| Charm a întrebat:

As avea o mica problema. Ce as putea face sa ii atrag atentia baiatului de care imi place? Suntem prieteni de mult timp. De cand m-am mutat intr-un alt oras (la o distanta nu prea mare) nu am mai vorbit cu el asa de mult. Vara asta la zilele orasului (orasul unde am stat inainte) am petrecut aproape toata noaptea cu el si un fost coleg. Ne-am distrat, am povestit tot felul de lucruri si la un moment dat m-a sarutat pe obraz. Pe cand sa plecam inspre casa ne-am intalnit cu verisoara mea si restul gastii si atunci ei au inceput sa spuna ca ne sta bine impreuna, ca de ce nu facem schimb de numere sau sa ne tinem de mana si multe altele. Ma simteam ciudat auzindu-i pentru ca nu vroiam sa ii dau de inteles prea mult ca il plac.

Sincer imi place de el de mult timp doar ca nu am avut curaj sa ii spun. Ei bine, in drum spre casa el ma mai lua in brate si statea aproape tot timpul langa mine. Prietena mea cea mai buna a mai vorbit cu el si atunci el i-a spus ca s-ar putea sa fim impreuna dar nu s-a intamplat. De la un timp ma ignora. Nu mai vorbeste cu mine, pur si simplu ne-am distantat unul de altul foarte mult. Oare merita sa incerc sa ma apropii de el? Nu stiu ce sa inteleg din toate cele petrecute pana acum...ma place sau e doar asa o faza trecatoare? Please, help me! Dau funda...si va rog, fara raspunsuri la misto.

2 răspunsuri:
| Charm explică:

Am uitat sa mentionez ca el merge la liceu in orasul in care m-am mutat eu.

| Deea0419 a răspuns:

Sincer eu cred ca e mai bine sa nu te apropii de el. Daca erai o fata speciala pentru el. daca te placea, tinea la tine etc cu siguranta nu s-ar fi distantat de tine.Acum depinde si ce fel de baiat e daca este un baiat cuminte de treaba poti incepe sa vorbesti cu el si dupa ce vezi cum se comporta..cum vorbeste cu tine sa iti dai seama daca simnte ceva pentru tine sau nu dar asta in timp sper sa te fi ajutat:* fundita?