| Deniisze a întrebat:

Nu ignorati aceasta intrebare, astept cat mai multe raspunsuri :
Ce inseamna pentru voi Craciunul?
Cel mai frumos raspuns primeste funda!
Multumesc pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Ce imi place cand se apropie Craciunul? Imi place forfota, care ne inconjoara inaintea sarbatorilor, imi plac orasul luminat feeric si vitrinele frumos impodobite, imi place atmosfera, care este incarcata parca de mai multa, dragoste, optimism si iubire decat de obicei. Imi place, cand ninge afara si orasul se imbraca intr-o mantie alba, asteptand parca si el nasterea lui Iisus, imi plac copiii, care sunt nerabdatori, sa-si primeasca cadourile si fericirea si bucuria din ochii lor atunci cand le deschid.
Craciunul mai reprezinta pentru mine un capat de drum, in sensul ca la fiecare sfarsit de an ma gandesc, la tot ceea ce am realizat sau ce as fi vrut sa realizez. Ma gandesc, la ceea ce vreau sa fac in viitor, la prietenii sau persoanele pe care ma pot baza in lupta pentru supravietuire, ce va continua, ma gandesc ca totusi, anul ce va veni, va fi cu mult mai bun decat anul acesta….
Am o mare bucurie sufleteasca, atunci cand se apropie o sarbatoare crestina, cum ar fi Craciunul…. Incerc, sa fiu mai buna cu ceilalti, sa dau la cei saraci din ce am eu, incerc, sa multumesc pe toata lumea dar si pe mine.…
Va doresc tuturor SARBATORI FERICITE alaturi de cei dragi…!
Lasati macar pentru o perioada grijile de-o parte, ganditi-va ca Iisus s-a nascut pentru noi, acesta fiind un mare motiv de bucurie….

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O perioada obisnuita ca si cum ar fi zilele simple pe care le traim numai ca e timp rece si se face noapte mai devreme.

| Dash a răspuns:

Craciun= Vacanta= libertate= NO STRES!

| Tweetymrrr a răspuns:

Hmmm, Crăciunul( ca perioadă)înseamnă pentru mine vacanţă, zăpadă, luminiţe jucăuşe, bradul împodobit cu diferite ornamente şi cadouri. Nu zic că nu'i o sărbătoare importantă, dar personal mi se pare doar o zi ca oricare alta.
Succes!

| Deniisze explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri :*!
Am ales unul castigator, iar restul au primit voturi...
Sarbatori fericite tuturor kiss >big grin

| ßia a răspuns:

Craciunul inseamna sa fie casa decorata cu miros de brad, nelinistea si curiozitatea cu care astepti sa desfaci darurile, colindele sau cina in familie. In fiecare an astepti cu nerabdare Craciunul, te intrebi ce vei primi in dar si iti palnifici din timp ce surprize placute vei face fiecaruia. Craciunul este sarbatoare Nasterii Domnului ortodocsi il sarbatoresc la 25 decembrie.Pentru unii inseama revederea cu cei dragi plecati departe sau o zi numai buna de odihna. Pentru mine in special craciunul este o zi fantastica... astept cu nerabadare colindatorii esti o zi speciala din an.

| Cherry_3262 a răspuns:

Nu pot descrie in cuvinte ce inseamna Craciunul pentru mine.Este o sarbatoare.foarte deosibita. Abia astept sa vina. love struck

| ReadAllAboutMe a răspuns:

Pentru mine Craciunul este o sarbatoare religioasa, un moment magic si fermecat unde toate familile sarbatoresc impreuna sarbatoarea cand domnul nostru Iisus Hristos s-a nascut.Dar cel mai placut e sa fii alaturi de cei dragi si sa iti petreci noaptea alaturi de ei.Un moment de neuitat dupa parerea mea

| CastraveteMurat a răspuns:

"Ce inseamna pentru voi Craciunul?"
Pentru mine Craciunul esti cea mai frumoasa sarbatoare. Bucuria de a darui si de a primi nelipsitele cadouri.Luminile ce impanzesc orasul si brazi din casele noastre. Minunatele colinde care vestesc nasterea lui Iisus.Totul e absout superb!

| Vanesituca a răspuns:

Pentru mine craciunul nu este o zi obisnuita este o zi speciala nu numai pentru ca o petreci cu pesoanele iubite ci si pentru ca este ziua cand s-a nascut Iisus Hristos si poate pentru unele persoane ziua aceasta este loata in batjocora dar este o zi care trebuies sa fie iubita si apreciata de toata lumea:X:X:X

| Alexxoxox a răspuns:

Craciunul inseamna bucuria de ai inveseli pe cei dragi de a sta cu ei si de ce nu de a le da cadouri care poate le vor lumina sufletele! Parerea mea este ca de Craciun faptele bune trebuie sa nu lipseasca si familia ta este prima careia trebuie sa-i MULTUMESTI de Craciun!