| Klawditza a întrebat:

Deci am mai pus aceasta intrebare ca anonim dar nu o mai gasesc.
Acum ceva timp m-am mutat in cartyierul prietenei mele cele mai bune si am inceput sa stau cu prietenii ei.Este foarte ok pentru ca ma simt bine cu ei si m'au acceptat fara probleme. Dar printe ei se afla un baiat Mihai.LA inceput mi-a placut cum arata si atat. Apoi am inceput sa ii observ caracteru si incepea sa imi placa si mai mult. Apoi a inceput sa se dea la mine si nu era genul care sa se dea la orice fata de pe strada. Apoi prietenul lui cel mai bun care este "fratele" meu a vrut sa ne faca un bine si mi-a spus ca ma place.Asa ca i'am acceptat avansuri.Intr-o zi l-am sunat dar mi-a spus ca este cu prietena si totusi am stat si am vb aproximativ un sfert de ora...mai mult faceam katerinka.La cateva zile se certase cu prietena lui si print-o gluma am ajuns sa fim noi doi in spatele unui bloc noaptea.La inceput m-a luatin brate si apoi m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si am zis da. A doua zi dimineata m-a chemat afara si ne-am plimbat prin oras.Seara cand am iesit cu gasca nici nu imi vb.Prietena mea a observat si l-a intrebat daca ma suntem impreuna(fara ca eu sa stiu, mi-a zis apoi) si el a spus "da am fost impreuna"
Problema e ca acum se poarta ciudat.De fiecare data cand iesim cu gasca ma tachineaza intruna si face misto de mine.Cand mergeam la plaja sub pretextul ca "ma baga cuy capul la fund" facea in asa fel incat sa ma ia mereu in brate si de multe ori avea gesturi foarte tandre.Eu nu aveam telefona sa ca prietena mea venea la mine sa ma anunte sau "fratimiu pe mess si imi spunea ca Mihai a zis "chemati-o si pe Claudia"(eu) si cativa prieteni mi-au zis ca se uita in continuu la mine iar dac ama atinge un alt baiat se uita urat. Iar acum cateva era cu prietena lui, era prima lor zi si o tzinea in bratze... m-a strigat intentzionat pentru ca eu sa vad chestia asta.Si este mereu interesant de "iubitzii" mei si a zis ca este gelos pe actualul meu prieten dar cand i-a zis prietena mea ca inca ma mai place a zis ca m-a placut si ca nu s evede cu mine. Faza e ca noi nu prea vb dar de fapt avem foarte multe in comun.
Va rog... ajutati-ma... spuneti-mi ce credeti ca are el de gand si de ce se poata asa, si ce ar trebui sa fac in legatura cu asta il iubesc foarte mult

2 răspunsuri:
| Klawditza explică:

Mai...miahi incearca sa ma faca geloasa cu prietena lui (nu o suport si stie) si e mereu interesat de cine si cu cine sunt.
In plus mihai a zis ca e gelos pe actualul meu prieten dar cand prietena mea l-a intrebat daca ma mai place a zis ca nu se vede impreuna cu mine.

| miaaaa a răspuns:

Mmm, pai trateaza cu putin indiferenta dar ff putin, si vezi cum iy va pasa de tine, el se comporta asa pentru ca iy este teama de ceva... poate chiar de proprile semntimente, stii uh baieti ajte pot fi foarte ciudati... sau e prea timid