| EuAlaStrain a întrebat:

Deci am si eu o intrebare am la mine in clasa a-8-a o fata eu o plac de vreo luna ea e cu un tip de vreun an acum cateva saptamani in urma stateam cu ea in banca vorbeeam tot ce se poate vb cu ea si la un moment dat ma tot chestiona pe cine plac si intr-un sfarsit i-am zis ca o plac pe mine ma cheama Andrei si ea are ceva actualul ei iubit e tot Andrei si cand a aflat ca o plac imi tot zicea sa nu mai fiu posomorat sa fiu mai vesel si mai pozitiv si sa am mai multa in credere in mine si ca pentru ea inseamna foarte mult ca ma cheama Andrei ma rog dupa ce ne-a mutat diriga din banca ea nu prea mai vb cu mine si chestii de genu dar ma mai saluta oricum in timpul orelor ne mai uitam unu la altu direct cateodata chiar in repetare randuri intr-un minut faza e ca eu is rusinos si nu ma uit prea mult in ochii ei ma rog va rog sa spuneti niste pareri si ce as putea face sau ce sanse am? Intrebarea esti mai chech dar de atunci sau mai intamplat cateva lucruri. de ex tot timpu cand is langa ea. daca ghiozdanu nu e pus bine. sua gluga. ea mi le aranjeaza si dim ne mai intalnim in drum spre scoala. o fac sa rada si vb cu ea. dar nu stiu cum sa o abordez happy sa ma placa pe mine happy Sa se stie ca eu is mai rusinos big grin laughing ok FUnda la un raspuns bun happy

Răspuns Câştigător
| effect a răspuns:

Daca ea are prieten e clar ca nu il va lasa pentru tine,se poarta poate frumos ca esti colegul ei de banca/clasa si poate ii place ca te cheama ca pe prietenul ei,dar mie mi se pare ca e doar atat.Din ce mi ai spus tu nu prea da semne ca te ar place :-)Dar nu e exclus nici asta :-)Oricum e de mult timp cu prietenul ei si nu cred ca se va desparti de el :-)Dar nu renunta daca tie iti place de ea, totusi nu te baga peste relatia ei, incearca sa ai rabdare:-)Tu fii natural si poarta te frumos cu ea si vei vedea ca va fi bine intre voi :-)

2 răspunsuri:
| Prankster6 a răspuns:

Suna o de pe un alt tel si invit-o la o intelnire ''secreta'' ca in PlainJane si acolo ii vei spune ce simti
1. faci rost de un telefon la care nu are nr
2.o inviti si o convingi tu cumva indicat ar fi sa o sune un prieten
3.sa va intalniti la un restaurant etc
4.Bafta!

| Cattuzu a răspuns:

Mai bine renunta...macar pana se desparte de baiatul acela, pentru ca de un an iti dai seama si tu ca sau adunat nenumarate sentimente, punete si tu in locul acelui baiat si o sa-ti dai seama ce ar simti el ca dupa un an sai dea papucii asa intr-o zi ca s-a indragostit de altu'. Am si eu prietena de aproape un an jumate si nu ar fi usor deloc sa imi zica ca nu mai vrea sa fie cu mine din cauza ca ii place de altul(bine ca nu ar face asa ceva pentru ca ne iubim enorm, si asta e reciproc si la unu si la altul), deci gandeste-te putin si la sentimentele ei cat si al ale lui si nu te gandi numai la tinewinkingwinking, acum faci cum vrei eu doar ti-am dat un sfatwinking