| narutotruefan a întrebat:

Deci, am fost impreuna cu un baiat acum vre un an si dupa ce ne/am despartit am ramas prieteni foarte buni! totul a mers bine pana acum cateva zile cand brusc(cel putin pentru mine)s-a mutat in alta parte a orasului...si nu stiu, mereu am avut un sentiment 'ciudat' cum ca inca il plac dar nici nu mai stiu ce sa cred; si in plus prietenele mele spun ca inca ma place si asa mi se pare si mie dar prietenul lui spune ca are iubita si nu ma place, dar totusi... m/am plimbat o data cu el(si mai era si un prieten de-al lui si o prietena de-a mea)si nu stiu cum dar m-am trezit ca ne tineam de mana; si ca si 'cadou' de despartire i-am dat o scrisoare in care i-am spus ca e un prieten f. bun si i-am dat o bratara si el m-a pupat(pe obraz) si se poarta frumos cu mine.Nici nu stiu ce sa mai fac:sa il uit sau sa incerc sa ii atrag atentia? daca i-as atrage atentia, cum sa fac? help!

Răspuns Câştigător
| Dey_1617 a răspuns:

Pai.ce sa zic. daca te placea cu adevarat cum zic prietenele tale nu crezi ca acum era tot cu tine? Prietenul lui a spus ca are iubita:-s, uite daca tii la el cu adevarat daca nu ai curaj sa ii vorbesti fata in fata de sentimentele tale pentru el spune`i pe mess sau la tel tot ce ai pe suflet:d.Incercarea moarte nu are! Ai putea sa vezi si tu ce iti spune.Nu incerca sa ii atragi atentia cu gesturi sau alte chestii,etc etc. daca el iti spune ca nu te place,sau sa simta ceva pentru tine, mai bine iti vezi de ale tale. Incet incet nu o sa te mai gandesti la el, timpul le rezolva pe toate. Ce`i al tau e pus deoparte!:*
Bafta si sper ca te-am ajutat:d

4 răspunsuri:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Daca tu crezi ca mai tii inca la el si lucrurile chiar sunt cum ai zis, de ce sa nu incerci iar? Esti tanara nu merita sa vezi intotdeauna partea rea a situatiei. Daca mai ai sentimente aruncate cu capul inainte laughing nu ai nimic de pierdut.

Abia atunci cand nu mai simti nimic chiar special fata de el poate merita sa il uiti! Dar eu zic sa traiesti prezentul!

| SorinaAndrada a răspuns:

Eu zic sai atragi atetia nu ineaparat dar inceri sa gasesti un subiect si cand e mai placut il intrebi dar auzi...tie iti mai place de mine? si daca sunteti asa apropiati o sa reactioneze bine:*Mult noroc.:*

| SweetCheeks22 a răspuns:

Eu zic sa il uiti! 1

| IsabellaC a răspuns:

Lasa lucrurile in voia sortii...o sa inveti cate ceva din fiecare intamplare. Poate simti ca il placi si chiar asa dar poate e doar o amintire trezita.
Ramai tu intotdeauna si asteapta ca el sa faca ceva, sa iti dea de inteles ceva.e posibil ca si el sa te placa, esti o persoana buna dar nu forta lucrurile.fa ce simti si rabda.
Indiferent de ce se intampla important e sa ramaneti prieteni!happy