| sssss a întrebat:

Deci am si eu o problema(pentru mine). Am un baiat la mine in clasa care tine la mine si ma iubeste(sunt sigura de asta) insa eu nu prea am tinut cont la inceput de sentimentele lui. Dar apoi a inceput sa-mi pese cat de cat si chiar daca nu eram oficial impreuna ne comportam ca si cum am fi fost deoarece nu puteam sa-l resping sau sa stau departe de el.Nu puteam! l-am facut sa sufere de 2 ori(prima data acum 2 luni) si a2a oara acum de 1 martie prin faptul ca m-am pus cu alt baiat dar m-a iertat pentru asta si de atunci suntem impreuna. Dar am realizat ca nu il pot avea ca prieten.Ma simt bine in preajma lui si se poarta asa frumos cu mine!love struck Dar eu nu pot sa-i raspund asa de bine la sentimente si chiar stau cu el din prietenie(ca sa nu-l mai fac sa sufere)dar eu nu sunt fericita alaturi de el doar imi place mult cum se comporta mai ales ca tinem relatia ascunsa.Simt ceva pentru el dar nu sunt fericita si sunt cu el ca sa numai sufere, cu pretul nefericirii mele! Voi ce ma sfatuiti sa fac? Scuzati ca am scris asa de mult.multumesc!:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A treia oara ar fi mult dar merita sa traiesti nefericta alaturi de el?thinking nu cred...la un moment dat nu o sa mai simti prietenia care te-a facut sa spui da cand te-a intrebat daca vrei sa stati impreuna, sau remuscarea fata de faptul ca la-i facut sa sufere de 2 ori, si ce o sa se intample atunci? tot eu raspund:o sa va despartiti si o sa fie la fel numai ca pentru el mai greu.Eu zic sa ii spui adevarul de pe acum si sa nu astepti pana cand se va atasa mai tare de tine si atunci o sa sufere si mai mult:*, asta daca tii la el ca la un prieten.

5 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

In cazul asta pune pe primul loc fericirea ta. Dar de la bun inceput daca simteai ca ceva nu merge, trebuia sa renunti, sa nu te joci cu sentimentele lui, s-ar putea intoarce roata intr-o buna zi.

| plasticstyle a răspuns:

sad. pai daca esti nefericita explica-i situatia, spune-i ca e mai frumos sa aveti o prietenie adevarata, pentru ca tii la el, iar o prietenie adevarata este mult mai frumosa decat o relatie care la un moment dat se va strica definitiv si atunci se pierde orice legatura...

| chupachups1234 a răspuns:

'sa traiesti nefericita alaturi de el'rolling on the floor Parca ar fi casatorti.

| doctorz a răspuns:

Draga mea, nu poti sa ai sentimente cu mintea! Numai cu inima! Daca nu simti nimic pentru el, incearca sa ii comunici intr un fel delicat ca nu i poti oferii decat o amicitzie normala. Daca nu pricepe, pune punct si gata! In nici un caz, nu ti bate joc de el si nu lungii boala!

| SuperGirl8 a răspuns:

Plasticstyle are dreptate
iNceaca sa'i explici, ca u ti mai mult l el ca prieten
si ca nu vrei sa strici relatia aceasta de prietenie pentru o relatie care oricum.nu va dura la vesnicie.
Speram ca va intelege.
Bafta':*