| Aleluiaba a întrebat:

Deci acum mult timp in urma am placut un baiat timp de 3 ani jumate. Imi placea de el al nebunie si daca o fata se apropia de el eram foarte geloaa. Puteam sa jur ca il iubesc (asa credeam vazand ca e 3 ani). In ultimile saptamani de scoala, anul trecut, m-am prefacut ca sunt indragostita de un alt baiat ca sa vad ce zice. Eu nu stiam prea multe de baiatul acela, decat cum il cheama si ce clasa e. Ma rog, a trecut scoala, era vacanta si baiatul ala care mi-a devenit un bun amic adica stiam mult mai multe despre el a intrat in gasca mea si a prietenilor mei, puteam sa jur ca nu il plac si ca nu simt nimic pentru el, il consideram ca fratele meu. S-a terminat vara am inceput scoala! Dupa o saptamana de scoala si ceva avand sportul impreuna cu clasa acelui baiat am inceput sa strig : "Ce faci mai? Nu o bagi in seama pe sorta?". Eu am 3 prietene cu care ma inteleg cel mai bine. Am aflat de la una dintre ele ca celeilalte ii place de acel baiat. Sincer nu mi-a parut bine, dar nici rau, eram mai dura cu ea si vorbeam mai putin (nu stiu ce aveam). Fata aceea (prietena mea) l-a placut decat o saptamana nici mai mult, nici mai putin. Eu eram mai linistita, auzind asta. Dupa o saptamana am simtit ca imi place de el si ca simt ceva ce nu am mai simtit pentru primul baiat ceva mai special. Eram ciudata!: nu ma invatam bine la scoala, nu mai mancam, etc. Totul se invartea in jurul meu, ii scriam numele pe fiecare caiet si foaie, iar in fiecare seara plangeam cand ma gandeam la el! Cam dupa o luna de scoala am vrut sa par tare in fata colegelor (banuiesc ca si voi odata si odata) si le-am zis ca baiatul acela m-a intrebat de 5 ori daca vreau sa fiu cu el. Fetele m-au intrebat ce a raspuns, iar eu le-am zis ca NU... Au fost cam mirate ca daca il placeam atat de mlt trebuia sa zic D.Ma rog, pana la urma le-am mintit spunandu-le ca sunt cu el si ca am facut un pact cu el acesta fiind sa nu spunem nimanui ca suntem impreuna. Fetele s-au bucurat enorm de mult dar ma simteam ciudat in acelasi timp. La un moent dat le-am zis ca m-am despartit de el si ca nu mai am nici o treaba. Cam acum o saptamana prietena mea a fost de servici pe scoala la etajul 1 acolo unde inata si el si l-a intrebat de ce nu mai e cu mine si daca a fost. El logic ca i-a raspuns ca : nu, ea a vorbit cu mine, si cu el am vorbit pe mess. Ma rg rezolvasem eu totul gata scapasem am gasit eu ceva. Acum eu il plac din ce in ce mai mult si nu ii pot spune asta. Stiu sigur ca il iubesc deoarece se vede prin plansul meu si la ore plang noroc ca nu se vede deoarece la mine in coala se poarta masti anti gripa porcina si o pun la nas si gura si nu se mai vede asa ca pot plange linistita. Toate prietenele mele vor sa ma ajute si eu nu pot sa il spun ca il plac. Sunt genul de fata care nu face niciodata primul pas si care e timida. Cum sa il fac pe el sa vina la mine? Sau nu stiu sa ii arat ca il iubesc fara sa ii spun? PLS help am nevoie de ajutot... scuzatima ca v-am tinut ata de mult cu povestea mea. Ajutor dati-mi mesaje inseamna mult pentru mine

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaileu... tu chiar ai stat sa scrii atat fara nici un sens...
1. un lucru am invatat si eu in viata asta... MINCIUNA nu este buna asa ca nu`ti mai mintzii prietenele daca vrei sa nu le pierzi
...nu mai plange ca fraiera ca nu are rost nu ai facut nimic rau ...si nici el nu te-a ranit cu absolut nimic.
daca nu ai curaj sa-i spui tu ...sa-l inviti la un suc si sa vb acolo mai multe. une o prietena de`a ta sa vb cu el. i rezolvi problema

7 răspunsuri:
| moonY a răspuns:

rolling on the floor rolling on the floor
scuza'ma ca rad, imi conturasem un sfat pentru drama ta, dar a urmat bomba "si la ore plang noroc ca nu se vede deoarece la mine in scoala se poarta masti anti gripa porcina"
rolling on the floorparca suntem in filme, mi te si imaginez
rolling on the floor rolling on the floor
scuza'ma.cand ma calmez, revin cu un sfat
rolling on the floor

| r8driver a răspuns:

Stai si sufera daca nu vrei sai spui... cei asa greu, spune-i print-un mesaj si vezi ce easawinking succes

| Kidu a răspuns:

Pai daca il placi de ce nu ii dai si lui de inteles asta?!
Zambeste-i, saluta-l, zile prietenelor tale ca-ti place mult mult de el si ca-l iubesti, si poate o sa te ajute ele cumvasmug
Bafta:*

| Aleluiaba explică:

Ms pentru raspunsuri dar totuasi as vrea ceva mai concret

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... daca? Doamne fereste, da gripa porcoasa peste voi? ce faceti? nici nu mai apuci sa-i spui.mai bine te grabesti.iti mai pui o masca de aia, ca sa se vada numai ochii.si spui.ca nici nu-si da seama cine esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... e cam complicata chestia, dar ia tu initiativa esti o fata puternica plus ca suntem in sec XXI, in primul rand afla daca te place iar daca raspunsul este nu atunci probabil v-a trebui sa te reconformezi...pentru ca daca pana acum nu te-a placut si sunteti prieteni buni atunci nu cred ca va simti alceva pentru tine, pentru el esti sora lui nu? stii e bine si asa decat sa stai sa visezi la el fara macar sa il cunosti, intra in contact cu alte persoane cunoaste oameni noi, in adolescenta toata lumea de indragosteste de cateva oriwinking Succestongue

| andreea_1868 a răspuns:

Spune-i ca il placi pe fata laughing), te complici prea mult cand situatia e foarte simpla. daca te place se combina cu tin.aca nu asta. reci la alt. iata e prea scurta si frumoasa sa ti-o pierzi plangand dupa baieti.