| baby_4423 a întrebat:

Dece cand ii spui cuiva ca il placi se indeparteaza de tine adica dc nu mai vb cu tine cum vorbea inainte etc? nu ma refer la mine ma refer in general:d

Răspuns Câştigător
| Alexandra_8691 a răspuns:

Hei:*
Poi in primul rand daca is si amici nu mai stie cum sa vorbeasca, cum sa o ia...adica stie ca il place si nu stie cum sa reactioneze de aceea in loc sa o faca si mai rau sa sufere face alegerea de a nu mai vorbi cu ea... Sper ca te-am ajutat:*
FUNDAsmug?

5 răspunsuri:
| bogdan74688 a răspuns:

Ironic nu? Sa-i spui ceea ce simti, si sa se produca exact contrarul a ceea ce ai vrea. Un motiv pentru asta ar fi greu de gasit, desi prin reticenta ce o denota acest lucru, am putea deduce un pic de frica, de teama, dar si faptul ca este placut de cine ii marturiseste acest lucru, este oarecum neasteptat. E greu de inteles ce este in mintea cuiva, dar teama ar putea fi una. Desi motivul ei, poate fi multiplu. Teama de o relatie, teama de ce gandeste persoana care il place, despre el, teama de... sentiment.

| BlueLine a răspuns:

Depinde de persoane mai ales daca acea persoana nu o place pe persoana care i-a zis ca o place/il place atunci incearca sa pastreze distanta sau unii incearca macar sa comunice cu ea/el chiar daca nu vrea sa aiba o relatie acum depinde de acele persoane cum gandesc happy

| alexa6808 a răspuns:

Cred eu ca este confuz, nu stie ce sa faca, sau nu i place pers

| Lina_4442 a răspuns:

Dragostea e ca o minge de footbal! cind o ai ii dai cu piciorul, cind o pierzi fugi dupa ea! Nu consider normal sa spui cuiva ca il placi! trebuie prin gesturi si cuvinte acea persoana sa isi deie seama ca tu il placi! ca de multe ori poti fi respinsa si nu e placut!

| anonim_9572 a răspuns:

Asa patesc si eu mereu, si mi-am dat seama de raspuns cand am facut si eu acelasi lucru. Nu mai vorbesc cu tine pentru ca nu vor sa-ti dea vreo speranta sau pur si simplu nu le mai vine sa zica tot ce ziceau inainte pe motiv ca li se pare ciudat