| CrazZy_2597 a întrebat:

Dece nu poti face sex cand esti pe stop
astept raspunsuri cel mai tare raspuns primeste fundita+inteligent

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apar diverse boli la uter (cancerul uterin este inclus in acele boli).

| glamour a răspuns:

Nu spune nimeni ca nu poti sa faci. Ramane la latitudinea cuplului. E vorba de igiena, patati patul iar sangele care curge cand esti la menstra nu e chiar curat. La ciclu sa recomanda sexul cu prezervativ si la dus, pentru ca asa e mult mai igienic, asta daca respectivul cuplu decide sa faca sex si la menstruatie. Personal cred ca nu moare nimeni fara sex cateva zile si se poate astepta pana trec zilele respective.

| R_8074 a răspuns:

Ba poti sa faci sex cand esti pe stop, doar ca te vei murdarii. Nu iti afecteaza cu nimic sexul in timpul menstruatiei. Iar daca faci, sansele sa ramai gravida sunt cele mai mici, dar exista.

| Foca a răspuns:

Buna. Nu este bine si iti zic ca un prieten, deoarece cand faci sex pe stop, poti face hemoragie interna si dupa aceasta trebuie sa fi la spital de urgenta, deoarece va curge mult sange. Sincer eu am facut cu o fata acesta prostie, dar dupa primul numar m-am oprit deoarece nu vreau probleme. Si mai este ca esti vulnerabila la boli si te murdaresti.
Succes.
Ciaohappy

| Julia89 a răspuns:

Pentru ca nu e recomandat de medici specialisti,esti mai vulnerabila la boli,pentru ca nu e igenic, te simti stanjenita, incordata, eu zic ca e mai bine sa o faci cand nu esti pe stop esti mai relaxata mai deschisa,

| nathalie a răspuns:

Cine a zis ca nu poti? e doar vorba de disconfort...

| JustMeBăi a răspuns:

Este defectata pasarea.

| dyav0litza a răspuns:

Am citit pe net ca poti face hemoagie interna si eu cred a este adevarat niciodata nu am facut cand am fost pe ciclu...

| adinutza_9584 a răspuns:

Crazzy, nici un ginecolog nu iti interzice sexul cand esti la menstruatie. Din contra, se zice ca sexul in timpul stopului, reduce durerile de burta! Intradevar ca o sa te murdaresti si tu si el. Sexul in perioada aia, parerea mea e ca leaga doua persoane. Daca el accepta asta, inseamna ca are ceva sentimente pentru tine, si nu ii este scarba cum spun unii de faptul ca se murdareste. Oricum daca te decizi sa faci, sa eviti pozitiile complicate. Pozitia misionarului e cea mai indicata (adica el peste tine). Si de asemenea sexul trebuie facut intr'un ritm mai lent, pentru ca totusi esti intr'o perioada mai sensibila. Sper ca ti'am putu fi de folos!

| Adelina102 a răspuns:

Poti sa faci sex cand esti pe stop.Simti nevoia pentru ca atunci cand esti pe ciclu pofta e mai mare.Singura problema e ca te murdaresti, poate murdaresti ascernuturile si il murdaresti pe el daca nu foloseste prezervativ.Singurul deranjament, nu stiu daca la tine e valabil dar la unele persoane e, ca e posibil sa te doara putin actul sexual deoarece membabrana s-a ingrosat si daca penetrarea e mai dura s-ar putea sa te doara putin.Asta nu ai de unde sa stii pana nu incerci.E decizia ta. Daca vrei sa o faci totusi protejeaza-te.Riscul unei sarcini e minim dar nu se stie niciodata. Sper ca ti-am fost de foloshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face, dar e scarbos(asta e parerea mea, dar daca ambii parteneri sunt de acord...)!straight face