont de asta. Faza e ca trebuie sa vina de la sine chestia asta, de la amandoi, nu doar de la unul dintre parteneri. In cele mai multe cazuri nu se prea mai tine cont de asa ceva, ma rog fiecare face ce vrea cu viața lui si cand vrea, unii zic ca nu exista un anume timp pentru asa ceva cand vine vorba de dragoste.

| Speranta12 explică (pentru Phantomstranger333):

Daca o fata intreaga la cap alege sa faca sex doar dupa 5-7 luni cu un baiat, e ok, e putin, e mult? (Eu sunt fata.)