| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

De un timp vorbesc/ies cu o fata, doar ca fata asta nu-i pe placul meu ca fizic (eu unul sunt cu fetele slim) ea fiind plinuta, mai cu forme, cum vreti voi sa-i ziceti. La caracter nu am ABSOLUT nimic, dar nimic de reprosat din orice punct de vedere: E muncitoare (se intretine singura), serioasa si vrea ceva serios, nu sta cu mama si cu tata, etc etc adica nu ai ce-i reprosa pe partea asta. Ea mai are si un copil de 3 ani dintr-o relatie anterioara ea are 23 de ani).
Problema e ca mie nu-mi place de ea din punct de vedere fizic si ca are copil (naiba, mie nu-mi plac copiii asa tare). Bine, acu o sa spuneti ca lasa ca slabeste ea, ca frumusetea e trecatoare, etc etc dar la varsta de 23 de ani nu-mi mai doresc o relatie serioasa (fosta relatie etc etc) si nu stiu cum sa actionez in situatia asta.
Pe de o parte stau si constientizez ca lucrurile evolueaza foarte bine intre noi, e serioasa, la caracter e ok, etc etc... Dar nu pot trece nici sa-mi dai cu ceva in cap peste fizic. Nu-mi place din punct de vedere fizic de ea neam. Si cum fata e ok la caracter nu merita sa stea sa-si faca iluzii sau sa investeasca sentimente, timp si altele cu mine cand eu as vrea doar o prietenie cu beneficii si atat.
Ce sa-i spun, ce si cum sa fac? straight face

45 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Sa ii spui adevarul, îți doresti sa fiti prieteni cu beneficii și atât. E greu de la vârsta ta, cu siguranța ești tânăr, sa te,, înhami" cu cineva cu obligații. Dacă tu nu poți trece peste fizic, nu înțeleg nici ca prieteni cu beneficii sau de ce ieși și vorbești cu ea dacă tie nu îți place, dar asta e partea a doua. In fine, dacă nu îți place fizic, nu ai ce sa incerci cu ea.
Bine, sentimentele pot veni in timp, după ce o cunosti mai bine, dar dacă de la început nu îți place fizic, nu ai de ce sa incerci.
Fii onest cu tine și cu ea.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru AnemonaP):

Am ajuns sa ies cu ea pentru ca am fost pacalit de tactica aia in care astea cu kg in plus isi arata doar fata si atat si am cazut in plasa ca sa spun asa. Am si intrebat-o "Bai noi iesim dar tu ce vrei de la mine " ( ceva de genul ) ca sa stiu daca vrea o relatie serioasa, o noapte si atat, prietenie cu beneficii etc etc dar ea a zis ca nu stie deocamdata. Plus ca in afara de fizic fata e super ok la comportament si la tot, chiar n-am ce sa-i reprosez la partea asta.
Ma poti ajuta c-o formulare cat de cat ok prin care sa-i zic ca nu vreau nimic de la ea? N-as vrea sa fiu prea brutal
app. Foarte bune raspunsuri

| AnemonaP a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Am inteles, cât de cât. Prea brutal nu ai cum sa fii, decât dacă ai fi foarte nesimțit. In afara de a fi nesimțit, toate variantele se accepta laughing Acum treaba ei dacă este prea sensibilă. Tu ii spui adevarul și asta contează cel mai mult. Ii spui ca tu îți doresti altceva si in acest moment nici tu nu știi ce îți doresti(sa sune ca ești nesigur) mai bine nu o încurci, așa ca îți doresti sa Terminați cu ieșirile.
Cam atât. Oricum i o spui, o sa fie ok

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Fratelo viata e scurta esti inca tanar si nu merita sa te inhami la ceva serios. Cauta fete faine, sexy, slim cu care sa faci sex non-stop, distractie beutura frate. Fata asta are copil, las-o sa isi gaseasca unul care nu are pretentii ca tine. La 23 de ani sa cresti copilul altuia...nu merita

| ania a răspuns:

Nu te mai folosi de ea, dacs nu esti dispus sa te casatoresti cu ea e mult mai onest sa nu ii incurci viata, sa o lasi in pace.

| Drimmero a răspuns:

Te mananca si pe tine rau de tot, adica nu te atrage nici fizic dar de ce ai vrea sa o tii ca o simpla prietena cu beneficii? Fara sa vrei ii dai sperante ca ai vrea ceva cu ea din moment veti avea apropieri intime, ca esti atras de ea, te cam minti pe tine si iti place fata asta, eu unul daca nu as fi atras de vreuna emotional si fizic, n-as putea sa ma apropii de ea, nu stiu cum vine asta sa o barbadesti de cateva ori daca nu te atrage. Fii doar sincer cu ea, daca nu o placi deloc nu-i mai pierde vremea dar eu cred ca nu e chiar asa nasoala, adica ai putea trece peste cateva kg in plus ca doar nu o fi umflata cu pompa.

P.S. Norocul tau e ca plodul ei are 3 ani, nu mai schimbi scutece.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Drimmero):

Ea nu ma atrage și nu am zis ca vreau s-o țin pe ea ca prietena cu beneficii pentru ca nu as putea face nimic cu ea. Mi s-a mai spus : "II ștergi o poola și după pleci" dar dacă nu-s atras fizic de ea nu mișc nimic.
Fata e mai mica de statura și are fundul mare ceea ce-mi displace maxim ( plus kg în plus). Adică dacă era sa fie mai înaltă kg alea se mai distribuia pe corp dar asa... Nu, mulțumesc frumos

| GabiDumitrescu a răspuns:

Copilul ala e un mare minus, oricum ai da-o. Bine, acum depinde si de ce i-a dat cu flit tatalui. Puii mei, la 23 ai copil de 3 ani si nu mai esti cu fraierul... un mare DE CE?
P.S. Sfatul cerut - zi-i ca nu ai in vedere o relatie (prea) serioasa si daca ii convine fwb ok, daca nu, aia e. Next.

| AnemonaP a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Clar copilul a fost un accident laughing Dacă nu, e și mai groasa treaba

| Freya1 a răspuns:

Nu prea ai cum sa ai o prietenie cu beneficii daca nu o placi fizic.Cand ai o prietenie cu beneficii in general faci se.x cu persoana respectiva,deci practic trebuie sa fi atras de ea (in majoritatea cazurilor cam pe asta se bazeaza, pe atractie fizică, sexuală si atat), daca nu ramane la stadiul de prietena cu care mai schimbi o vorba.
Legat de copil da, e mai greu daca tu nu iti doresti copii sa iei pe cineva cu unul gata facut.

| Crackman a răspuns:

Ce este asa de greu... Daca era sa fie iti dadeau tu perdea pe cap sa nu mai vezi fizicul. Are copil... Doar nu vrei sa cresti pe al altuia, copilul ala nu o sa te respecte.
Daca nu iti place ceva la ea... O sa stai o perioada pana umbli dupa altele cum am facut eu si am distrus viata la 2 persoane simultan ( a mea si a ei)

| AnemonaP a răspuns (pentru Crackman):

Ce mentalitate greșita când este vorba sa crești copilul altei persoane. Este alegerea fiecăruia. Înțeleg ca nu doresti pe cineva cu un copil, însă, nu ar trebui sa îndemni si alte persoane sa o faca. Ce sa facem cu mamele sau tatii singuri? Pe ei sa nu-i ia nimeni ca au,, bagaj"? Dacă sunt copii needucați și impertinenti, logic ca nu îl va respecta, contează educația primită acasa. Nu este o regula, sunt atâția copii pe lume care își considera mamele/tatii vitregi ca fiind mamele/tatii lor. Parintele e cel care te creste, nu cel care te face.

| Crackman a răspuns (pentru AnemonaP):

Pare dur dar poti sa o iei ca o pedeapsa a rprostiei lor de au ramas cu copil... Ca a avut de a face cu cine bu trebuia si pe langa asta cine stie ce a facut si cu cati si etc etc
Acum daca omul vrea sa faca din partea mea sa o faca doar i-am zis stric viziunea mea

| AnemonaP a răspuns (pentru Crackman):

O pedeapsa a prostiei lor? Ai auzit de soți care decedează? Sau de casnicii care nu mai merg? Unde e prostia? Ca totul a mers bine pana intr-un punct și după s-au stricat lucrurile? Părinții singuri sa rămână fără pereche toată viața? Cum sa etichetezi un părinte singur in acest fel? Nimeni nu rămâne singur de plăcere. Ai o minte foarte inchisa la acest aspect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnemonaP):

"AnemonaP a evaluat răspunsul tău ca fiind nefolositor şi eronat."
laughing

| Crackman a răspuns (pentru AnemonaP):

Nu am facut referire la cauzele de deces sau alte.
Oricum sa faca lumea bors, in spatele meu doar mie sa imi fie bine, asa se merge

| AnemonaP a răspuns (pentru Crackman):

Tu crezi ca, dacă un om a rămas părinte singur a fost prost, ceva de genul e gandirea ta…. Doamne ferește. Lasă te de sfaturi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AnemonaP):

Nu neaparat prost, dar ridica semne de intrebare. Pina lamurim exact contextul...

| AnemonaP a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Știi ca oamenii se mai și cearta, nu?
Nepotrivire de caractere, înșelat, abuz psihic, fizic etc etc etc. Nimeni nu rămâne de drag cu un copil pe cap. Mulți copii sunt și accidente.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AnemonaP):

Accidente, in 2021, cu tot ce AR TREBUI sa stim despre treaba asta care se cheama sex. La naiba. Tot nu as vrea sa cresc "accidentul" altora si nici nu as putea sa sfatuiesc pe altul sa o faca. Da, ca ai facut un copil asumat cu unul, l-ati crescut o perioada, dupa aia v-ati despartit din varii motive, asta e alta poveste.

| AnemonaP a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Accidentele din păcate se întâmpla și in 2021, chiar si la case mai mari cum se spune: nicio metoda contraceptiva nu îți oferă 100% protecție. Accident nu înseamnă neaparat ca au făcut sex neprotejat, in cea mai mare parte, da, dar sunt si excepții, unde metoda contraceptiva a dat greș. Este fix treaba ta dacă nu vrei sa crești copilul altei persoane, dar nu indemna si pe altii sa faca același lucru.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AnemonaP):

Omul a cerut un sfat. Sfaturile sunt SUBIECTIVE. E dreptul tau sa ai o opinie diferita de a mea, pe care sa o sustii cu argumente, preferabil. Sustin dreptul tau de a nu fi de acord cu mine, desi am o parere si argumente pe care eu le consider mai pertinente. Tu poti sa faci acelasi lucru?

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Crackman):

Nu-i de copil ca eu oricum nu vreau o relatie serioasa la momentul asta sub nici o forma. Mi-au ajuns pentru o perioada buna de timp relatiile si tot ce inseamna ele

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru anonim_4396):

Pune si raspunsul unde o faceai proasta fara motiv, nu doar asta cu nefolositor si eronat. Hai sa nu ne cacam pe noiwinking

| Crackman a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Ii zici ce vrei si vezi daca accepta

Răspuns utilizator avertizat
| FreddieM a răspuns:

Ca sa înțeleg ca tu ești Brad Pitt.
Cheers

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru FreddieM):

Nu-s eu în măsura sa ma compar cu el dar cert e ca nu-s urât deloc plus ca lucrez la corpul meu, îs înalt, nu-s scândură, nu-s nici gras... Deci ma întrețin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai vrea o "prietenie cu beneficii" daca "Dar nu pot trece nici sa-mi dai cu ceva in cap peste fizic. Nu-mi place din punct de vedere fizic de ea neam."?

Iar dacă "nu merita sa stea sa-si faca iluzii sau sa investeasca sentimente" de ce ii mai pierzi timpul?

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru anonim_4396):

La inceput n-am vazut ca are kg in plus. M-a "fraierit" cu poze in care i se vedea doar fata ( si dupa fata atunci nu parea grasa ). Si nu-i irosesc eu ei timpul pentru ca am intrebat-o ce anume vrea de la mine si ea a zis ca nu stie.
Pai nu mai vreau sa-mi pierd timpul cu ea si stau acu si ma gandesc cum sa-i zic fara sa fiu prea brutal. Fata e super ok la tot in afara de corp ( kg alea )

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru anonim_4396):

Eu vreau asta în general, nu doar de la ea ( prietenie cu beneficii)
Încerc sa ma retrag elegant și fără sa provoc prea multe stricăciuni pentru ca fata nu merita rănită ca e ok

| LostForForever a răspuns:

Când nu iubești cu adevărat
Nu-ți convine cum arată nu-ti convine fizicul este ori nu va convine ori bateți ori înjurați ori înșelați ori Spune-ți ca este o exprientă ori Spune-ți ca prieteni cu benefici și multe rahaturi care mie scârbă se continui

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru LostForForever):

Pai n-o iubesc si intre noi n-au fost nimic altceva decat imbratisari. Nu inteleg ce treaba are asta ca nu-mi convine mie de fizicul ei. Pana mea am 1, 90, lat in spate, arat bine... Si normal sa nu-mi convina de ea daca are 1, 65-1, 70 ( nu inaltimea conteaza aici ) si e mai grasa. Daca era mai inalta poate nu se vedeau kg in plus asa dar in cazul de fata zic pas si sa vina urmatoarea plus ca nu vreau nimic serios deocamdata fie ca e ea sau alta. Am avut relatie serioasa 2 ani si ceva si is satul la momentul asta.

| LostForForever a răspuns:

Ma omul lui Dumnezeu cine a făcut copiul ăla? Cine ia dată viața? Cine la adus pe lume? Dacă toate astea a făcut omul pe care îl iubești cu adevărat ăsta este un dar nu are cum sa fie o probleme nu mai Conteza cine este tatăl omul tu care îl iubește a adus pe lume o inima un suflet nevinovata care ar trebuie sa fiți fericit cu adevărat ca omul care îl iubești cu adevărat a mai adus o parte din ia pe lumea astea ce poate fi mai frumos de atâta? Nimic absolut nimic când vezi ca a venit pe lume un copil de la omul pe care îl iubește cu adevărat pai ăla este raiul pe pământ nebunilor voi nu va dați seama cât valorează cu adevărat nu va dați seama cât Conteza cu adevărat pentru ca puneți prostile pe primul loc puneți rahaturile pe primul loc bani femeie sexy drogui fumat alcoolul pariuri sportive cluburi aparate beți pana va pisați pe voi va înșelați vreti prietenii cu benefici ba frate când eu eram copil și adolescent un prieten o prietena era prietenie nu ce este acum mergeai te juca frate fotbal m-am jucat fotbal cu fete când de atâta ori eram pușta nu era altceva nu era ce este acum era cu totul altceva frate mergeți mâncăi un chips beau o cola cu prieteni nu sate **** cu prieteni aia nu este prietenie aia este cu totul altceva lumea asta a loat orazna rău de tot mulți dau niște sfaturi aicia de te ia durera de cap rămâi blocat ce întrebări pun nici nu mai sti cum sa începi ce sa spui ce sa zici ce săi scrii rămâi blocat ce răspunzi dau mulți numai futaie aveți in cap altceva yok nimic numai prieteni cu benifici sex de validare ba fizicul ba statusul financiar ba cum îi sta freza ce haine poarta dacă are sau nu permis de ce Conteza atâta de mult toate rahaturile astea de ce puneți preț pe totate astea le luati cu voi după ce crăpati nu nu luati nimic nu luati nici chiloți depe voi nu-i luati tot ce luati rămâne in suflet in inima vostra acolo este totul absolut totul de asta au mulți depresie de asta mulți sunt dezacsați puneți preț pe hârtie pe metal mergeți unde merg toți dezacsati va apucați fumat sa fiți cool sa fiți acceptați in grupuri de rahat va apucați de băut fel și fel de rahaturi ascutam țanka uraganul dar avem uragan in stomach am colegi de munca care munesc cot la cot cu mine au copii acasă jumate de salariu lor cu gura lor spun ei singur spune ca se duce la fumat și ce le trebuie lor și ma gândesc ma ai familie ai o familie de crescut de ce mai fumezi? Dece te duci la pariuri sportive bagi 2 3 milioane acolo când cu bani aia sate duci săi iei ceva dulce la baitul tău la fata Ta sau pune-i deoparte intr-o zi îți vor trebui pentru familia ta Nu mai puneți preț pe bani pe mașini pe haine guci Zara Breska sau nu mai știu ce firme oamenii de lângă voi îi Conteza cu adevărat aia este valoarea adevărat nu mai judecați ca ar copil de la altcineva proștilor handicaptilor omul care îl iubești cu adevărat a dus un suflet o inima pe pământul asta ia sa înmulțit aicia este bogăția averea valoarea asta este ce Conteza cu adevărat omul pe care îl iubești cu adevărat este valoare adevărat tot ce Conteza cu adevărat

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LostForForever):

Bla, bla, bla... creste copilul altuia, prostule, pentru ca... bla, bla, bla, ceva ineptii. Urmate de alte ineptii. Semne de punctuatie? Alea sunt pentru tocilari, desigur. Ti-ai luat pastilele? Tu ai putea citi toata mizeria asta de mai sus? De terfelirea limbii romane nici nu mai zic.

| LostForForever a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Și unde este problema? Dece ar fi o probelma asta? ca creste Copiul ăla? nu văd unde este problema de ce gândiți in felul asta atât de bolnav și deplasat din cale afară ce vina are copiul ala nevinovata ca a venit pe lume si are alt tata și ce are dacă îl iubește și-l creste alt tată de ce vedeți atât de rău asta nu înțeleg deloc dacă creștin Copiul altuia nu însemna ca ești prost nici dește nu te face atâta timp cât o iubește pe ia nu ai cum sa nu iubești și copiul ăla dar dacă sa ajuns sa judeci un copil nevinovată asta spune totul despre așa scursuri umane nu are nicio vina vina ca a venit dintr-o gresela pe lume copilul ăla nu are nicio vina ca copiul ăla a rămas dintr-o alta relație poa sa nu-ți spună tata niciodată ce este și normla pana la urma nu ești tatăl lui adevărat dar asta nu înseamnă ca nu poți sal iubești cu adevărat asta nu înseamnă ca el este o problema cal crești doar o zdrență de om ar judeca ar vedea o problema acel copil nevinovată de la alt tată.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LostForForever):

Bolnav si deplasat e modul in care te exprimi tu. In rest, discutam de pareri. In contextul dat, nu as creste copilul altuia. Daca discutam de ceva ce se intampla la 35-40 de ani cand si copilul are niste ani, alta poveste. Oricum as da-o, da cu virgula faza cu copil de 3 ani si fara tata la 23 de ani. Nu, nu ma refer la bani, ci la simplul fapt ca respectivul copil va avea mereu prioritate in fata ta.

| LostForForever a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ia și virgula, ia și un punct.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru LostForForever):

Într-un fel ai și tu o dreptate a ta. ÎNTR-UN FEL!
Se vede ca ești naiv, ești cu stima de sine scăzută și ai fost respins de vorbești asa. Vorbești ca unul care ar accepta aproape orice de la persoana de lângă.

| LostForForever a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Am spus cu adevărat totul din inima mea.

Nu știu de unde ai venit cu naiv și ce ai mai spus pe acolo.

| AdeLeu a răspuns:

Tu vrei relație sau prietena cu beneficii? Nu îți place de ea fizic, deci tipa nu e apta nici pentru una, nici pentru asta. Nu ai de ce sa mai tii legătura cu ea, parerea mea. Ii zici pur și simplu adevarul, nu-i de tine si gata. Next

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru AdeLeu):

O prietenie cu beneficii as vrea dar nu cu fata asta ( clar ). Am fost pacalit de tactica aia numita " doar fata in poze ". Daca vedeam ca are kg in plus nu ieseam deloc cu ea

| AdeLeu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Pai atunci? Ai ieșit prima data, aia era, a doua oara nu mai ieșeai. Dar tu tot ai zis ca vorbești de ceva timp cu ea laughing ceva ceva e undeva

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru AdeLeu):

Am ieșit cu ea prima oara pentru ca am picat în capcana aia cu poze în care se vede doar fata ( atât au și astea mai plinuțe la dispoziție). Prima oara am ieșit am dat o cafea, după mi-a dat ea mie ( fără sa cer si/sau sa apuc sa plătesc eu) și de acolo am continuat cu vorba. Chiar păcat de ea ca am ce sa vorbesc cu ea doar fizicul o strica și peste asta nu trec

| Animator19 a răspuns:

Copilul nu e de vina cu nimic. Dacă îți place caracterul fetei, cum va înțelegeti și felul ei de gândire atunci problema e la tine. Oare o sa poți sa renunti la viata ta și sa începi sa îți întemeiezi o familie cu un copil dintr-o alta casnici? Gandeste'te și la viitori tai copii cu aceasta femeie, sa nu faci prea mari diferențe între copii. Ca e mai plinuta și nu e slim? Nici o fata nu va rămâne mereu slim și frumoasa. Cum crezi ca va arata viitoarea ta soție după una sau doua nașteri? o fata care se întreține singura și se descurca, cam greu mai gasesti