| alexmariiia a întrebat:

Deci am o prietena careia ii place mult de un baiat si eu banuiesc ca o place(se uita la ea altfel, cand o vede face mereu ceva ca sa fie observat.adica se preface ca intra in ea sau ca s-a impiedicat sh o ia in brate)...in fine. ea nu prea crede si nu stie ce sa faca. daca sa ii zica ca il place sau nu. el e genul care face misto dupa... ce sfaturi imi dati? ce ar trebui sa-i zic?

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Crezi ca merita? Daca e de-ala de face misto...de unde stiti voi ca chestiile ca ar fi luat-o in brate si etc. ar fi ca sa o impresioneze? Poate crede ca e o prada usoara si vrea sa o cucereasca.Iti sugerez sa ii spui ca nu e bine ceea ce face si ca genul ala de baiat chiar nu merita.Nu stii cand sa ai si cand sa nu ai incredere in el.

| Anonimuluscyk a răspuns:

Mai asteapta un timp, daca se apropie de ea si mai mult inseamna ca trebuie sa-i spuna ca al iubeste

| 13ianca a răspuns:

Poate sa astepte sa vada cam cum se mai comporta. Poate chiar o place cu adevarat...thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar putea sa il ia mai pe ocolite. Ex: Juvati un joc. ( Adevar sau provocare, etc.)
pentru a-i apropia. Nu stiu asta-i parerea mea.

| Ellutza98 a răspuns:

Eu zic sa-l evite...asa ar fi cel mai bine daca zici ca face misto dupawinking

funditahappywinkingbig grin?

| RbdGirls268 a răspuns:

Trebuie sa il trateze cu indiferenta astfel incat baiatul sa faca primul pas... pentru ca dupa aia sa nu rad de sentimentele ei...

| BlondeSourcherry a răspuns:

Eu zic sa astepte si sa-l intrateze ba cu ignoranta ba sa i dea putina atentie... asa il va determina s`o cunoasca mai bine ( daca o place si vrea cu adevarat sa fie cu ea) timpul le rezolva pe toatehee hee