| anonim_4396 a întrebat:

Pai…sa o iau cu inceputul. A inceputul anul scolar ne-a schimbat clasa la clasa paralele era o cls cu un an mai mica, am inceput sa ne imprietenim cu ei (doar cu baietii), dupa cv timp a inceput sa imi placa de un baiat de la ei din cls cu care nu prea vorbeam, si nici nu vroiam sa vorbesc, pentru ca nu acceptam gandul, ca imi place de un baiat mai mic, eu care nici nu ma uitam la baieti mai mici de un an mai mari fata de mine. Unei colege ii placea de un alt baiat de la ei din clasa(dragut si el) si am mers eu sa vorbesc cu el, lui nu ii placea de colega asta, Am inceput sa ma impritenesc si cu el si cu baiatul de care imi place mie. Dupa cv timp alta colega il placea pe acel baiat am mers si am vorbit cu el cand eram la mine in clasa, unde era de fata si baiatul de care imi place si altii baieti de la el din clasa plus cateva colege de-ale mele, ei stateau pe scaune, nu a vrut nici cu ea sa fie, sub masa ii facea semn cu piciorul un coleg, am obs noi ceva dar nu am zis nimic. Am plecat de la scoala baiatul placut de fete a plecat si am mai ramas eu cu baiatul pe care il plac cea mai buna pritena a mea o prietenea si un coleg de-al lor, si am intrebat de ce colegul lor(cel palcut de fete) nu vrea sa fie cu nici-o fata si au zis ca nu vrea, ca ma place pe mine si ii e rusine sa imi zica.Am plecat acasa, tot drumul m-am gandit ca ma place si din astea(mirata ca inainte nici nu imi pasa de baietii care ma placeau) dar nu puteam sa-l exclud pe baiatul care il placeam.Am mers a doua zi la scoala am stat tot cu ei, baieti din clasa noastra au inceput sa fie gelosi pe ei si mereu ne reproseaza.Am intrat in vacanta de iarna i-am zis baiatul pe care il plac ca il plac si mereu schimba subiectul.Atunci m-am gandit sa incerc cu baiatul care stiam ca ma place, culmea ca nu ma mai placea, placea alta colega de-a mea.Am vrut sa par indiferenta, dar nu am putut.Acum cica nu o mai place nici pe ea si ma placea iar pe mine …sunt intr-o situatie foarte ciudata deoarece cu toata modestia zic ca ma plac multi baieti mai mari ca mine si eu m-am oprit la ei doi mai mici ca mine. Ce sfaturi imi dati sa-i uit pe amn2, sa mai insit cu baiatul de care mi-a placut de prima data, sa incerc si cu baiatul care m-a placut? Daca nu dati-mi voi alte sfaturi, cel mai bun primeste funditabatting eyelashes. Multumesc!

1 răspuns:
| Ađřıαηηα a răspuns:

Buna. Poi mai bine incerci sa-l faci pe cel pe care`l placi sa te placa. INcearca sa vorbiti mai mult. Sa faceti activitati impreuna. Sa va cunoasteti mai bine. Sigur o sa te placa asa daca incepeti sa va intelegeti si aveti chestii in comun. Si app nici mie nu`mi plac baietii mai mici ca mine. In general cei mai mari q 1 an maxim 2laughingSper ca te-am ajutat. Funda?
batting eyelashes